Rok w tradycjach Ukrainy

     

     17 maja   uczniowie naszej szkoły zostali zaproszeni do wzięcia udziału w Miejskim Przeglądzie Prezentacji  pod  tytułem ,,Rok w  tradycji i obyczjach mojego kraju‘’, który odbył się w ZS 24. Przegląd był adresowany do wyjątkowych uczniów – dzieci cudzoziemskich uczących się w bydgoskich szkołach. Naszą  szkołę reprezentowawała para ucziów pochodzących z Ukrainy: Iryna Zherebukh z klasy 5d i  Illian Kravets z klasy 6c. W prezentacji pokazano wszystkie święta Ukrainy. Więcej mogliśmy dowiedzieć się o wyjątkowym święcie Paschy. Na  festiwalu poza prezentacjami dzieci z Ukrainy pokazano również tradycje Armenii. Uczęstnicy spotkania mogli skosztować armeńskiej pachlawy i posłuchać ludowej muzyki.                                                

 

autor: Iryna Zherebukh

Jesteś tutaj: Start Z życia szkoły Sukcesy przedmiotowe Rok w tradycjach Ukrainy