Festyn z okazji Dnia Dziecka

3 czerwca na Kartodromie przy ul. Fordońskiej odbył się festyn „Dajemy dzieciom moc” w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Dziecka. Dzięki p. Małgorzacie Sarnackiej w imprezie mogły wziąć udział trzy klasy z naszej szkoły: 2c, 2a oraz 1d. Policjanci zaprezentowali swoją pracę, a inne zaproszone służby uczyły dzieci właściwych zachowań i zasad bezpieczeństwa w różnych sytuacjach. Najmłodsi słuchali jak bezpiecznie podróżować koleją, przechodzić przez jezdnię, jeździć na rowerze czy wypoczywać nad wodą. Poznali zasady kontaktów z osobami nieznajomymi czy groźnymi psami.

Ponadto na dzieciaki czekały różne pokazy. Straż Pożarna zaprezentowała swój sprzęt, Straż Miejska przeprowadziła pokaz tresury psów służbowych, a policyjny technik kryminalistyki pokazał, jak zbiera się odciski palców.

Pracownicy Bydgoskiego Ośrodka Rehabilitacji Terapii Uzależnień i Profilaktyki „BORPA” puszczali z dziećmi ogromne bańki i pokazał propozycje podwórkowych zabaw.

Organizatorami festynu „Dajemy dzieciom moc” byli: Wydział Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy, Polski Związek Motorowy Zarząd Okręgowy w Bydgoszczy oraz Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci i Młodzieży Słabo Widzącej i Niewidomej im. L. Braille’a w Bydgoszczy.

Uczestnicy otrzymali poczęstunek w formie pieczonych kiełbasek i słodkości oraz pluszowe prezenty.

Reszta zdjęć w galerii

Dorota Hernet

Jesteś tutaj: Start Z życia szkoły Ciekawe wydarzenia Festyn z okazji Dnia Dziecka