Bydgoszcz...w roli głównej

,,Nasze miasto można opiewać w wielu tonacjach.”

T. Nowakowski

W IX Liceum Ogólnokształcącym w Bydgoszczy odbył się III Wojewódzki Konkurs Recytatorski Prozy Tadeusza Nowakowskiego „Urzeczenie” oraz Wojewódzki Konkurs Literacki „Urzeczenia bydgoskie” Patronat nad tym przedsięwzięciem objął Kujawsko –Pomorski Kurator Oświaty oraz Prezydent Bydgoszczy.

Recytatorzy z naszej szkoły, kolejny raz, zdominowali podium. W kategorii klas 4-6 I miejsce zajęła Maja Geppert z klasy 5a, Maja Stachniuk z klasy 6f uplasowała się na II miejscu, natomiast laureatką III miejsca została uczennica klasy 6a Antonia Ryczak. Natomiast wśród uczniów klas 7-8   bezkonkurencyjna okazała się Ewa Różańska z klasy 7e zdobywczyni I miejsca. Wielkie gratulacje należą się również Mai Bartoszewskiej z klasy 8b laureatki II miejsca. Jury zwróciło uwagę na bardzo dobrą dykcję i doskonałą umiejętność interpretacji głosowej naszych uczniów.

Literackie zmagania dotyczące impresji na temat Bydgoszczy i okolic zostały także zauważone przez jury konkursu. Z przyjemnością informuję, że laureatami III miejsca zostało aż troje uczniów: Zuzanna Szczepańska z klasy 5g, Karolina Ojewska z klasy 7d i Marcel Grego z klasy 6b, natomiast Wiktoria Frydrych z klasy 7a otrzymała wyróżnienie.

Wielkie gratulacje dla recytatorów i mistrzów pióra.

Jolanta Nadolna

Jesteś tutaj: Start Z życia szkoły Sukcesy przedmiotowe Bydgoszcz...w roli głównej