Mistrzynie Bydgoszczy

09.05.2017 na stadionie bocznym Zawiszy odbyły się mistrzostwa Bydgoszczy w czwórboju LA dziewcząt. W rywalizacji uczestniczyły 6 osobowe zespoły z 26 szkół, z której każda startowała w biegu na odcinku 60m, skoku w dal, rzucie piłeczką palantową oraz biegu na 600m. Na wynik drużyny składała się suma 5 najlepszych wyników uzyskanych przez daną szkołę. Dziewczyny w składzie: Malwina Michalska, Maja Michalska, Nadia Tomaszewska, Oliwia Troka, Julia Frohelke, Wiktoria Krakowiak w śniegu i chłodzie wywalczyły tytuł Mistrzów Bydgoszczy uzyskując awans do zawodów wojewódzkich, które miały miejsce w Inowrocławiu 31.05.2017. Dziewczyny w składzie: Malwina Michalska, Maja Michalska, Nadia Tomaszewska, Oliwia Troka, Olga Piotrowska, Ewelina Franz zdobyły tytuł mistrzów województwa kujawsko-pomorskiego w czwórboju la awansując do 16 najlepszych zespołów w Polsce. Zawody odbędą się w Olecku w dniach 8-10.06.2017.

Trzymajmy kciuki!!!

autor: Maciej Kasprzak