„ Kulturalni zawsze….. w szkole, w domu i na ulicy” – laureaci szkolnego konkursu plastycznego

maniery 1W związku z realizacją kolejnej edycji programu „ Dobre maniery, łamią bariery- szkoła dobrych nawyków” uczniowie klas 4-8 szkoły podstawowej wzięli udział w konkursie plastycznym, związanym z prezentacją różnych zasad savoir- vivre, które obowiązują nas wszystkich każdego dnia. Z przyjemnością informujemy, że jury wyłoniło następujących laureatów:

I miejsce: Zuzanna Szczepańska z klasy 4g

II miejsce: Dominika Trafara z klasy 7b

III miejsce: Kacper Kosz z klasy 5d

wyróżnienie: Sklorz Aleksander z klasy 5c

Nagrodzonym gratulujemy, wszystkim dziękujemy za udział i zachęcamy do uczestnictwa

w kolejnych naszych przedsięwzięciach już niebawem ;)

Jolanta Nadolna, Bożena Dirbach

Konkurs plastyczny „Bezpieczna droga do szkoły” rozstrzygnięty.

Uczestnicy konkursu mieli za zadanie wykonać prace plastyczną w dowolnej metodzie i formie. Wpłynęło 25 prac z klas 1-3. Komisja konkursu miała trudności z wyborem prac.   Ostatecznie wyłoniono 10 laureatów. Komisja wybierając wyróżnione prace kierowała się starannością wykonania, przekazem, przedstawioną wizją bezpieczeństwa, wartościami edukacyjnymi oraz ich pomysłowością.

Laureaci otrzymali nagrody. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.

Anna Schulz

Rozstrzygnięcie konkursu "Mój plan pokoju"

Uczniowie klas czwartych licznie brali udział w tym konkursie, wykonali przepiękne modele pokojów oraz ich plany. Każda praca była starannie i z pomysłem wykonana, dlatego wybór tych trzech najlepszych miejsc był szczególnie trudny. Wszyscy zasługują na pochwałę i nagrody, jednak musiałam wyłonić uczniów podium:
I miejsce- Ivan Saienko z klasy 4c,
II miejsce- Tomasz Czapiewski z klasy 4e,
III miejsce- Zofia Czarnecka z klasy 4e.

Serdeczne gratulacje dla zwycięzców!

Anna Pawełkiewicz

„Patroni naszych ulic” nie mają przed nią tajemnic

We wtorek, 19 czerwca, w Szkole Podstawowej nr 64 na Osowej Górze odbyło się uroczyste podsumowanie XIX edycji międzyszkolnego konkursu, do którego zostali zaproszeni uczniowie z klas 4-7.

Celem konkursowych zmagań jest pogłębianie wiedzy o mieście oraz budzenie zainteresowania historią i kulturą własnego środowiska, regionu i kraju. Głównym zadaniem uczestników było poznanie najważniejszych wiadomości dotyczących życia patronów, a także świadomość tego, w jakiej dzielnicy Bydgoszczy znajduje się ulica ich imienia. Na liście obowiązkowej znalazło się 18 nazwisk, m.in. Leon Barciszewski, Jan Biziel, Ignacy Jan Paderewski, Marian Rejewski czy Jerzy Sulima-Kamiński. Spośród uczestników 3. miejsce udało się zdobyć uczennicy klasy 6ap – Marcie Łuce. Gratulujemy wiedzy!

Katarzyna Jarzembowska

Specjalistka od metafor

W poniedziałek, 18 czerwca, w Szkole Podstawowej nr 20 odbyło się uroczyste podsumowanie Międzyszkolnego konkursu poetyckiego „Metaforiada” 2018. Drugi rok z rzędu 1. miejsce zajęła w nim uczennica klasy 7ap – Oliwia Lubowicz.

Głównym zadaniem miało być stworzenie wiersza o dowolnej tematyce, w którym pojawią się ciekawe środki artystycznego wyrazu – przede wszystkim metafory. Oceniano pomysłowość wypowiedzi, sposób wyrażenia emocji, zastosowanie poetyzmów, poprawność językową i ogólne wrażenie artystyczne. Oliwia napisała wiersz, w którym poskarżyła się na trud nauki… matematyki. Całość ubrała w metafory i tak stanęła na najwyższym miejscu podium. Gratulacje!

Katarzyna Jarzembowska

Jesteś tutaj: Start Z życia szkoły Sukcesy przedmiotowe