Nasi „recytatoratorzy”

W tym roku Pałac Młodzieży ponownie zaprosił uczniów klas 8 szkół podstawowych oraz klas gimnazjalnych powiatów bydgoskiego, nakielskiego i chełmińskiego do udziału w wyjątkowym konkursie recytatorsko-oratorskim RECYTATORATOR – Przeczytaj to!

Jego głównym celem jest promowanie czytelnictwa wśród młodzieży. Tym razem organizatorzy zaproponowali literaturę fantasy. Podczas prezentacji zabrzmiały fragmenty utworów Tolkiena, Lewisa, Le Guin czy Sapkowskiego.

Konkurs jest dwuetapowy i niezwykle wymagający. Każdy uczestnik musiał przygotować przemówienie uzasadniające wybór recytowanego fragmentu oraz zaprezentować ulubiony fragment. Całość to prawie 5 minut wystąpienia przed publicznością.

Wszyscy uczniowie naszej szkoły zgłoszeni na konkurs świetnie poradzili sobie z tym wyzwaniem, tremą i niemałą konkurencją: 2. miejsce zajęły Zuzanna Mróz (8a) i Daria Zienkiewicz (8e), 3. miejsce wywalczył Hubert Jagła (8e), a wyróżnienie zdobyła Wiktoria Szwajca (8a).

Wyrazy uznania!

Katarzyna Jarzembowska

Jesteś tutaj: Start Z życia szkoły Sukcesy przedmiotowe Nasi „recytatoratorzy”