Raport z boiska

Uczniowie klasy 2 CG, zawodnicy KP Polonia Bydgoszcz udanie zakończyli rozgrywki rundy jesiennej. Podopieczni trenera Mateusza Winiarskiego w ramach rozgrywek organizowanych przez Kujawsko-Pomorski Związek Piłki Nożnej rozegrali 10 spotkań ligowych,  9 meczy wygrali a w jednym spotkaniu padł bezbramkowy remis. W związku z czym piłkarze reprezentujący Naszą szkoły wygrali rozgrywki ligowe i uzyskali awans do II ligi wojewódzkiej!

Najlepszym strzelcem rozgrywek został Nasz zawodnik Szymon Sobczak, który w 10 meczach ligowych zdobył 14 bramek.

Gratulujemy sukcesu zawodnikom oraz trenerowi i czekamy na kolejne wygrane!

autor: Mateusz Winiarski

UDANY START ZAWODNIKÓW TAEKWONDO W WARSZAWIE

W minioną niedzielę 19 listopada 2017 roku zawodnicy Taekwondo wystartowali w  Pucharze Polski Poomsae pod patronatem Centrum Kultury Ambasady Republiki Korei w Warszawie. Cała ekipa wypadła bardzo dobrze przywożąc wiele medali: Krzysztof Pakulski startując w dwóch konkurencjach zdobył  medal złoty i srebrny, Dawid Runowski (nasz absolwent)  medal brązowy, Patryk Waliszewski medal srebrny, Jakub Łuczak medal brązowy, Róża Pietrzak zajęła miejsce 4, Feliks Ozdowy miejsce 9. Dodatkowo Centrum Kultury Ambasady Republiki Korei przygotowało dla uczestników  atrakcje w postaci zajęć warsztatowych związanych z kulturą koreańską m.in. malowanie masek, upominkowych malowideł. Można było także przymierzyć tradycyjne stroje koreańskie.

Gratulujemy sukcesów!!!

autor: Grzegorz Giełdon

Piłkarskie starcie

W minioną niedzielę, 21.10.17 roku ,odbył się mecz piłki nożnej na stadionie przy ul. Słowiańskiej 7 w Bydgoszczy pomiędzy drużynami Bydgoskiej Polonii- klasa 3cg , a Gromem Więcbork. Już na samym początku wyszliśmy na prowadzenie, bo  w 30 sekundzie pierwszej połowy po strzale Tomka Kruka, który sprytnie pokonał bramkarza strzałem po ziemii. Kolejne 30 minut meczu toczyło się w środku boiska, staraliśmy się nieustannnie odebrać piłkę rywalom, jednakże nam sie to nie udało. Drużyna przyjezdnych przejęła inicjatywę nad  spotkaniem. Efektem tego było kilka  groźnych strzałów na naszą bramkę, ale zaangażowanie Olka Bednarka,naszego bramkarza, sprawiło, że wyszliśmy z tego impasu obronną ręką. Nie do końca  radzilismy sobie z formacją defensywną , dlatego gra była momentami chaotyczna. Wreszcie  goście "po zbombardowaniu" naszej bramki wyrównali wynik spotkania na 1:1. Po tym strzale nadeszła  oczekiwana  przerwa. Byliśmy sfrustrowani naszą postawą. Weszliśmy do szatni i momentalnie dostaliśmy przysłowiowy zimny kubeł wody na twarz od naszego trenera.Wszyscy  jeszcze przez moment rozmawialiśmy między sobą o tym, co można poprawić i  zmienić w naszej grze, Dzięki temu  maksymalnie wykorzystaliśmy  przerwę. Początek drugiej połowy był dokładnie taki sam jak końcówka pierwszej . Przez około 10 minut borykaliśmy się z tym samym problemem, co wcześniej. Błędy w obronie, "dziury" między formacjami. Ponownie Grom przejął inicjatywę. Jednak duch rywalizacji pozwolił nam utrzymać jeden punkt,chociaż było bardzo cieżko. Kontuzje, żółte kartki, czyli typowy futbol.

Najważniejsze, że  było widać determinację i  wolę walki do samego końca – powiedziała po meczu  nasza wychowawczyni, pani Jolanta Nadolna, która wystąpiła tym razem w roli kibica.

autor: Maciej Nawrocki 3cg

4 medale naszych uczniów na Mistrzostwach Polski Młodzików w Judo

Wielkim sukcesem dla naszej sekcji judo zakończyły się Mistrzostwa Polski Młodzików, które odbyły się w Poznaniu w dniach 14 - 15 października. Aż 4 medale (1 srebrny i 3 brązowe) wywalczyli nasi uczniowie: Marta Twardowska, Maksymilian Nowak, Łukasz Przybylski i Dominik Zakowicz .Dodając do tego 5 miejsce Julii Rosińskiej i bardzo dobre walki Mikołaja Apolinarskiego oraz Nikodema Stachowiaka sprawiło, że zakończyliśmy zmagania na 3 miejscu w klasyfikacji punktowej w Polsce, zostawiając za sobą największe klubu z naszego kraju.

Wszystkim zawodnikom bardzo gratulujemy.

autor: Mateusz Kuliński

Indywidualne i drużynowe biegi przełajowe

3.10.2017 r w Fordonie odbyły się Indywidualne i Drużynowe Biegi Przełajowe. Wystartowali w nich na dystansie 800m: Andryańczyk Kamila, Czyżewska Aleksandra, Franz Ewelina, Kęskrawiec Natalia, Kasprzak Amelia, Głowacka Emilia, Macioszek Patrycja, Szlbierz Martyna, Różańska Ewa 1000m: Witkowski Nicolas, Bzdzion Fabian, Castillo-Łyczba Tayron, Gałkowski Oskar, Mickiewicz Nikodem, Witkowski Oskar, Rozpłochowski Piotr 1500m: Cyzman Oliwia, Lis Julia, Malinowska Maja, Maciejewska Aleksandra, Ziółkowska Paulina.2000m: Szostak Daniel - III miejsce, Hubert Zakrzewski – V miejsce Michał Rocniak Hubert Rackowiak. Dziewczęta w składzie: Pituła Patrycja,Ciarka Aleksandra, Michniacka Marcelina, Polasik Paulina, Szopińska Wiktoria, Zbielska Emilia zdobyły I miejsce w Drużynowych Biegach Przełajowych

autor: Maciej Kasprzak