SUKCES ZUZANNY

8 marca w Galerii Miejskiej w Bydgoszczy odbył się uroczysty finał XV edycji Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Regionalnej pod honorowym patronatem Marszałka Województwa i Wojewody Kujawsko -Pomorskiego. Podczas gali finałowej uczestnicy pezentowali dwa wiersze poetów związanych z naszym regionem. Z wielką radością informujemy, że uczennica klasy 3bg, Zuzanna Kononowicz, dzięki wyjątkowej recytacji utworów Danuty Kunstler-Langner oraz Zdzisława Prussa odniosła spektakularny sukces- zajęła I miejsce i dodatkowo otrzymała specjalną Nagrodę Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy. Oprócz cennych podarunków (m.in. tablet) nasza Zuzia została wyróżniona indywidualnym zaproszeniem na warsztaty doskonalące umiejętności recytatora przez panią dyrektor Ewę Krupę.

Zuzanno, wielkie gratulacje z łezką wzruszenia w oku i życzenia kolejnych sukcesów!

autor: Anna Pol

Grand Prix Ogólnopolskiej Stypendiady Polonistycznej dla naszej szkoły

puchar grandprixW grudniu trzydziestu uczniów z klas 4-7 SP kolejny wzięło udział w Ogólnopolskim Stypendialnym Projekcie Edukacyjnym STYPENDIADA POLONISTYCZNA . Celem tego przedsięwzięcia jest popularyzacja twórczości znanych pisarzy , w tym roku uczestnicy stypendiady zmierzyli się między innymi z utworami Kornela Makuszyńskiego .Poza tym uczniowie sprawdzili swoją znajomość zasad ortografii i umiejętności ich stosowania w praktyce.

 

Z radością informujemy, że wśród uczniów szkoły podstawowej laureatkami tej edycji zostały: Maja Michalska z klasy 7ap, która w konkursie ortograficznym zajęła II miejsce oraz Daria Zienkiewicz z klasy 7ep - zdobywczyni wyróżnienia.

 

Pozostali uczniowie co prawda nie stanęli na podium ,ale niektórzy uczestnicy zdobyli wysokie noty, jedynie kilku punktów zabrakło im do uzyskania tytułu finalisty. Fakt ten sprawił, że po raz pierwszy zajęliśmy II miejsce w Polsce i otrzymaliśmy Srebrny Puchar.

 

Wielkie gratulacje ;)

 

Wszystkich zapraszamy do udziału w tym projekcie polonistycznym już za rok!

 

Jolanta Nadolna

 

TEATR MALUCHA i PRZYRODA NA WAGĘ ZŁOTA

W środę, 7 lutego 2018 r. TEATR MALUCHA wziął udział w konkursie na Małą Formę Sceniczną pod hasłem „PRZYRODA NA WAGĘ ZŁOTA”, Imprezę zorganizowało Biuro Zarządzania Gospodarką Odpadami Komunalnymi Urzędu Miasta Bydgoszczy we współpracy z Pałacem Młodzieży. Na scenie KINOTEATRU ADRIA wystąpiło blisko 500 dzieci i młodzieży z 36 placówek oświatowych.

Nasi aktorzy z kl. 3bp i 3cp przygotowali przedstawienie pt. "Przebacz nam Matko Naturo".

Miło nam poinformować, że TEATR MALUCHA znalazł się w gronie laureatów w kategorii klas I -III SP.

Gratulujemy małym aktorom!

Halina Papke, Małgorzata Trojanowska

Ekologia , teatr i nasi gimnazjaliści

Pamiętajcie o ogrodach” to tytuł program poetyckiego, który został zaprezentowany 7 lutego 2018 r. nad deskach sceny w Kinoteatrze „Adria” przez Koło Teatralne „Próba’ z klasy 3cg. Gimnazjaliści ,kolejny raz, wzięli udział w miejskim konkursie na Małą Formę Sceniczną pod hasłem „PRZYRODA NA WAGĘ ZŁOTA”. Organizatorem tego przedsięwzięcia jest Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska przy Urzędzie Miasta Bydgoszczy oraz Pałac Młodzieży. Przedstawienie zostało docenione przez jury i ku naszej radości ponownie znaleźliśmy się w gronie czterech laureatów.

Uroczyste podsumowanie tej edycji konkursu odbędzie się w czerwcu i wtedy dowiemy się, na jakim miejscu uplasowali się piłkarze z klasy 3cg..

Gratulujemy i trzymamy kciuki!

opiekun koła: Jolanta Nadolna

Konkurs wokalny

W środę, 7 lutego, odbył się konkurs wokalny O złoty mikrofon Karolka, gdzie naszą szkołę reprezentowały trzy uczennice klasy 2BG: Agnieszka Kubalewska, Wiktoria Sas oraz Martyna Szyperska. Miło nam poinformować, że Agnieszka zajęła drugie miejsce w kategorii gimnazjum.

Przemysław Rajewski

Jesteś tutaj: Start Z życia szkoły Sukcesy przedmiotowe