„Moja szkoła” w gwarze bydgoskiej

W czwartek, 5 grudnia, w świetlicy Zespołu Szkół Mechanicznych nr 1 w Bydgoszczy odbyło się rozstrzygnięcie konkursu literackiego na opowiadanie z elementami gwary bydgoskiej. W 3. edycji uczennice naszej szkoły okazały się bezkonkurencyjne.

Po burzliwej naradzie jury w składzie: prof. Małgorzata Gutkiewicz, prof. Dorota Płachta i prof. Maria Kwiatkowska-Grigorief ogłosiło wyniki Międzyszkolnego Konkursu „Moja szkoła” – opowiadanie z gwarą bydgoską, nad którym patronat objął Prezydent Bydgoszczy. Wśród laureatów konkursu znalazły się:

na miejscu 1. – Antonina Mikołajczyk (klasa 7d)

na miejscu 2. – Karolina Ojewska (klasa 7d)

na miejscu 3. – Zuzanna Fundameńska (klasa 8a)

Przyznano również trzy wyróżnienia – jedno z nich zdobyła Weronika Jażewska (klasa 8a).

Fragmenty zwycięskiego opowiadania Tosi zostaną zamieszczone w 3. numerze szkolnej gazetki „Strzał w Dziesiątkę” już w styczniu. A materiału z finału konkursu można posłuchać w Radiu PiK.

Gratulacje!

Katarzyna Jarzembowska

Jesteś tutaj: Start Z życia szkoły Sukcesy przedmiotowe „Moja szkoła” w gwarze bydgoskiej