Sukces naszych młodych matematyków z klas piątych

Już po raz kolejny  skorzystaliśmy z zaproszenia przez Szkołę Podstawową nr 58 i wzięliśmy udział  w Konkursie Matematycznym ,,As 5 klas’’ z wykorzystaniem Internetu jako narzędzia szybkiej komunikacji.  Zawody te odbywają się w trzech etapach. Pierwszy etap odbył się w naszej pracowni komputerowej 5 grudnia, a nasi uczestnicy rozwiązywali zadania online z ogromnym  zapałem.  Spośród 13 uczniów najlepsi  okazali się:

Zofia Różalska - kl.5a, Aleksandra Michalak - kl.5a, Martyna  Sonnak -  kl.5a, Antoni Bukowiński -  kl.5d

Trzymamy kciuki  za naszą ,,najlepszą czwórkę’’ . Kolejny etap już 28 lutego .

Opiekunowie: Aneta Kwapich, Marzena Marynowska

„Podróże literackie z Josephem Conradem”- wyniki konkursów

Miło nam ogłosić zwycięzców kolejnych konkursów organizowanych w ramach szkolnego programu humanistyczno-geograficznego.

„Odkrywamy tajemnice Zjednoczonego Królestwa”- konkurs na prezentację multimedialną o Wielkiej Brytanii:

I miejsce -  Kinga Górna z klasy 2ag,

II miejsce - Kordian Mosiński - Gawroński z klasy 2ag,

III miejsce -  Martyna Mroczek z klasy 2ag.

wyróżnienie: Eryk Grejczyk zklasy 2ag.

Short Biography of Joseph Conrad – dyktando w języku angielskim:

I miejsce - Filip Oleś z klasy 7e,

II miejsce -Weronika Rygielska, Hubert Jagła z klasy 7e i Jędrzej Borkowski z klasy 3dg.

„Brytyjskie łamigłówki”- konkurs ortograficzny:

I miejsce – Oliwia Potrzebska z klasy 2ag,

II miejsce – Natalia Czajkowska z klasy 2bg,

III miejsce – Oliwia Cyzman, Maja Malinowska z klasy 3ag.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w naszych podróżach. Wkrótce kolejny przystanek.

B. Dirbach i A. Pol

Wygrana w konkursie plastycznym

Wielkie gratulacje dla uczennicy kl. 1bp Julki Wiśniewskiej, która zajęła I miejsce w konkursie "Kartka choinką pachnąca" organizowanym przez Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Ekologicznej w Myślęcinku. Dodać należy, iż na konkurs napłynęło 496 ekologicznych kartek świątecznych z 63 placówek oświatowych województwa kujawsko-pomorskiego, więc nie było łatwo! Brawo Julka!

Marlena Szymańska

Christmas Games

Tuż przed Świętami odbył się międzyszkolny konkurs z języka angielskiego Christmas Games zorganizowany przez MDK nr 1 w Bydgoszczy. Naszą szkołę reprezentowała drużyna z klasy 3e w składzie  Emilka Koczorowska, Weronika Lewińska, Natalia Woźniak i Mikołaj Mrozowski. W trakcie konkursu panowała miła, świąteczna atmosfera,ponieważ dzieci przebrane były za Mikołaje, elfy, aniołki itd. Odbyły się 3 rundy podczas, których uczestnicy musieli wykazać się znajomością języka angielskiego i zwyczajów oraz faktów związanych z Bożym Narodzeniem. Ostatnim zadaniem była recytacja wybranego wiersza. Po skrupulatnym podliczeniu punktów jury ogłosiło werdykt. Nasza drużyna zdobyła 2 miejsce. BRAWO!

autor: Zuzanna Bekisz-Michalska

WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU JĘZYKA ANGIELSKIEGO „HARE & HOUNDS”

Z przyjemnością ogłaszamy wyniki tegorocznego Konkursu Języka Angielskiego „Hare & Hounds” dla klas piątych:

I miejsce – klasa 5a, dla której zwycięstwo wywalczyły: Zofia Różalska i Martyna Sonnak,

II miejsce – klasa 5b – w składzie: Paula Meller i Maddox Woźniak

III miejsce – klasa 5d – reprezentowana przez: Maksyma Szymańskiego i Antoniego Bukowińskiego.

Serdecznie gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów w konkursach języka angielskiego!

Jolanta Buczyńska

Jesteś tutaj: Start Z życia szkoły Sukcesy przedmiotowe