SZKOŁA SPRZED LAT czyli nietypowa lekcja języka polskiego i historii

        Uczniowie klasy 1cg mieli okazję poznać zasady funkcjonowania szkoły swoich dziadków i pradziadków podczas wizyty w Muzeum Oświaty w Bydgoszczy. Instytucja ta istnieje w naszym mieście już od trzydziestu lat i propaguje wiedzę o tym, co działo się w szkolnych ławkach ponad 90 lat temu.

       Gimnazjaliści, dzięki atmosferze stworzonej przez panią prowadzącą zajęcia, mogli poczuć klimat lat dwudziestych XX wieku. Poznali sposób prowadzenia zajęć lekcyjnych, system kar i nagród obowiązujący uczniów oraz elementarze i podręczniki, z których kiedyś ich rówieśnicy korzystali. Od rylca do wiecznego pióra to historia pisma i materiałów piśmienniczych, z którą również się zaznajomili. Mieli też niepowtarzalną okazję uczestniczenia w niełatwej, jak się okazało, lekcji kaligrafii. Na koniec zostali poddani ustnemu egzaminowi z historii dawnej szkoły, co wzbudziło niemało emocji wśród chłopców z klasy pierwszej.

Pamiątkowe zdjęcie klasy 1cg można „polubić” na Facebooku Muzeum Oświaty.

autor: Jolanta Nadolna

Jesteś tutaj: Start Z życia szkoły Ciekawe wydarzenia SZKOŁA SPRZED LAT czyli nietypowa lekcja języka polskiego i historii