W minionym tygodniu uczniowie klasy Vd, należący do szkolnego koła Towarzystwa Miłośników Miasta Bydgoszczy wzięli udział w konkursie o tytuł: Znawcy grodu Kazimierza Wielkiego.

Mimo niesprzyjającej aury, nasza szkolna młodzież podążała dzielnie śladami króla, który założył nasze miasto i bezbłędnie odpowiedziała na wszystkie zadawane podczas drogi pytania, które sprawdzały wiedzę o dynastii Piastów oraz o naszym mieście. Na trasie weryfikowali ją studenci historii Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego. Celem gry było uzbieranie jak największej liczby monet, by wykupić za nie króla Kazimierza Wielkiego, uwięzionego w kamienicy przy ulicy Gdańskiej przez krzyżaka.

Początek naszej wycieczki zaczął się pod pomnikiem króla, a koniec w parku im. Kazimierza Wielkiego.
Były to mile spędzone trzy godziny. :)

Uroczystość wręczenia CERTYFIKATÓW: "Znawcy grodu Kazimierza Wielkiego" odbyła się 16 czerwca w Pałacu Młodzieży, podczas której wręczano także odznaki laureatom konkursu powiatowego "Młody Przyjaciel Bydgoszczy".

Reszta zdjęć w galerii

autor: Patrycja Kowalczyk
Jesteś tutaj: Start Z życia szkoły Sukcesy przedmiotowe "ZNAWCY GRODU KAZIMIERZA WIELKIEGO"- tytuł przyznany członkom szkolnego koła TMMB