Dobre maniery widziane oczyma poetów

„Grzeczność nie jest nauką łatwą ani małą.”

Adam Mickiewicz

„Savoir- vivre w poezji to tytuł konkursu recytatorskiego, który odbył się w miniony czwartek w naszej szkole. Uczestnicy prezentowali dowolny wiersz polskiego poety traktujący o zasadach dobrego wychowania w codziennym życiu. Piękne strofy z utworów między innymi: Jana Brzechwy, Juliana Tuwima, Tadeusza Różewicza i Wisławy Szymborskiej przedstawili uczniowie z klas 4-7.

Z radością informujemy ,że jury , któremu przewodniczyła pani wicedyrektor Marlena Mioduszewska, po burzliwych naradach przyznało następujące lokaty:

I miejsce - Antonia Ryczak z klasy 4ap i Zuzanna Nauman z klasy 5ap

II miejsce - Zuzanna Mróz z klasy 7bp i Hubert Jagła z klasy 7ep

III miejsce - Zofia Różalska z klasy 5ap

wyróżnienie: Aleksandra Michalak z klasy 5ap

Nagrody laureatom zostaną wręczone podczas uroczystego podsumowania trzeciej edycji programu „Dobre maniery, łamią bariery” już w maju.

Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom za udział i dostarczenie tak wielu emocji ;)

autor: Jolanta Nadolna i Bożena Dirbach

Jesteś tutaj: Start Z życia szkoły Sukcesy przedmiotowe Dobre maniery widziane oczyma poetów