Klasa 3c w świecie logiki i matematyki

3.12. 2019r. uczniowie klasy 3c wzięli udział w zajęciach edukacyjnych „Marian Rejewski- matematyk i kryptolog z Bydgoszczy” w ramach projektu realizowanego przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką. Dzieci poznały życie i dokonania sławnego matematyka. Dowiedziały się jaki wpływ miało złamania szyfru Enigmy na losy II wojny światowej. Spotkanie rozpoczęło się od krótkiego szkicu czasów Enigmy. Następnie uczestnicy obejrzeli prezentację multimedialną poświęconą tej słynnej postaci z naszego regionu.

Na koniec spróbowali własnych talentów kryptologicznych rozwiązując proste łamigłówki oraz wytężali umysły podczas poznawania różnorodnych gier logicznych.

To był emocjonujący czas spędzony w świecie logiki i matematyki!

Dorota Hernet

Jesteś tutaj: Start Z życia szkoły Ciekawe wydarzenia Klasa 3c w świecie logiki i matematyki