Sukcesy naszych pływaków

 

6 maja Uczniowie naszej Szkoły wzięli udział w corocznych zawodach pływackich Złoty Delfin. Organizowane przez Pałac Młodzieży zawody już po raz 16 przyciągnęły amatorów pływania z 6 bydgoskich szkół podstawowych.Nasza reprezentacja liczyła 11 Uczniów, a byli to: Wiktoria Czarniak, Wiktoria Belter i Nadia Tomaszewska z 6a, Amelia Woźniak z 5b, Ewelina Franz i Maja Wudniak z 5a, Zofia Różalska z 4a, Franciszek Olejniczak z 5b, Maddox Woźniak z 4b, Bartek Tomaszewski z 6d i Filip Kojro z 6b.
Wzorem lat ubiegłych, kiedy to zwyciężaliśmy na tych zawodach, tak i w tym roku to nam przypadł puchar Złotego Delfina. Zwycięstwo przypieczętowaliśmy w ostatniej konkurencji sztafet 8x25 metrów, w której to pomogła nam Pani Dyrektor Aleksandra Kuś płynąc na 7 zmianie. Łącznie reprezentacja zdobyła, oprócz zwycięstwa w klasyfikacji generalnej, 7 medali złotych, 4 srebrne i 3 brązowe.

Trenerzy którzy przygotowali zawodników do zawodów to: B. Dix, K.Mianowska i F.Wypych.

Brawo Pływacy!

autor: Barbara Dix