Poszli w ślady Rejewskiego

W środę, 15 stycznia, odbył się finał warsztatów szyfrowania. Spotkanie najlepszych drużyn z klas siódmych miało być nie tylko rywalizacją o najwyższe miejsce na podium, ale przede wszystkim okazją do poznania kolejnych technik szyfrowania, integracji i dobrej zabawy.

ATBASH, ROT13, Skytale – to tylko niektóre z technik szyfrowania, jakie poznawali uczestnicy zajęć. Pięć kolejnych rund sprawdzało umiejętności logicznego myślenia, odwoływało się także do podstawowych informacji z życia wielkiego bydgoszczanina – Mariana Rejewskiego.

Ponadgodzinna rywalizacja zakończyła się w dobrych humorach z następującymi wynikami:

- miejsce 1. zajęła klasa 7d w składzie: Antoni Bukowiński, Antonina Gaweł, Antonina Mikołajczyk, Aleksander Sikorski

- miejsce 2. przypadło w udziale klasie 7a, którą reprezentowały: Emilia Głowacka, Magdalena Karabasz, Aleksandra Michalak, Zofia Różalska

- miejsce 3. zajęła klasa 7e: Adam Frąckiewicz, Konrad Górny i Weronika Kordas

- miejsce 4. zdobyli uczniowie klasy 7b: Mateusz Drews, Wojciech Gajewski, Igor Węgrzyński oraz Szymon Wiśniewski

Drużyny – z rąk pani wicedyrektor Marleny Mioduszewskiej – otrzymały nagrody (m.in. łamigłówki, bilety wstępu do Pokoju Zagadek oraz słodycze). Dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie niespodzianek.

Kolejne starcie szyfrantów już za rok!

Katarzyna Jarzembowska, Ewa Lewalska

Jesteś tutaj: Start Z życia szkoły Sukcesy przedmiotowe Poszli w ślady Rejewskiego