IV Wielki Trening Rodzinny Judo

Jak co roku sekcja judo organizuje dla swoich zawodników i ich rodzin wspólny trening, na którym wszyscy mogą wspólnie poćwiczyć. Po raz kolejny trenerzy się nie zawiedli ponieważ prawie 300 osób, które wzięło udział  mogło się zintegrować i trochę przy tym zmęczyć ;) Warto pogratulować rodzicom ponieważ dzielnie starają się dorównać swoim wysportowanym pociechom w ćwiczeniach ;)

IV Mini Judo Cup - zawody organizowane przez sekcje judo

Czwarta edycja Mini Judo Cup już za nami. Bardzo nas cieszy, że w naszym turnieju z roku na rok startuje co raz więcej małych wojowników, a w sobotę 17 listopada było ich już 296 z 25 klubów. IV Mini Judo Cup było przeznaczone dla dzieci z roczników 2006 - 2013, gdzie najmłodsi walczyli tylko w parterze. Ich rywalizacja zawsze robi największe wrażenie na kibicach. Jesteśmy również pod mega wrażeniem z liczby dzieci, które są związane z naszym klubem i wzięły udział w rywalizacji. Mianowicie z UKS 10 Judo BydgoszczMałe Judo BydgoszczPrzedszkole Niepubliczne Radość w Bydgoszczy i Szkoła Podstawowa nr 31 w Bydgoszczy stawiło się ich 130 !!! Z każdego z Was jesteśmy bardzo dumni niezależnie od tego jak Wam poszło.

Dziękujemy wszystkim firmom i osobom, które wspomogły nasz turniej od strony rzeczowej i finansowej, dzięki czemu mogliśmy każdemu uczestnikowi przekazać dyplom, medal, poczęstunek, mały upominek, a dla miejsc medalowych super fajne czapki:
Czarny RycerzBistro Restauracja KatarynkaPolodrukZieleń MiejskaVB Ubezpieczenia i FinanseSerwis pojazdów szynowych Seluch

Wielkie podziękowania należą się również rodzicom, którzy poświęcili swój wolny czas na pomoc w organizacje zawodów. Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy.

Mamy nadzieję, że wszyscy świetnie się bawili w Bydgoszczy (mino małych problemów technicznych na początku zawodów) i że odwiedzicie nas już na kolejnej, PIĄTEJ edycji zawodów Mini Judo Cup - Bydgoszcz. Do zobaczenia

Nasi judodzy z kolejnymi medalami Mistrzostw Polski

Dwa medale zdobyli nasi uczniowie (3 klasa gimnazjum o profilu judo) na Mistrzostwach Polski Młodziczek i Młodzików, które odbyły się 19 - 21 października w Rybniku. Marta Twardowska potwierdziła, że jest najlepszą zawodniczką w naszym kraju i bez większych problemów wywalczyła złoto w kategorii do 52 kg. Jest to już jej trzeci medal z Mistrzostw Polski. Natomiast Dominik Zakowicz zdobył brąz w kategorii do 73 kg.
Oprócz nich w turnieju wystartowało jeszcze 5 innych naszych reprezentantów, którzy spisali się również bardzo dobrze i zajęli: Maksymilian Nowak - 5 miejsce (przegrał walkę o brąz) Hubert Kluz - 7 miejsce Julia Rosińska, Łukasz Przybylski i Mikołaj Apolinarski zakończyli swój udział na walkach eliminacyjnych.

Zawodników do zawodów przygotowali trenerzy: Łukasz Bielun i Mateusz Kuliński

Wszystkim bardzo serdecznie gratulujemy !

Nasi judocy rozpoczęli sezon

Dużym sukcesem sportowym zakończyły się dla naszej sekcji judo Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików, które 15 września zorganizowano u nas w szkole. UKS 10 Bydgoszcz zdobywając 6 medali () zajął drugie miejsce w regionie pod względem ilości zdobytych miejsc na podium zostawiając za sobą 30 klubów z całej północnej Polski Warto dodać, że od tego roku są to również eliminacje do Mistrzostw Polski. W zawodach wystartowało prawie 150 najlepszych zawodników i zawodniczek z roczników 2003 - 2004 z 31 klubów. Nasi medaliści, którzy jednocześnie awansowali na MP Młodzików

Dominik Zakowicz
Hubert Kluz
Julia Rosińska
Łukasz Przybylski
Mikołaj Apolinarski
Maksymilian Nowak

Wszystkim bardo serdecznie gratulujemy.

Finał Ogólnopolski Czwórboju LA

W dniach 15-17 czerwca odbył się XXIV Finał Ogólnopolski w Czwartkach LA w Łodzi.Wśród 2200 uczestników z ponad 100 miast rywalizujących w konkurencjach biegowych i technicznych tytuł mistrza Polski w rzucie piłeczką palantową zdobyła Martyna Szalbierz.W zawodach startowały również Patrycja Macioszek, Martyna Sonnak oraz Emilia Głowacka pobijając swoje rekordy życiowe.

Maciej Kasprzak

Jesteś tutaj: Start Z życia szkoły Sport, zdrowie, rekreacja-szkoła w ruchu