FINAŁ KONKURSU „AUSTRALIAN & NEW ZEALAND SYMBOLS & CUSTOMS”

Z przyjemnością informujemy, iż 10 maja 2018r. w naszej szkole odbył się uroczysty finał Międzyszkolnego Konkursu Języka Angielskiego „Australian & New Zealand Symbols & Customs”. Do etapu końcowego zakwalifikowało się 10 autorów najlepszych prezentacji wykonanych w programie Power Point, które ukazywały zarówno popularne jak  i mało znane symbole oraz aspekty kulturowe Australii i Nowej Zelandii. Ocenie podlegała treść, znajomość i sposób wykorzystania programu Power Point, walory estetyczne, bogactwo słownictwa, swoboda mówienia w języku angielskim oraz kontakt z publicznością. Wysoki poziom wystąpień uczestników przysporzył jury sporo trudności w wyborze finałowej trójki, w której znaleźli się:

I miejsce: Joanna Wachowska - Gimnazjum nr 46 w Bydgoszczy

II miejsce: Zuzanna Wesołowska – Gimnazjum nr 17 w Bydgoszczy

III miejsce: Michalina Geppert – Gimnazjum nr 17 w Bydgoszczy

Wyróżnienie przypadło Wiktorii Rydzyńskiej ze Szkoły Podstawowej w Maksymilianowie.

Wszystkim finalistom serdecznie gratulujemy oraz zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach języka angielskiego.

autorki: Jolanta Buczyńska, Sylwia Sobczuk.

Sukces Magdaleny Foksińskiej

Miło nam poinformować, że Magdalena Foksińska, uczelnnica klasy 4e zakwalifikowała się i wystąpiła w finale ogólnopolskiego konkursu XIV Ogólnopolskich Spotkań z Muzyką Filmową i Musicalową Szlagier.

autor: Przemysław Rajewski

Wyniki konkursu geograficznego

globus2Miło mi poinformować, że w konkursie " Obliczenia w geografii"

1 miejsce zajęła Agata Majewska z klasy 3dg,
2 miejsce Fryderyk Sobecki z klasy 2bg,
3 miejsce Max Ind z klasy 3bg.

nauczyciel geografii

IV miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Kanał Bydgoski- jeden symbol dziedzictwa przemysłowego Bydgoszczy

26 kwietnia uczennice klasy Va: Martyna Sonnak i Zosia Różalska wzięły udział w Międzyszkolnym Konkursie pt. Kanał Bydgoski- jeden symbol dziedzictwa przemysłowego Bydgoszczy, którego organizatorem była SP nr 10 w Bydgoszczy. Zadaniem uczestników było poznanie obiektów szlaku TeH2o oraz historii Kanału Bydgoskiego. Pierwszym zadaniem było przygotowanie plakatu promującego w 3 minutowym wystąpieniu wybrany obiekt szlaku. Następnie uczestnicy rozwiązywali zadania testowe. W trzecim etapie należało rozpoznać zabytków i ważne miejsca Bydgoszczy ze starych pocztówek oraz odpowiedzieć na pytania z historii Bydgoszczy i Kanału Bydgoskiego. Ostatnią konkurencją była "rosyjska ruletka" gdzie można było zyskać, albo stracić punkty. Po czterech etapach nasze dziewczęta uplasowały się na III miejscu, podobnie jak SP 45. Po długiej i zaciętej dogrywce (do pierwszego błędu), nasze reprezentantki ostatecznie uplasowały się poza podium. W tym etapie szczęście im nie sprzyjało, trafiały na trudne pytania.  Zapowiedziały jednak swój udział i odegranie się w przyszłym roku.
Gratuluję Martynie i Zosi rozległej wiedzy o Bydgoszczy i Kanale Bydgoskim.

Opiekun Szkolnego Koła TPMB: Patrycja Kowalczyk

Interdyscyplinarny Maraton Niepodległościowy za nami...

25 kwietnia, reprezentanci klas VI i VII wzięli udział w Maratonie z okazji 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości. Celem tego projektu było pogłębienie wiedzy o wydarzeniach rozgrywających się w listopadzie 1918, poznanie sylwetek Ojców Niepodległej, lepsze poznanie i zrozumienie ostatnich 100 lat naszej historii, kształtowanie więzi z Ojczyzną. Nasz Maraton prowadził przez zadania z: historii, plastyki, geografii, muzyki, techniki, matematyki.
Po około dwóch godzinach zmagań poznaliśmy zwycięzców:

I miejsce zajęli reprezentanci klasy VI d: Anastazja, Radek i Wojtek,
Na II miejscu uplasowały się dziewczęta z klasy VII a: Malwina, Zosia oraz Jagoda,
III miejsce na podium wywalczyli chłopcy z klasy VII c: Piotr P., Piotr R. i Mateusz

Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział i trud włożony w przygotowania do konkursu. Radzie Rodziców SP 31 dziękujemy za ufundowanie nagród.

Organizatorzy:B. Dirbach, J. Grabowska, K. Dąbrowska, A. Wieczorek, P. Rajewski, oraz zespół nauczycieli historii

Jesteś tutaj: Start Z życia szkoły Sukcesy przedmiotowe