Wyniki konkursu o Czarnobylu

czarnobyl prace6Bardzo się cieszę, że tak wielu uczniów wzięło udział w konkursie związanym z rocznicą wybuchu w Czarnobylu. Wasza kreatywność, zaangażowanie, a także ilość przesłanych prac bardzo miło mnie zaskoczyła.
 Laureaci konkursu:
1 miejsce:
 Ryszard Marcinkowski kl.6b, oraz Weronika Malesińska kl 7e
2 miejsce:
Marcel Grego kl. 7b, Julia Lewandowska kl. 7a, Konrad Kłosowicz kl.8d, Aleksander Sklorz kl. 7c
3 miejsce:
Konrad Górny kl. 8e, Ewa Różańska kl.8e, Tymoteusz Sobczak kl. 8e
 
Wyróżnienia:
Oliwier Chaniak kl. 7f
Emilia Lewandowska kl. 7a
Sebastian Hebda kl. 7d
Filip Łasa kl. 6d
Bianka Modrakowska kl. 8e
 
 
Serdecznie gratuluję!
 
Wioleta Falkowska

WYNIKI KONKURSU DLA MAŁYCH INFORMATYKÓW

Szkolny konkurs grafiki komputerowej dla uczniów klas trzecich „ZWIERZAKI-SŁODZIAKI” został zakończony.

Z przyjemnością ogłaszamy listę zwycięzców:

I miejsce: Antonina Wełniak 3d

II miejsce: Marcelina Nietz 3c

III miejsce: Carmen Kweizer 3b

Wyróżnienia: Maciej Ruba 3a, Błażej Barański 3c, Natalia Gorczyńska 3d.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom, a laureatom gratulujemy! Nagrody czekają i niebawem do Was trafią.

Dorota Hernet, Joanna Puziak

Wyniki konkursu „Najpiękniejsza ozdoba wielkanocna"

Cieszymy się, że uczniowie naszej szkoły tak chętnie uczestniczyli w konkursie pt. „Najpiękniejsza ozdoba wielkanocna”. Każda praca była kreatywna i odzwierciedlała bardzo dobre umiejętności techniczne oraz manualne.

Laureatami konkursu zostają:

I miejsce: Agnieszka Sawosz z klasy 6fp

II miejsce: Maja Pleszewska z klasy 4a

III miejsce: Filip Bukolt z klasy 4a

Wyróżnienie: Roksana Wawrzyniak z klasy 4f

Serdecznie gratulujemy!

Aleksandra Wieczorek i Marzena Marynowska

Powiatowy Konkurs Poetycki „Fantazja jest rzeczywistością, która czeka na włączenie” – laureaci

fantasy „Wstaję rano, sprawdzam Librusa,

oczom nie wierzę, ktoś zrobił psikusa.

Szybko zerkam, co tam w planie,

zamiast pierwszej lekcji napisane: zjedz śniadanie.

Na plastyce: zrób rozgrzewkę,

a na chemii weź konewkę,

podlej kwiaty w domu całym,

by uczynić dzień wspaniałym.

Na historii zamiast dziejów Piasta,

mam upiec dla mamy dwa ciasta.

Jakby tego było mało,

na polskim mam wypić kakao.

Na wf-ie skosić trawę,

na angielskim zrobić kawę,

a na technice przenieść ławę.

Dopiero wtedy odkryłam,

jak bardzo się rozmarzyłam…”

fragment wiersza N. Bzowy

Uczniowie szkół podstawowych z Bydgoszczy i okolic zostali zaproszeni do udziału w konkursie poetyckim organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 31 w Bydgoszczy. 

Patronat nad projektem objęła Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Mariana Rejewskiego w Bydgoszczy . Celem tego twórczego przedsięwzięcia było przede wszystkim rozwijanie zainteresowań czytelniczych , rozbudzenie wrażliwości na piękno poezji i odpowiedź na pytanie, które zadał G.B. Shaw „Widzicie różne rzeczy i pytacie: dlaczego takie są? Natomiast ja marzę o rzeczach, których nie ma i pytam: dlaczego by nie miały zaistnieć?”

Spośród kilkudziesięciu mądrych , przepełnionych wrażliwością i niekiedy dowcipnych utworów jury w składzie : pani wicedyrektor Marlena Mioduszewska, pani Ewa Bedełek – kierownik Wydziału Informacji i Wspomagania Placówek Oświatowych PBW oraz my, organizatorki, wyłoniło laureatów :

I miejsce: Natasza Bzowy SP nr 31                  

II miejsce: Gracjan Rudziński SP Białe Błota, Mikołaj Mrozowski SP nr 31

III miejsce: Amelia Ciabach SP nr 28, Lena Kopera SP nr 31

wyróżnienia: Michalina Klimkowska SP nr 31, Kamil Chabowski SP nr 62, Gabriela Szczepaniak SP nr 65, Natalia Górecka SP nr 31, Katarzyna Głowacka SP nr 31, Julia Tomaszewska SP Białe Błota  

Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom za tak liczny udział i serdecznie gratulujemy nagrodzonym!

Jolanta Nadolna i Anna Pol

Wyniki konkursu OLIMPUSEK z języka angielskiego

Olimpiada OLIMPUSEK sesja zimowa z języka angielskiego przeznaczona była dla uczniów klas I-III szkoły podstawowej i  pozwoliła uczestnikom sprawdzić wiedzę ze słownictwa i podstawowych zwrotów. Klasyfikacji uczestników dokonano na podstawie uzyskanej przez nich końcowej sumy punktów za cały sprawdzian konkursowy i przypisano im odpowiednie miejsce w rankingu. 
 
Miejsce 1: Grawerowany dyplom laureata oraz nagroda książkowa 
Miejsca od 2 do 5: Dyplomy laureatów oraz nagrody książkowe
Miejsca od 6 do 15: Dyplomy laureatów
Miejsca od 16: Dyplomy uznania.
 
Z dumą  informujemy, że wśród klas pierwszych wszystkie dzieci biorące udział w konkursie zostały laureatami:
Miejsce 2 – Dyplom laureata i nagrodę książkową otrzymuje Tomasz Dymek z klasy 1c
Miejsce 4 – Dyplom laureata i nagrodę książkową otrzymuje Krzysztof Rusin z klasy 1c
Miejsce 4 – Dyplom laureata i nagrodę książkową otrzymuje Bolesław Fons z klasy 1a
Miejsce 5 – Dyplom laureata i nagrodę książkową otrzymuje Lucyna Pawlikowska z klasy 1a
Miejsce 7 – Dyplom laureata otrzymuje Emilia Szczepańska z klasy 1a
Miejsce 15 – Dyplom laureata otrzymuje Szymon Niechwiej z klasy 1a
 
Wśród klas drugich najlepsi okazali się:
Miejsce 7 – Dyplom laureata otrzymuje Gilbert Siatkowski z klasy 2c
Miejsce 7 – Dyplom laureata otrzymuje Lena Skrzyniarz z klasy 2c
Miejsce 8 – Dyplom laureata otrzymuje Antoni Lee z klasy 2e
Miejsce 12 – Dyplom laureata otrzymuje Krystyna Dudziak z klasy 2a
Miejsce 13 – Dyplom laureata otrzymuje Pola Bereś z klasy 2e
Miejsce 15 – Dyplom laureata otrzymuje Filip Olszewski z klasy 2c
 
Pozostałe dzieci z klas drugich biorące udział w konkursie otrzymują dyplomy uznania.
Uczestnicy konkursu z klas trzecich otrzymują również dyplomy uznania.
 
Gratulujemy serdecznie wyróżnionym dzieciom i życzymy wszystkim dalszych sukcesów językowych.
 
Nauczyciele języka angielskiego : Zuzanna Bekisz-Michalska, Agata Piskorz, Anna Rydzyńska
Jesteś tutaj: Start Z życia szkoły Sukcesy przedmiotowe