Spotkanie z historią, czyli święto ulicy 11 Listopada w Bydgoszczy

„ Kto nie szanuje i nie ceni swojej przeszłości,

ten nie jest godzien szacunku,

ani prawa do przyszłości.”

Józef Piłsudski

Tradycją naszej szkoły jest coroczny udział w święcie ulicy 11 Listopada organizowanym przez ZSO nr 7 . W tym roku też nie mogło nas zabraknąć na tej uroczystości.

8 listopada 2019 roku przedstawiciele SP nr 31 , ubrani w stroje sportowe, pojawili się na Osiedlu Leśnym . Uczniowie z klasy 8a trenujący piłkę siatkową i piłkę nożną wzięli udział w przemarszu ulicą 11 Listopada . W tym roku dzielnie kroczyli z nami  najmłodsi mieszkańcy Osiedla Leśnego, czyli dzieci z okolicznych przedszkoli. Słuchając pieśni „Warszawskie dzieci” i „ My pierwsza brygada” wszyscy nieśli wielką biało-czerwoną flagę. Następnie zostaliśmy zaproszeni na słodki poczęstunek przygotowany przez uczniów VIII LO.

Z całą pewnością warto było wziąć udział w takim patriotyczno- historycznym przedsięwzięciu i poczuć klimat tamtych czasów, ponieważ wsłuchując się w głos przeszłości, uczymy się przecież rozumieć i mądrze kształtować teraźniejszość

Zespół do Spraw Promocji SP 31

Jesteś tutaj: Start Z życia szkoły Ciekawe wydarzenia Spotkanie z historią, czyli święto ulicy 11 Listopada w Bydgoszczy