RECYTATORATOR - Przeczytaj to!

W miniony poniedziałek w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Bydgoszczy odbył się powiatowy konkurs recytatorski , którego tematem była literatura tworzona przez kobiety, bez ograniczeń tematycznych, historycznych czy geograficznych.

W spotkaniu wzięli udział gimnazjaliści między innymi z : Bydgoszczy, Nakła ,Szubina i Osielska. W pierwszej części tego przedsięwzięcia uczestnicy prezentowali się w dwuelementowych wystąpieniach. Polegały one na recytacji fragmentów  prozy, której autorkami są znane Polki, między innymi: Dorota Terakowska, Katarzyna Grochola, Małgorzata Kalicińska ,Beata Pawlikowska , Agata Passent i wiele innych oraz uzasadnienia ich wyboru. W drugiej części uczestnicy zostali zaproszeni na wykład połączony z prezentacją multimedialną na temat znanych kobiet i ich osobowości. Prelekcja została przygotowana przez współorganizatora konkursu - Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką.

Nasze gimnazjum, w tym dość wymagającym konkursie ,reprezentowało sześcioro uczniów.

Z przyjemnością informujemy , że spośród tego grona zwycięzcami RECYTATORATORA zostali: Seweryn Szalla z klasy 3cg, który otrzymał wyróżnienie , Wiktoria Szopińska z klasy 3bg- zdobywczyni III miejsca i Maximilian Rak z klasy 3cg -laureat II miejsca. Oprócz nagróduczniowie otrzymają dodatkowe punkty przy aplikowaniu do szkoły ponadgimnazjalnej.

Gratulujemy i życzymy wielu kolejnych sukcesów!

Jolanta Nadolna, Anna Pol

Jesteś tutaj: Start Z życia szkoły Sukcesy przedmiotowe RECYTATORATOR - Przeczytaj to!