„Szymborska i Miłosz poza granicami polszczyzny”-miejski konkurs recytatorski dla uczniów szkół podstawowych

     

       „Każdy przecież początek to tylko ciąg dalszy, a księga zdarzeń zawsze otwarta w połowie.”

                                                                                                                    Wisława Szymborska  

Szkoła Podstawowa nr 15 z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego w Bydgoszczy zaprosiła uczniów  do udziału w kolejnej edycji konkursu recytatorskiego poświęconego twórczości Wisławy Szymborskiej i Czesława Miłosza. To poetyckie przedsięwzięcie polegało na przygotowaniu interpretacji wybranego utworu polskich noblistów w języku ojczystym oraz w języku angielskim lub niemieckim. Przedstawicielka naszej szkoły Maja Bartoszewska z klasy 7b zaprezentowała wiersz „Szkielet jaszczura” W. Szymborskiej w języku polskim i angielskim. Z radością informuję ,że oryginalną interpretacją zapewniła sobie II miejsce w tej edycji konkursu.

Gratuluję i życzę kolejnych sukcesów.

Jolanta Nadolna

Jesteś tutaj: Start Z życia szkoły Sukcesy przedmiotowe „Szymborska i Miłosz poza granicami polszczyzny”-miejski konkurs recytatorski dla uczniów szkół podstawowych