Warsztaty świąteczne w klasach 1-3

Czas świątecznych prezentów zbliża nas coraz bardziej do świąt. Podarki wykonane własnoręcznie cieszą i dają dużo radości. Do klas najmłodszych zawitała Pani Justyna, która pokazała nam jak można wykonać świąteczny prezent lub ozdobę z gliny. Poprzedzone warsztaty pogadanką o właściwościach gliny, jej przydatności i sposobach pracy z tym materiałem zachęcały uczniów do tworzenia. Prace wykonywane to świąteczne świeczniki, mikołaja czy tez ozdoby świąteczne. Pieczołowicie lepione przez dzieci będą musiały jeszcze poczekać na dalszą obróbkę, czyli czas schnięcia i wypalania w bardzo rozgrzanym piecu. Jeszcze tylko malowanie, ozdabianie i gliniane dzieła będą gotowe. To była bardzo twórcza lekcja.

Anna Rydzyńska

Jesteś tutaj: Start Z życia szkoły Ciekawe wydarzenia Warsztaty świąteczne w klasach 1-3