Podsumowanie akcji Szkolnego Koła Wolontariatu

Jak co roku drugi weekend grudnia, to czas bardzo pracowity dla wolontariuszy szkolnego koła. Po pierwsze, za sprawą finału Szlachetnej Paczki, po drugie, z powodu zbiórki żywności długoterminowej w bydgoskich marketach.

Przypomnę, że Szlachetną Paczkę w tym roku przygotowywaliśmy dla pani Zofii, samotnej 65 -latki, osoby schorowanej, która przeszła 16 operacji, i jak się dowiedzieliśmy podczas finału, czekającej na 17., tym razem na serce. Pani Zofia, osoba nadzwyczaj pogodna, pomimo wielu przeciwności losu, oczekiwała nas od wczesnych godzin rannych, a kiedy już pojawiliśmy się z 15 paczkami, zawierającymi wszystkie produkty z długiej listy, których koszt wyniósł około 1800 zł, nie mogła powstrzymać łez, była szczęśliwa i wzruszona, i wciąż powtarzała, że pierwszy raz w życiu „ coś takiego” ją spotkało . W czasie pobytu u pani Zofii, przywieziono 16. pakunek - drewno, którego rozładunkiem zajęliśmy się wspólnie z wolontariuszami paczki. Po skończonej pracy przyszedł czas pożegnania, podczas którego pani Zofia wiele razy prosiła, by podziękować wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie paczki, którzy o niej myśleli, rezygnując ze swojego kieszonkowego, kupując ciepłe kapcie, skarpety, a także środki czystości i żywność, rodzicom z empatią wychowującym swoje dzieci oraz całej społeczności szkolnej. Zatem jeszcze raz wszystkim Darczyńcom, należącym do wielkiej, bo liczącej ponad 620 tys. osób rodziny Szlachetnej Paczki, z serca bardzo, bardzo dziękujemy w imieniu pani Zofii oraz swoim.

Z podobną ochotą zaangażowali się nasi wolontariusze w drugą akcję, czyli Świąteczną Zbiórkę Żywności, którym tym bardziej należą się podziękowania, ponieważ rozpoczynała się ona w piątek, 6 grudnia, po lekcjach i trwała przez całą sobotę – 7 grudnia. Kwestujący zmieniali się co 2-3 godziny. Dzięki ich wytrwałości oraz zapałowi, z jakim podeszli do zachęcania klientów, zebraliśmy około 100 kg żywności, którą zostało wspartych 15 rodzin potrzebujących z naszej szkoły.

Magdalena Ciesielska

Jesteś tutaj: Start Z życia szkoły Sukcesy przedmiotowe Podsumowanie akcji Szkolnego Koła Wolontariatu