Ja nie widzę Ciebie, Ty zobacz mnie

Dnia 6 grudnia odbyło się wręczenie nagród w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym Dla Dzieci i Młodzieży Słabo Widzącej i Niewidomej im. L. Braille’a w Bydgoszczy w ramach kampanii społecznej „Ja nie widzę Ciebie, Ty zobacz mnie”. W ogólnopolskim konkursie na kartkę dotykową wzięło udział ponad 220 dzieci z całej Polski. Tym bardziej cieszy, ze uczeń naszej szkoły Oliwier Lech (1 b) wśród tak ogromnej konkurencji zajął II miejsce. Zwycięzców wybierały dzieci niewidome. Ponadto nasza szkoła za przeprowadzenie kampanii społecznej na rzecz osób niewidomych otrzymała certyfikat szkoły przyjaznej ludziom z dysfunkcją wzroku. Relacja z wręczenia nagród w podanym linku: https://bydgoszcz24.pl/pl/11_wiadomosci/19541_.html. Jako koordynator kampanii w naszej szkole serdecznie dziękuję uczniom oraz mamie ucznia z klasy 6b za udział i pomoc w organizacji dni Białej Laski.

Karina Romel-Gromacka

Wyniki konkursu „STOP CYBERPRZEMOCY!”

Konkurs "STOP CYBERPRZEMOCY!" został zakończony. Cieszymy się, że ujęcie tematu walki z niebezpieczeństwem w sieci został tak kreatywnie przedstawiony przez naszych uczniów. Dziękujemy za wszystkie dostarczone prace i ogłaszamy laureatów:

I miejsce: Amelia Kurczewska z klasy 6ap

II miejsce: Wiktoria Frydrych z klasy 6ap

III miejsce: Julia Durczak z klasy 4gp

Gratulujemy!

Nagrody ufundowała Rada Rodziców za co serdecznie dziękujemy.

Aleksandra Wieczorek, Marzena Marynowska

Mistrz Savoir- Vivre 2018…. w SP nr 31

„Jak cię widzą, tak cię piszą” ,to główne przesłanie konkursu wiedzowego SZKOLNY MISTRZ SAVOIR- VIVRE . Jego celem było wyłonienie osób będących za pan brat z dobrymi manierami. Z przyjemnością informujemy, że laureatami „kulturalnych” potyczek zostali następujący uczniowie:

I miejsce: Klaudia Podolska z klasy 5c i Ksawier Krystowczyk z klasy 7c

II miejsce : Anastazja Malicka z klasy 7d

III miejsce: Julia Handzlik z klasy 5a i Amelia Kasprzak z klasy 7b

Wszystkim bardzo dziękujemy za udział w konkursie i serdecznie gratulujemy zwycięzcom! Nagrody znawcom savoir-vivre zostaną wręczone podczas uroczystego podsumowania IV edycji programu „Dobre maniery, łamią bariery”.

organizatorki : B. Dirbach i J. Nadolna

Święto Dziękczynienia-podsumowanie konkursu dla klas pierwszych SP

Na konkurs plastyczno-językowy "Thanksgiving Day" dla klas pierwszych wpłynęło dużo prac, za które serdecznie dziękujemy. Jury biorąc pod uwagę staranność wykonania prac i zapisane słowa związane z ilustracją w języku angielskim wyłoniło zwycięzców:

Zofia Wojciechowska kl. 1b-I miejsce
Julia Hilńska-kl. 1b- II miejsce
Oliwier Orfin-kl. 1d-III miejsce
Wyróżnienia: Matylda Janicka kl. 1b
Maja Zielińska, Franek Płosiński, Maksymilian Dziedziński, Malwina Orzechowska, Piotr Młodzikowski-kl. 1c
Borys Banaszewski-kl. 1d
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczestnikom z udział w konkursie.

Organizatorki :Anna Rydzyńska, Zuzanna Bekisz-Michalska

Znamy już uczestników finału szyfrowania

W listopadzie wszystkie klasy siódme uczestniczyły w pierwszym etapie warsztatów szyfrowania. Przypomnieliśmy sobie życie i dokonania Mariana Rejewskiego oraz rozwiązywaliśmy proste zadania z zakresu szyfrowania i dekryptażu.

W grudniu każda z klas weźmie jeszcze dodatkowo udział w spotkaniu w Wojewódzkiej Bibliotece Pedagogicznej, podczas którego uczniowie poznają więcej szczegółów i ciekawostek z życia Mariana Rejewskiego. Wielki finał – czyli starcie 4-osobowych zespołów – już w styczniu. Oto skład klasowych reprezentacji:

klasa 7a – N. Kęskrawiec, K. Krzyżyńska, M. Łuka oraz M. Wudniak

klasa 7b – A. Błaszczyk, M. Rega, I. Sikorski, E. Włodarczyk