Finaliści warsztatów szyfrowania „Licz się z Rejewskim”

szyfrowanieW październiku i listopadzie w klasach siódmych odbył się pierwszy etap warsztatów szyfrowania. Znamy już uczestników WIELKIEGO finału.

Oprócz przypomnienia najważniejszych faktów z życia Mariana Rejewskiego uczniowie rozwiązywali zadania związane z szyfrowaniem i dekryptażem, wykorzystując szyfr Cezara, Pitagorasa oraz wyliczając PESEL – bo to przecież też zaszyfrowane dane na nasz temat.

Spośród uczniów poszczególnych klas zostali wyłonieni reprezentanci każdej z nich – cztery osoby, które najszybciej i najlepiej wykonały zadanie. Oto składy finałowych drużyn:

klasa 7a:

Emilia Głowacka, Magdalena Karabasz, Aleksandra Michalak, Zofia Różalska

klasa 7b:

Mateusz Drews, Wojciech Gajewski, Igor Węgrzyński, Szymon Wiśniewski

klasa 7d:

Antoni Bukowiński, Antonina Gaweł, Antonina Mikołajczyk, Aleksander Sikorski

klasa 7e:

Adam Frąckiewicz, Konrad Górny, Weronika Kordas, Magdalena Szymczak

Finał warsztatów w styczniu 2020 roku. Wszyscy uczestnicy zostaną poinformowani o dokładnym terminie. Brawo dla Was!

Katarzyna Jarzembowska, Ewa Lewalska

Jesteś tutaj: Start Z życia szkoły Sukcesy przedmiotowe Finaliści warsztatów szyfrowania „Licz się z Rejewskim”