VII edycja konkursu literacko-plastycznego o Vermeerze za nami

7 listopada w Kujawsko-Pomorskiej Szkole Wyższej odbyła się gala podsumowująca wojewódzki konkurs „Perły codziennego życia”. To już siódma edycja, podczas której uczniowie klas 5-8 oraz klas trzecich oddziałów gimnazjalnych zmagali się z twórczością Vermeera – mistrza światłocienia.

Swoją obecnością zaszczycili nas – wicerektor KPSW dr hab. Janusz Kutta oraz pani wicedyrektor Marlena Mioduszewska, którzy podsumowali konkursowe zmagania oraz wręczyli nagrody laureatom. Galę brawurowo poprowadził Hubert Jagła (8ep), zwycięskie teksty pięknie zinterpretowała Maja Bartoszewska (7bp), zaś o oprawę muzyczną zadbały: Magdalena Foksińska (5ep) oraz Wiktoria Sas i Martyna Szyperska (3bg).

Lista 10 zwycięzców części literackiej, w której płótno malarza miało się stać inspiracją do napisania przemyśleń ujętych na nim bohaterów:

1. miejsce: Maria Matuszewska (Zespół Szkół Handlowych), Weronika Polewska (Szkoła Podstawowa nr 16), Ellen Kuźma (Gimnazjum nr 38) oraz Jędrzej Wasielewski (I Katolickie Gimnazjum)

2. miejsce: Maria Kowalska (Szkoła Podstawowa nr 56), Klara Kucińska (Szkoła Podstawowa nr 25) oraz Zuzanna Kwiatkowska (I Katolickie Gimnazjum)

3. miejsce: Zuzanna Siewierska (Szkoła Podstawowa nr 56), Konstancja Siecińska (Szkoła Podstawowa nr 56) oraz Iga Koprowska (Szkoła Podstawowa nr 25)

Laureaci części plastycznej – w której zadaniem było twórcze nawiązanie do wybranego dzieła Johannesa Vermeera − ujęcie fragmentu otaczającej nas rzeczywistości w charakterystyczny dla niego sposób:

1. miejsce: Zofia Niedziałkowska (Szkoła Podstawowa nr 56) i Zuzanna Kasierska (Zespół Szkół Handlowych)

2. miejsce: Antonina Hankiewicz (Szkoła Podstawowa nr 41) oraz Martyna Żerdzińska (Gimnazjum nr 6 Sportowe)

3. miejsce:Zofia Dąbrowska (Katolicka Szkoła Podstawowa), Stefania Siewkowska (Szkoła Podstawowa nr 38)

wyróżnienie: Dominika Sakowska (Szkoła Podstawowa nr 40)

Dziękujemy pozostałym uczestnikom, którym nie udało się stanąć na podium, za zaangażowanie i trud poświęcony na przygotowanie prac. Dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie nagród książkowych, a Kujawsko-Pomorskiej Szkole Wyższej za gościnność i słodki poczęstunek. Zapraszamy wszystkich chętnych za rok!

Joanna Grabowska, Katarzyna Jarzembowska

Jesteś tutaj: Start Z życia szkoły Sukcesy przedmiotowe VII edycja konkursu literacko-plastycznego o Vermeerze za nami