W laboratorium zdolności ...

Uczniowie klasy 8b wzięli udział w konferencji naukowej dla młodzieży organizowanej w ramach Forum Olimpijczyków w Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy. Celem spotkania było wspieranie i rozwijanie młodych talentów oraz stwarzanie możliwości prezentowania wiedzy, pasji i wszechstronnych zainteresowań. Tym razem można było wysłuchać prelekcji wykładowców Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy: dr hab. Beaty Morzyńskiej-Wrzosek pn. „Bydgoszcz w oczach poetów” oraz dr Katarzyny Grysińskiej-Jarmuły - „Bydgoszczy długa droga do niepodległości” Dowiedzieliśmy się, dlaczego data 20 stycznia jest uznawana za powrót Bydgoszczy do macierzy. 

W drugiej części uczniowie bydgoskich liceów ogólnokształcących prezentowali swoje umiejętności, zdolności i osiągnięcia literackie, plastyczne, historyczne i filozoficzne.

Kolejne wystąpienia przeplatane były występami artystycznymi młodych, zdolnych znad Brdy. 

Anna Pol

Jesteś tutaj: Start Z życia szkoły Ciekawe wydarzenia W laboratorium zdolności ...