Zakończenie ROKU SIENKIEWICZA - spotkanie laureatów na uroczystej gali

"Złote pióro Sienkiewicza"- to tytuł zmagań kaligraficznych  na  najpiękniej napisany piórem fragment prozy, dla klas 4-6  szkoły podstawowej z lektury  „W pustyni i w puszczy”, dla gimnazjalistów z powieści „ Ogniem i mieczem”.

"Piękna nasza Polska cała w twórczości noblisty” pod takim hasłem odbył się w szkole  konkurs  ortograficzny. W gimnazjum odbyły się również dwa  przedsięwzięcia informatyczne: „Nieznane fakty i ciekawostki z życia Sienkiewicza ” oraz  Sienkiewicz, komputer i ja czyli szukamy najlepszych cytatów z powieści noblisty”. „Tworzenie mapy podróży Henryka Sienkiewicza czyli geograficzne spojrzenie na pisarza” to kolejne wyzwanie, które podjęli uczniowie gimnazjum. Ostatnim przedsięwzięciem był konkurs literacki dla gimnazjalistów zatytułowany: „Czy znam polskiego noblistę?”

Nazwiska laureatów zostały umieszczone na stronie internetowej ZS 10.

Nagrody dla zwycięzców ufundowała Rada Osiedla Bielawy.

Wszystkim uczniom gratulujemy i życzymy  wielu sukcesów w kolejnych twórczych projektach.

Zapraszamy do galerii.

autorka : Jolanta Nadolna

Jesteś tutaj: Start Z życia szkoły Ciekawe wydarzenia Zakończenie ROKU SIENKIEWICZA - spotkanie laureatów na uroczystej gali