Sukces recytatorski naszej uczennicy

 

          „ Jedna z tych ziemskich chwil proszonych, by trwały.”

 

    W środę, 4 marca uczennice naszej szkoły: Maja Geppert (5a), Zuzanna Szczepańska (5g), Magdalena Foksińska(6f) i Ewa Różańska (7e) brały udział w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim „ Szymborska i Miłosz poza granicami polszczyzny”, który zorganizowała Szkoła Podstawowa nr 15. Uczestnicy prezentowali się w dwóch kategoriach wiekowych, tj. uczniowie klas 4-6 i 7-8. Zadaniem pierwszych było zaprezentowanie utworu poetyckiego noblistów w języku ojczystym, natomiast od starszych uczniów wymagano recytacji w języku polskim oraz innym języku nowożytnym. Jury zwracało szczególną uwagę na dobór tekstu, dykcję, interpretację i ogólne wrażenie artystyczne.

Tym bardziej jest mi przyjemnie poinformować, że spośród licznej grupy recytatorów I miejsce w kategorii kl.4-6 zajęła Magdalena Foksińska, która zaprezentowała wiersz Wisławy Szymborskiej pt. „Chwila”.

Magdo, wielkie gratulacje i kolejnych sukcesów recytatorskich!

Magdalena Ciesielska

Jesteś tutaj: Start Z życia szkoły Sukcesy przedmiotowe Sukces recytatorski naszej uczennicy