Olimpijski sukces Martyny Mroczek

 12 czerwca w warszawskim Centrum Olimpijskim odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom XXVII Ogólnopolskiego Konkursu im. Jana Parandowskiego na opowiadanie olimpijskie. Wśród najlepszych znalazła się uczennica klasy 1ag – Martyna Mroczek.

Do konkursu zgłoszono łącznie 392 opowiadania – w tym 187 z gimnazjów ze 101 miejscowości.

W skład jury weszli dziennikarze, poloniści, członkowie Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Uroczystość prowadził dr Krzysztof Zuchora, zaś fragmenty opowiadań odczytała aktorka – Dorota Bierkowska. Podczas uroczystej gali obecna była także wielokrotna medalistka Irena Szewińska. Laureaci otrzymali atrakcyjne nagrody, zwiedzili z przewodnikiem Muzeum Sportu i Turystyki oraz zjedli pyszny lunch.

Martyna Mroczek swoim opowiadaniem „Bieg po marzenia” podbiła serca jurorów i dostała się do grona najlepszych młodych pisarzy. Dodatkową atrakcją-nagrodą była książka „Dogonić siebie”, w której zebrano zwycięskie opowiadania 

Konkurs im. Jana Parandowskiego w 2009 roku uznany został przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski za jedną z najlepszych inicjatyw edukacyjnych organizowanych przez narodowe komitety olimpijskie.

Katarzyna Jarzembowska

Jesteś tutaj: Start Z życia szkoły Sukcesy przedmiotowe Olimpijski sukces Martyny Mroczek