Czytam z klasą – „Lekturki spod chmurki” - Ogólnopolski Projekt Edukacyjny

Książki towarzyszą nam już od tysięcy lat. Pobudzają wyobraźnię i wciąż mogą być najlepszym przyjacielem każdego, kto poznał sztukę czytania. Niestety, w dzisiejszych czasach stara dobra książka ma wielu rywali. Dzieci już od najmłodszych lat zdecydowanie chętniej spędzają czas przy komputerze, czy przed telewizorem. Dla wielu z nich czytanie jest raczej nudnym obowiązkiem niż przyjemnością. Pamiętajmy, że nikt nie rodzi się czytelnikiem, a zamiłowanie do czytania musi być pobudzone przez inne osoby. W związku           z tym, by rozbudzić ciekawość literacką i aktywność czytelniczą w klasie 2a i 2e realizowany jest ogólnopolski projekt edukacyjny „Czytam z klasą. Lekturki spod chmurki”. 

Projekt trawa od 1 października 2019 r. do 30 kwietnia 2020 r. i składa się z trzech modułów :

I MODUŁ – „FIKUŚNE LEKTURKI SPOD CHMURKI”

II MODUŁ – ZWIERZĘCE LEKTURKI SPOD CHMURKI”

III MODUŁ – POLSKIE LEKTURKI SPOD CHMURKI

Pierwsze wyzwanie już za nami. Obie klasy wybrały książkę Niesamowite Przygody Dziesięciu Skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych) Justyny Bednarek. Spotkanie z lekturą trwało kilka tygodni. Oglądaliśmy film o Czytusiu, którego następnie każdy uczeń ulepił z plasteliny i które zagościły w naszych klasowych Kącikach Czytelniczych. Po zapoznaniu się z przygodami głównych bohaterów uczniowie z ochotą przystąpili do wykonania zadań w Lekturniku. Zrobiły również „skarpetkowe” zakładki i projektowały gry. W grupach wykonały plakaty zachęcające do przeczytania tej książki. Praca z lekturą była fantastyczną czytelniczą przygodą.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii

M. Żukierska i M. Żukierska

Jesteś tutaj: Start Z życia szkoły Ciekawe wydarzenia Czytam z klasą – „Lekturki spod chmurki” - Ogólnopolski Projekt Edukacyjny