III Kujawsko –Pomorski Omnibus Wiedzy o Sporcie – konkurs dla szkół podstawowych

6 marca 2019 r. odbył się w SP nr 31 drużynowy turniej sportowo - wiedzowy dla uczniów klas 4- 8 ze szkół podstawowych naszego województwa. Zaproszenie na konkurs przyjęli : pan Ireneusz Nitkiewicz - wiceprzewodniczący Rady Miasta Bydgoszczy , p. Karolina Ciżmowska -przedstawicielka Prezydenta Miasta Bydgoszczy , pani Ewa Kowalkowska – przedstawicielka klubu sportowego PAŁAC BYDGOSZCZ S.A, który został  sponsorem nagród dla uczestników turnieju. Wszystkie drużyny otrzymały 100 bezpłatnych zaproszeńna mecz z udziałem zespołu Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz . Gościem specjalnym tej edycji turnieju była pani Izabela Bełcik- dwukrotna złota medalistka Mistrzostw Europy w piłce siatkowej.

III Kujawsko-Pomorski Omnibus Wiedzy o Sporcie to przedsięwzięcie, którego celem jest między innymi rozpowszechnienie informacji dotyczących sportu i wszelkich form aktywności ruchowej, zachęcanie do aktywnej obserwacji wydarzeń sportowych na świecie i w kraju oraz zainteresowanie różnymi dyscyplinami sportu. Turniej składał się z dwóch etapów. Pierwszy polegał na przygotowaniu prezentacji multimedialnej lub filmiku o zasadach fair play i aktywnych sposobach spędzania wolnego czasu . Spośród nadesłanych prac, wyłoniliśmy sześć , ich autorów   zaprosiliśmy do udziału w naszym wielkim finale, który sprawdzał wiedzę uczniów dotyczącą trzech wielkich wydarzeń sportowych z 2018 roku, takich jak: Mistrzostwa Świata w piłce siatkowej mężczyzn, Mistrzostwa Świata w piłce nożnej mężczyzn, Mistrzostwa Europy w lekkoatletyce. Poza tym uczestnicy musieli wykazać się znajomością takich dyscyplin sportu jak: lekkoatletyka, piłka siatkowa, piłka nożna., judo i taekwondo. Uwieńczeniem konkursowych zmagań były cztery konkurencje sprawnościowe, które wzbudziły wiele emocji wśród naszych gości. Spotkanie przebiegało pod czujnym okiem jury w składzie: pan wicedyrektor Szymon Lewalski , pani Izabela Bełcik, oraz pani Danuta Rega-sekretarz jury .

Zwycięzcami III Kujawsko-Pomorskiego Omnibusa Wiedzy o Sporcie zostali:

I miejsce -   SP nr 31 pod opieką p. Iwony Dembskiej

II miejsce -   SP nr 4 pod opieką p. Anity Kownackiej – Adler

III miejsce - SP Rynarzewo pod opieką p. Tomasza Grobelskiego

wyróżnienie- SP Białe Błota pod opieką p. Jędrzeja Gralika

Drużyny z SP Królikowo pod opieką p. Daniela Lubawy i SP nr 10 pod opieką p. Agnieszki Pietrzak również dzielnie walczyły w naszym turnieju.   Gratulujemy!

Niespodzianka…… słodka niespodzianka, czyli wielki tort, ufundowany przez Dyrektora SP 31 i p. Tomasza Regę zakończył tę edycję „ Kujawsko-Pomorskiego Omnibusa Wiedzy o Sporcie”. Dziękujemy za współpracę i pomoc paniom: K. Mianowskiej, A. Malinowskiej, M. Baraszkiewicz, J. Grabowskiej, K. Zielińskiej oraz panom: M. Kasprzakowi, J. Śmieszkowi, P. Rajewskiemu, M. Żyra, G. Jagodzińskiemu, Ł. Bielunowi oraz F.Wypych .Wielkie podziękowania kierujemy do p .Ireneusza Nitkiewicza oraz Rady Rodziców SP 31 – sponsorów nagród dla zwycięzców OMNIBUSA.

Zapraszamy do galerii.

zdjęcia - Barbara Dix

Zespół Promocji SP 31

 

Jesteś tutaj: Start Z życia szkoły Ciekawe wydarzenia III Kujawsko –Pomorski Omnibus Wiedzy o Sporcie – konkurs dla szkół podstawowych