Recytatorzy poezji regionalnej na szczeblu wojewódzkim

     recytatorzy 8 czerwca w Miejskiej Galerii w Bydgoszczy odbył się etap finałowy Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Regionalnej. Zadaniem uczestników było przedstawienie dwóch wierszy poetów związanych z regionem kujawsko-pomorskim. Jeden utwór musiał zawierać odwołanie do małej ojczyzny, z której pochodzi uczestnik, natomiast drugi mógł dotyczyć dowolnej tematyki. Honorowy patronat nad konkursem objęli: Wojewoda Kujawsko-Pomorski – pan Mikołaj Bogdanowicz, Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego – pan Piotr Całbecki.

     Popisy recytatorskie uczniów naszego gimnazjum zakończyły się wielkim sukcesem, gdyż laureatką pierwszego miejsca została Emilia Łobodzińska z klasy 1a, która odebrała pamiątkową statuetkę i główną nagrodę  w postaci multimedialnego tabletu z modemem 3G. Natomiast Zuzanna Kononowicz z klasy 2b oraz Nikolas Szymczak z klasy 3b otrzymali wyróżnienia i atrakcyjne nagrody rzeczowe.

                     Cieszymy się bardzo, że nasi podopieczni tak aktywnie uczestniczą w kulturze i chętnie odkrywają dorobek lokalnych poetów.

Gratulujemy!

autor: Anna Pol  

Jesteś tutaj: Start Z życia szkoły Sukcesy przedmiotowe Recytatorzy poezji regionalnej na szczeblu wojewódzkim