Klasa 2c w MIEJSKIEJ BIBLIOTECE DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

W środę, 9 X, kl. 2c  wybrała się do BIBLIOTEKI NA BIELAWACH przy ul. Powstańców Wielkopolskich 26, gdzie wzięła udział w lekcji pod hasłem "Niech Twoje pożywienie będzie Twoim lekarstwem".  Na początku spotkania drugoklasiści wysłuchali kilku fragmentów książki "Dlaczego dzieci jedzą śmieci?" Następnie rozpoczęli dyskusję na temat zdrowego odżywiania się, opracowali listę zdrowych i szkodliwych pokarmów oraz rozwiązywali zagadki, rebusy i krzyżówki związane z tematyką zajęć. Atrakcją spotkania okazała się  praca w grupach - budowanie z klocków piramidy żywienia. Nie zabrakło również zadania plastycznego. Dzieci  ozdobiły papierowe torebki na drugie śniadanie, zgodnie z hasłem: Jem zdrowo i kolorowo! Spotkanie zakończyło się quizem z zakresu higieny oraz edukacji zdrowotnej. Drugoklasiści już wiedzą co należy robić, aby być zdrowym, sprawnym fizycznie i radosnym człowiekiem.
Halina Papke
Jesteś tutaj: Start Z życia szkoły Ciekawe wydarzenia Klasa 2c w MIEJSKIEJ BIBLIOTECE DLA DZIECI I MŁODZIEŻY