1a w Muzeum Oświaty

W piątek 20.09.2019r. klasa 1ap wyruszyła na swoją pierwszą, wspólną wycieczkę. Przenieśliśmy się w czasie do szkoły sprzed stu lat. Zaskoczenie było ogromne, zwłaszcza dotyczące przestrzegania w klasie na lekcji dyscypliny. Uczniowie poznali zasady funkcjonowania szkoły,  stare książki i elementarze, wyposażenie każdego ucznia, pisali piórem maczanym w kałamarzu, poznali obowiązujący niegdyś szkolny strój oraz zasiedli w dawnych ławkach, mierząc się z kaligrafią i stalówką. Musieli również klęczeć na grochu, aby „nauka wchodziła do główek”. Wszystkich na wejściu przywitaj przyjaciel pierwszaków – Plastuś,  postać z książki M. Kownackiej  pt.: „ Plastusiowy pamiętnik". Oj, niektóre zwyczaje panujące dawniej, przydałyby się także dzisiejszej szkole.
 
Organizator wyjścia do Muzeum Oświaty   Bogumiła Frankowska
Jesteś tutaj: Start Z życia szkoły Ciekawe wydarzenia 1a w Muzeum Oświaty