Wizyta 2d w pszczelarni

pszczoly 

We wtorek 24 września klasa 2d odwiedziła pszczelarnię znajdującą się przy Wyższej Szkole Gospodarki, gdzie od dwóch lat jest prowadzona pasieka. Warsztaty prowadzone były przez doświadczonych pszczelarzy, którzy z pasją opowiadali o życiu i zwyczajach pszczół w sposób dostosowany do naszej grupy wiekowej. Uczniowie poznali budowę ula od środka, zapoznali się z pracą pszczelarza, zobaczyli również narzędzia, którymi posługują się pszczelarze w swojej pracy. W trakcie zajęć spacerowaliśmy po kampusie uczelni w celu poszukiwania i obserwowania robotnic przy pracy oraz zaznajomiliśmy się z roślinami miododajnymi. Na koniec warsztatów posmakowaliśmy pyszny i zdrowy miód z pasieki umieszczonej na dachu jednego z budynków uczelni . To była bardzo ciekawa i pouczająca wyprawa!!!

Joanna Puziak

Jesteś tutaj: Start Z życia szkoły Ciekawe wydarzenia Wizyta 2d w pszczelarni