„ Niech radują się Tobą dobre Anioły”- miejski konkurs literacko –plastyczny

„Prawda wygląda tak, że poezja to najdoskonalsza forma ludzkiej mowy.”

Josif Brodski

W miniony poniedziałek nasze uczennice wzięły udział w uroczystym spotkaniu w restauracji „Pod Aniołami” przy ulicy Pomorskiej w Bydgoszczy, podczas którego wręczono nagrody laureatom miejskiego konkursu literacko-plastycznego przygotowanego przez SP nr 56. Honorowym gościem gali była poetka Ewa Stadtmuller, autorka tomików wierszy „Niech radują się Tobą dobre Anioły” , które stały się twórczą inspiracją dla uczestników tego przedsięwzięcia. Poza tym wystąpił zespół „Duża Rajska Kawa”, który podjął się muzycznej interpretacji poezji pani Stadtmuller.

Z radością informuję, że spośród tak licznego grona uczniów bydgoskich szkół, nadesłano 150 prac, trzy nasze przedstawicielki zostały nagrodzone. Weronika Malesińska z klasy 5e, Oliwia Lubowicz z kl.8a i Daria Zienkiewicz z kl.8e zdobyły wyróżnienia.

Gratuluję sukcesów i życzę kolejnych osiągnięć ;)

Jolanta Nadolna

Sukces w konkursie ogólnopolskim

Uczennica klasy 3dg, Julia Krupińska, zajęła 3 miejsce w XIV Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym Miniatura Bożonarodzeniowa w Kartkach Świątecznych i Ceramice. Boże Narodzenie 2018 w moim mieście.
Serdecznie gratulujemy

Agnieszka Łysiak, i Joanna Grabowska

Szyfrowali – aż miło!

We wtorek, 5 lutego, cztery zespoły − złożone z przedstawicieli klas siódmych − spotkały się na warsztatach szyfrowania, które były połączone z rozwiązywaniem zadań konkursowych. Był to trzeci – ostatni już etap działań zorganizowanych w ramach projektu „Licz się z Rejewskim!”.

Kolejne etapy konkursu poprzedzone zostały krótkim omówieniem technik szyfrowania i dekryptażu. Uczestnicy warsztatów kodowali wiadomości za pomocą kodu Cezara, ROT13, ATBASH czy PLAYFAIR. Pracy zespołów towarzyszyło sporo emocji, ponieważ pod uwagę brano poprawność wykonanych zadań, ale i czas ich rozwiązania. Walka była bardzo wyrównana i trwała do końca − oprócz ciekawej nauki, dostarczyła też zabawy. Zespoły pokazały, jak można efektywnie współpracować. Spotkanie było także okazją do integracji. Oto wyniki zmagań:

1. miejsce – klasa 7b

2. miejsce – klasa 7d

3. miejsce – klasa 7c

4. miejsce – klasa 7a

Uczestnicy otrzymali z rąk pani wicedyrektor Marleny Mioduszewskiej certyfikat udziału w warsztatach oraz słodki upominek, zaproszenie do pokoju zagadek „Klub Enigma” w Wojewódzkiej Bibliotece Pedagogicznej, a zwycięzcy dodatkowo – nagrody rzeczowe.

Zabawy logiczne to świetna zabawa i doskonały trening dla szarych komórek. W przyszłym roku szkolnym − kolejne spotkanie szyfrantów.

Katarzyna Jarzembowska, Ewa Lewalska

"Christmas songs " - wyniki konkursu

Tuż przed feriami odbył się konkurs piosenki świątecznej i zimowej w języku angielskim pt. Christmas songs dla klas 1-3. Dzieci zaprezentowały mnóstwo różnych utworów mi.in. „Snow is falling”, „Jingle bells”, „Little snowflakes” oraz   „I’m a little snowman”. Z wielką przyjemnością wysłuchałyśmy wszystkich piosenek. Jury w składzie:  pani wicedyrektor Marlena Mioduszewska oraz nauczyciele języka angielskiego Anna Rydzyńska i Zuzanna Bekisz-Michalska miało nie lada wyzwanie, aby wyróżnić najlepszych wykonawców, ponieważ wszystkie dzieci były świetnie przygotowane językowo i przebrane bądź miały rekwizyty. Po burzliwych obradach postanowiono przyznać po 2 równorzędne I, II oraz III miejsca.
I miejsce:  Amelia Gąsiorowska z klasy 1d
I miejsce: Zuzanna Żyła z klasy 1d
II miejsce: Oliwier Lech z klasy 1b
II miejsce: Amelia Sowa z klasy 2b
III miejsce: Aleksandra Pokrzywiec z klasy 1b
III miejsce: Alicja Tholonias z klasy 2c
Wszystkie nagrodzone dzieci otrzymały dyplomy oraz piękne pluszowe misie, zaś pozostali wykonawcy drobne upominki.

Serdecznie gratulujemy
Organizatorzy: Anna Rydzyńska i Zuzanna Bekisz-Michalska

Wyniki konkursu plastycznego: „ MOJE BEZPIECZNE FERIE ZIMOWE”

W naszej szkole ogłoszono konkurs plastyczny pt. „ Moje bezpieczne ferie zimowe ”. Tematyka konkursu dotyczyła wszelkich sytuacji, co do których należy zachować bezpieczeństwo podczas spędzania wolnego czasu zimą.

Oto nagrodzeni:

I miejsce – Martyna Kuklińska 1b

II miejsce – Tomasz Ormiński 1b, Zofia Wojciechowska 1b

III miejsce –Mateusz Stoppel 6c

Wyróżnione prace:

Gabriel Pietras 4g, Roksana Jurków 4g, Piotr Młodzikowski 1c

Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za wykonanie prac i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach.

Anna Schulz

Jesteś tutaj: Start Z życia szkoły Sukcesy przedmiotowe