Sukces Magdaleny Foksińskiej

 

Miło nam poinformować, że Magdalena Foksińska, uczelnnica klasy 4e zakwalifikowała się i wystąpiła w finale ogólnopolskiego konkursu XIV Ogólnopolskich Spotkań z Muzyką Filmową i Musicalową Szlagier.

autor: Przemysław Rajewski

Wyniki konkursu geograficznego

globus2Miło mi poinformować, że w konkursie " Obliczenia w geografii"

1 miejsce zajęła Agata Majewska z klasy 3dg, 
2 miejsce Fryderyk Sobecki z klasy 2bg,
3 miejsce Max Ind z klasy 3bg.
 
nauczyciel geografii

IV miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Kanał Bydgoski- jeden symbol dziedzictwa przemysłowego Bydgoszczy

26 kwietnia uczennice klasy Va: Martyna Sonnak i Zosia Różalska wzięły udział w Międzyszkolnym Konkursie pt. Kanał Bydgoski- jeden symbol dziedzictwa przemysłowego Bydgoszczy, którego organizatorem była SP nr 10 w Bydgoszczy. Zadaniem uczestników było poznanie obiektów szlaku TeH2o oraz historii Kanału Bydgoskiego. Pierwszym zadaniem było przygotowanie plakatu promującego w 3 minutowym wystąpieniu wybrany obiekt szlaku. Następnie uczestnicy rozwiązywali zadania testowe. W trzecim etapie należało rozpoznać zabytków i ważne miejsca Bydgoszczy ze starych pocztówek oraz odpowiedzieć na pytania z historii Bydgoszczy i Kanału Bydgoskiego. Ostatnią konkurencją była "rosyjska ruletka" gdzie można było zyskać, albo stracić punkty. Po czterech etapach nasze dziewczęta uplasowały się na III miejscu, podobnie jak SP 45. Po długiej i zaciętej dogrywce (do pierwszego błędu), nasze reprezentantki ostatecznie uplasowały się poza podium. W tym etapie szczęście im nie sprzyjało, trafiały na trudne pytania.  Zapowiedziały jednak swój udział i odegranie się w przyszłym roku.
Gratuluję Martynie i Zosi rozległej wiedzy o Bydgoszczy i Kanale Bydgoskim.
 
 
Opiekun Szkolnego Koła TPMB: Patrycja Kowalczyk
 

Interdyscyplinarny Maraton Niepodległościowy za nami...

25 kwietnia, reprezentanci klas VI i VII wzięli udział w Maratonie z okazji 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości. Celem tego projektu było pogłębienie wiedzy o wydarzeniach rozgrywających się w listopadzie 1918, poznanie sylwetek Ojców Niepodległej, lepsze poznanie i zrozumienie ostatnich 100 lat naszej historii, kształtowanie więzi z Ojczyzną. Nasz Maraton prowadził przez zadania z: historii, plastyki, geografii, muzyki, techniki, matematyki.
Po około dwóch godzinach zmagań poznaliśmy zwycięzców:
 
I miejsce zajęli reprezentanci klasy VI d: Anastazja, Radek i Wojtek,
Na II miejscu uplasowały się dziewczęta z klasy VII a: Malwina, Zosia oraz Jagoda,
III miejsce na podium wywalczyli chłopcy z klasy VII c: Piotr P., Piotr R. i Mateusz
 
Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział i trud włożony w przygotowania do konkursu. Radzie Rodziców SP 31 dziękujemy za ufundowanie nagród.

Organizatorzy:B. Dirbach, J. Grabowska, K. Dąbrowska, A. Wieczorek, P. Rajewski, oraz zespół nauczycieli historii

Wojewódzki Przegląd „Teatr bez granic ”i…..nasi gimnazjaliści

 

             „W teat­rze życia każdy może się uba­wić…”

                                            George Bernard Shaw

 

   

       26 kwietnia Koło Teatralne „ Próba ” z klasy 3cg , jako laureat Miejskich Konfrontacji Teatralnych ,wzięło udział w Wojewódzkim Przeglądzie „Teatr bez granic”, który odbył się w Solcu Kujawskim pod patronatem Wojewody Kujawsko-Pomorskiego oraz Kujawsko –Pomorskiego Centrum Kultury . Uczniowie zaprezentowali sztukę zatytułowaną „O życiu i rzeczach codziennego użytku” na podstawie tekstówK.I. Gałczyńskiego J. Kofty i J. Przybory.

Jury po wnikliwym obejrzeniu spektakli postanowiło przyznać specjalne nagrody za kreacje aktorskie, podkreślając dobrą dykcję występujących osób, wszystkim członkom Koła Teatralnego „Próba” .Otrzymali je: Olek Bednarek, Maks Mozgiel, Max Rak, Kajetan Swoboda, Seweryn Szalla  oraz odpowiedzialny za oprawę muzyczną przedstawienia -Bartek Janecki.

Serdecznie gratuluję sukcesu !

opiekun koła: Jolanta Nadolna

Jesteś tutaj: Start Z życia szkoły Sukcesy przedmiotowe