„Cudze chwalicie, swego nie znacie” – spotkanie z poezją bydgoskich poetów

„ Mieszkam tu od zawsze

Gdzie indziej nie umiałbym

mieszkać nie pragnę…. „

Leszek Łęgowski

W Zespole Szkół nr 35 w Bydgoszczy odbyła się kolejna edycja powiatowego konkursu recytatorskiego pod hasłem „ Cudze chwalicie, swego nie znacie”, czyli znam twórczość poetów bydgoskich. Honorowy patronat nad tym przedsięwzięciem objął Prezydent Miasta Bydgoszczy, Kujawsko- Pomorski Kurator Oświaty oraz Towarzystwo Miłośników Miasta Bydgoszczy.

Z niełatwą twórczością poetów tworzących nad Brdą zmierzyło się kilkudziesięciu uczniów z naszego powiatu. Utwory takich autorów jak: Leszek Łęgowski, Franciszek Grott, Stefan Pastuszewski, Zdzisław Pruss , Dariusz Lebioda czy Małgorzata Szułczyńska recytowano podczas konkursu.Dodatkową atrakcją tego konkursu było spotkanie z Panią Małgorzatą Zyśk – poetką i skrzypaczką oraz panem Waldemarem Zyśk – malarzem., którzy w barwny sposób opowiedzieli o swoim życiu i twórczości poetyckiej oraz artystycznej.

W kategorii szkól podstawowych wyróżnienie zdobyła Maria Majewska z klasy 6cp. Natomiast w gimnazjum na podium stanął Miłosz Walczak z klasy 1cg, który zajął III miejsce, Bartek Sokalski z klasy 1cg otrzymał wyróżnienie w tej edycji konkursu.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Jesteś tutaj: Start Z życia szkoły Sukcesy przedmiotowe „Cudze chwalicie, swego nie znacie” – spotkanie z poezją bydgoskich poetów