Szyfrowali – aż miło!

We wtorek, 5 lutego, cztery zespoły − złożone z przedstawicieli klas siódmych − spotkały się na warsztatach szyfrowania, które były połączone z rozwiązywaniem zadań konkursowych. Był to trzeci – ostatni już etap działań zorganizowanych w ramach projektu „Licz się z Rejewskim!”.

Kolejne etapy konkursu poprzedzone zostały krótkim omówieniem technik szyfrowania i dekryptażu. Uczestnicy warsztatów kodowali wiadomości za pomocą kodu Cezara, ROT13, ATBASH czy PLAYFAIR. Pracy zespołów towarzyszyło sporo emocji, ponieważ pod uwagę brano poprawność wykonanych zadań, ale i czas ich rozwiązania. Walka była bardzo wyrównana i trwała do końca − oprócz ciekawej nauki, dostarczyła też zabawy. Zespoły pokazały, jak można efektywnie współpracować. Spotkanie było także okazją do integracji. Oto wyniki zmagań:

1. miejsce – klasa 7b

2. miejsce – klasa 7d

3. miejsce – klasa 7c

4. miejsce – klasa 7a

Uczestnicy otrzymali z rąk pani wicedyrektor Marleny Mioduszewskiej certyfikat udziału w warsztatach oraz słodki upominek, zaproszenie do pokoju zagadek „Klub Enigma” w Wojewódzkiej Bibliotece Pedagogicznej, a zwycięzcy dodatkowo – nagrody rzeczowe.

Zabawy logiczne to świetna zabawa i doskonały trening dla szarych komórek. W przyszłym roku szkolnym − kolejne spotkanie szyfrantów.

Katarzyna Jarzembowska, Ewa Lewalska

Jesteś tutaj: Start Z życia szkoły Sukcesy przedmiotowe Szyfrowali – aż miło!