IGRZYSKA DZIECI I MŁODZIEŻY W TENISIE STOŁOWYM

W tegorocznych zmaganiach bydgoskich drużyn tenisowych  sukces osiągnęli  Maksymilian Mroczkowski i Piotr Struensee, zdobywając II miejsce. W tej samej kategorii dziewczęta wywalczyły piątą lokatę.

Wśród „starszaków” (VII i VIII klasy) dziewczęta zajęły VII a chłopcy VIII miejsce.

Serdeczne gratulacje. Z początkiem roku będzie szansa gry w zawodach indywidualnych.

Skład drużyn:

Igrzyska Dzieci: Maksymilian Mroczkowski, Piotr Struensee, Patrycja Macioszek, Martyna Szalbierz

Igrzyska  Młodzieży: Emilia Głowacka, Aleksandra Michalak, Jakub Dankowski, Krystian Radzimski

Opiekunowie: Iwona Dembska, Kasia Mianowska

IRZYSKA DZIECI I MŁODZIEŻY W PŁYWANIU

plywanie3W tegorocznych zawodach tylko uczniowie naszej szkoły mieli odwagę zmierzyć się z pływakami trenującymi w klasach sportowych. Medale wydzierali sobie zawodnicy SP 44, 60, 63 i 64. Nasi dobrze spisywali się w swoich seriach, co pozwoliło na zdobycie piątej lokaty w mieście.

Skład zespołów:

Igrzyska Dzieci: Dominika Budzyn , Pola Dolata , Nadia Jankowska, Maria Minkiewicz , Aleksandra Pietrewicz, Antonina Ryczak, Magdalena Foksińska, Aleksander Długosz, Szymon Śniedziewski, Eryk Hatka Eryk , Wiktor Rodźko, Piotr Struensee Piotr, Jakub Tomaszewski, Antoni Wojciechowski, Maksymilian Mroczkowski

Igrzyska Młodzieży: Aleksandra Michalak Aleksandra, Marta Malewicz, Antonina Gaweł, Antonina Mikołajczyk, Anna Stankiewicz, Eliza Wojnacka, Igor Węgrzyński, Mateusz Bugajski, Konrad Kłosowicz, Stanisław Popiesz, Mikołaj Śliwiński, Marcel Piotrowski, Tymoteusz Sobczak, Tymon Łysiak

Opiekunowie: Kasia Mianowska, Filip Wypych

IGRZYSKA DZIECI I MŁODZIEŻY W BADMINTONIE

Uczniowie naszej szkoły po raz pierwszy wystartowali w tej dyscyplinie. Ilość drużyn zaskoczyła organizatorów. W Szkole Podstawowej nr 16 stawiło się ponad 30 reprezentacji bydgoskich szkół. Najlepiej poradził sobie duet Oliwier Bania i Piotr Stanecki, którzy odpadli z turnieju przegrywając mecz o wejście do najlepszej czwórki.

Pozostali zawodnicy wygrywali pojedyncze mecze w grupach. Cóż, pierwsze koty za płoty. Mamy czas, aby potrenować i spróbować sił w przyszłym roku.

Skład drużyn:

Igrzyska Dzieci: Biesek Gabriela, Emilia Łuszpińska, Amelia Nebak, Kacper Stanecki, Oliwier Bania

Igrzyska Młodzieży: Natalia Kęskrawiec, Katarzyna Krzyżyńska, Iryna Zherebukh, Jakub Dankowski, Krystian Radzimski

Opiekunowie: Iwona Dembska, Kinga Domagała, Kasia Mianowska

MISTRZOSTWA SZKOŁY W SZACHACH START W IGRZYSKACH DZIECI

szachyW turnieju odważyło się wystąpić 11 uczniów naszej szkoły. Rozegrali partie na czas, systemem „każdy z każdym”. Wszystkie mecze rozegrał po mistrzowsku Maksymilian Mroczkowski, zdobywając I miejsce. Na drugiej pozycji uplasował się Aleksander Meysner, trzecie miejsce wywalczył Kamil Jagodziński.

Zawodnicy, którzy stanęli na podium otrzymali puchary i nagrody rzeczowe. Wszyscy uczestnicy otrzymali słodycze. Dyplom za odwagę przyznaliśmy najmłodszemu szachiście Gniewkowi Kochańskiemu.

Po udanym turnieju drużyna szachistów w składzie: Maksymilian Mroczkowski, Aleksander Meysner, Kamil Jagodziński i Aleksandra Pietrewicz postanowiła spróbował sił na zawodach miejskich, zdobywając XIII miejsce.

Pozostali uczestnicy turnieju: Mateusz Orliński, Eryk Hatka, Jędrzej Łączny, Aleksandra Pietrewicz, Gniewko Kochański, Piotr Młodzikowski, Szymon Śniedziewski, Dominik Łuczywek

Opiekunowie: Iwona Dembska, Jarosław Śmieszek. Kasia Mianowska

Trójbój LA

Mistrzowie województwa kujawsko-pomorskiego w trójboju LA:

FILIP BANACH, PAWEŁ DĘBICKI,MARCEL STĘPOWSKI,JAKUB TOMASZEWSKI,SEBASTIAN ŁOBODZIŃSKI

BARCIN 4.06.2019

Maciej Kasprzak