Wolność kocham i rozumiem ....

W uroczystym wręczeniu nagród w Pałacu Młodzieży wzięły udział uczennice naszej szkoły: Maja Malinowska, która w kategorii szkół gimnazjalnych zajęła II miejsce oraz Karolina Ojewska, zwyciężczyni w kategorii szkół podstawowych. Obie utalentowane humanistki wzięły udział w konkursie literackim ,,Kocham Cię, Polsko" organizowanym przez VII Liceum Ogólnokształcące w ramach projektu Narodowe Święto Niepodległości. Dzięki takim przedsięwzięciom młode pokolenie może pokazać nam swoje spojrzenie na patriotyzm wczoraj i dziś.

autor: Anna Pol

Finaliści Wojewódzkiego Konkursu Literacko-Plastycznego nagrodzeni

W poniedziałek, 6 listopada, odbyła się gala podsumowująca VI edycję konkursu literacko-plastycznego „W malarskim obiektywie Augusta Renoira” organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 31 oraz Kujawsko-Pomorską Szkołę Wyższą w Bydgoszczy.

Zadaniem dla uczniów ze szkół podstawowych i oddziałów gimnazjalnych było napisanie rozmowy między bohaterami z płócien wielkiego mistrza, a w części plastycznej – ujęcie chwili z dnia codziennego w impresjonistycznej formie. Galę uświetnili swoją obecnością wicedyrektor SP nr 31 pani Marlena Mioduszewska oraz prorektor KPSW prof. Janusz Kutta. O oprawę muzyczną zadbał pan Przemysław Rajewski wraz z uczennicami klasy 2bg – Agnieszką Kubalewską i Wiktorią Sas. Najlepsze prace literackie z podziałem na role odczytały Jagoda Nagórska i Malwina Michalska z klasy 7ap.

W części literackiej nagrodzono siedmioro uczestników:

I miejsceEllen Kuźma z byłego Gimnazjum nr 38 w Bydgoszczy oraz Maja Kukla ze Szkoły Podstawowej nr 14 w Bydgoszczy

II miejsceKinga Dulęba z byłego Gimnazjum nr 6 MS, Adrian Skowroński z byłego Gimnazjum nr 9 oraz Maria Kowalska ze Szkoły Podstawowej nr 56 w Bydgoszczy

III miejsceZuzanna Serafin ze Szkoły Podstawowej w Łowinku oraz Mateusz Muślewski z Międzynarodowej Szkoły Podstawowej Sokrates w Bydgoszczy

W części plastycznej nagrodzono dziewięcioro uczniów:

I miejsceKornelia Kicińska ze Szkoły Podstawowej nr 65 i Sara Gniecka ze Szkoły Podstawowej nr 41 w Bydgoszczy

II miejsceNatalia Welz z Katolickiej Szkoły Podstawowej w Bydgoszczy

III miejsceEwa Kęcik ze Szkoły Podstawowej w Łochowie oraz Martyna Łyczywek ze Szkoły Podstawowej w Łowinku

wyróżnienia:

Alicja Kaczmarczyk i Oliwia Filipczak ze Szkoły Podstawowej w Łochowie, Zuzanna Serafin ze Szkoły Podstawowej w Łowinku oraz Julia Dudek ze Szkoły Podstawowej nr 41

Serdeczne podziękowania dla Rady Rodziców SP nr 31 oraz Hurtowni Papierniczej „Beniamin” za ufundowanie nagród, a KPSW za słodki poczęstunek. Wszystkim laureatom gratulujemy raz jeszcze, zapraszając na przyszłoroczną edycję.

Joanna Grabowska, Katarzyna Jarzembowska

„ Poezja – drogą do marzeń”- spotkanie na scenie w Pałacu Młodzieży

„Poezja, to tworzenie pięknych zdań.”

Tadeusz Peiper

Dwudziesty trzeci   raz  uczniowie  szkół podstawowych  mogli wziąć udział w Powiatowym Konkursie Recytatorskim  organizowanym przez Pałac Młodzieży . Celem tego przedsięwzięcia jest promowanie  tekstów  polskich poetów, zwłaszcza  tych mniej popularnych. W tej edycji piękne strofy o marzeniach, szczęściu  i uśmiechu były głównym tematem występów. Naszą szkołę  reprezentowali  następujący uczniowie:  Maja Bartoszewska z  6bp, Hubert Jagła z 7ep, Aleksandra Michalak z 5ap,  Milena Rezmer z klasy 6dp   oraz  Ewa Różańska  z  5bp. W  minioną  sobotę  kilkudziesięciu  recytatorów  starało się o wejście do  kolejnego etapu  tego konkursu. Jesteśmy dumni, że  w  grupie  najlepszych  interpretatorów  poezji , po pierwszym etapie, znalazło się  trzech  naszych  reprezentantów: Maja, Ewa i Hubert  3 grudnia  2017 roku  kolejny raz  wystąpią na deskach sceny  w   Pałacu Młodzieży, aby walczyć o wejście do finału  i wystąpić  w koncercie laureatów .

Wszystkim uczniom gratuluję  i  oczywiście  mocno trzymam  kciuki :)

Jolanta Nadolna

WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU HALLOWEEN

halloween3Odbył się szkolny konkurs z języka angielskiego o tematyce Halloween. Było mnóstwo ciekawych prac, a zwycięzcy zostali nagrodzeni 31.10. 2017r.

I miejsce – Aleksander Sklorz z klasy 4c

II miejsce – Radosław Parlow z klasy 6d

III miejsce – Ivan Saienko z klasy 4c

Za wszystkie prace dziękujemy, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Agata Piskorz

„Rowerowy parking czyli zaPARKuj w Bydgoszczy 2” - wyniki konkursu

parkptasz2

Przedstawiamy listę osób nagrodzonych w konkursie „Rowerowy parking czyli zaPARKuj w Bydgoszczy 2”:

• Paweł Andryszczyk SP 61
  • Tymoteusz Chlebowski SP 31
  • Maciej Jabłoński SP 31
  • Jakub Januszewski SP 31
  • Jakub Łuczak SP 31
  • Julia Rosińska SP 31
  • Ewa Różańska SP 31
  • Anna Stankiewicz SP 31
  • Wiktoria Walter SP 31
  • Nikodem Wierciński SP 61
Wręczenie nagród odbędzie się 14 listopada o godz. 15:30 w sali 215. Gratulujemy!

Barbara Dix, Joanna Wyrobek
Jesteś tutaj: Start Z życia szkoły Sukcesy przedmiotowe