Powiatowy Konkurs Recytatorski "Płynie się zawsze do źródeł, pod prąd"

   

       „Poezja to myślenie w obrazach”

 

       IX Liceum Ogólnokształcące zaprosiło uczniów z Bydgoszczy i okolic do udziału w drugiej edycji online konkursu recytatorskiego poświęconego twórczości Cypriana Kamila Norwida, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego i Tadeusza Różewicza. Celem tego przedsięwzięcia było rozwijanie uzdolnień recytatorskich, kształtowanie umiejętności świadomego odbioru dzieł literackich i wrażliwości na piękno ojczystego języka.

       Dobór repertuaru, interpretację , kulturę   słowa oraz ogólny wyraz artystyczny brało pod uwagę jury oceniając występy uczniów. Nasi przedstawiciele nie zawiedli i stanęli na podium. Z przyjemnością informujemy , że laureatkami zostały:

w kategorii klas 4-6: III miejsce - Irmina Marciniak z klasy 5a

w kategorii klas 7-8: II miejsce Antonia Ryczak z klasy 7a

Dziewczęta , serdecznie gratulujemy !

Jolanta Nadolna i Katarzyna Jarzembowska

Jesteś tutaj: Start Z życia szkoły Sukcesy przedmiotowe Powiatowy Konkurs Recytatorski "Płynie się zawsze do źródeł, pod prąd"