fantasy „Wstaję rano, sprawdzam Librusa,

oczom nie wierzę, ktoś zrobił psikusa.

Szybko zerkam, co tam w planie,

zamiast pierwszej lekcji napisane: zjedz śniadanie.

Na plastyce: zrób rozgrzewkę,

a na chemii weź konewkę,

podlej kwiaty w domu całym,

by uczynić dzień wspaniałym.

Na historii zamiast dziejów Piasta,

mam upiec dla mamy dwa ciasta.

Jakby tego było mało,

na polskim mam wypić kakao.

Na wf-ie skosić trawę,

na angielskim zrobić kawę,

a na technice przenieść ławę.

Dopiero wtedy odkryłam,

jak bardzo się rozmarzyłam…”

fragment wiersza N. Bzowy

Uczniowie szkół podstawowych z Bydgoszczy i okolic zostali zaproszeni do udziału w konkursie poetyckim organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 31 w Bydgoszczy.

Patronat nad projektem objęła Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Mariana Rejewskiego w Bydgoszczy . Celem tego twórczego przedsięwzięcia było przede wszystkim rozwijanie zainteresowań czytelniczych , rozbudzenie wrażliwości na piękno poezji i odpowiedź na pytanie, które zadał G.B. Shaw „Widzicie różne rzeczy i pytacie: dlaczego takie są? Natomiast ja marzę o rzeczach, których nie ma i pytam: dlaczego by nie miały zaistnieć?”

Spośród kilkudziesięciu mądrych , przepełnionych wrażliwością i niekiedy dowcipnych utworów jury w składzie : pani wicedyrektor Marlena Mioduszewska, pani Ewa Bedełek – kierownik Wydziału Informacji i Wspomagania Placówek Oświatowych PBW oraz my, organizatorki, wyłoniło laureatów :

I miejsce: Natasza Bzowy SP nr 31

II miejsce: Gracjan Rudziński SP Białe Błota, Mikołaj Mrozowski SP nr 31

III miejsce: Amelia Ciabach SP nr 28, Lena Kopera SP nr 31

wyróżnienia: Michalina Klimkowska SP nr 31, Kamil Chabowski SP nr 62, Gabriela Szczepaniak SP nr 65, Natalia Górecka SP nr 31, Katarzyna Głowacka SP nr 31, Julia Tomaszewska SP Białe Błota

Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom za tak liczny udział i serdecznie gratulujemy nagrodzonym!

Jolanta Nadolna i Anna Pol

Jesteś tutaj: Start Z życia szkoły Sukcesy przedmiotowe Powiatowy Konkurs Poetycki „Fantazja jest rzeczywistością, która czeka na włączenie” – laureaci