W muzycznej kamienicy

We wtorek 31.01.2019r. klasa 3ap i 2cp gościły już po raz trzeci „W muzycznej kamienicy.” Czyli spotkaniu z Filharmonią Pomysłów. Jest to cykl spotkań, wprowadzających dzieci w zaczarowany i tajemniczy świat muzyki. W zabawny i nieco humorystyczny sposób, grono młodych muzyków z Filharmonii Poznańskiej, prezentuje dzieciom świat muzycznych zagadnień oraz samej muzyki poważnej. Gospodynią każdego spotkania jest Pani Paulina zapraszająca do swojej Kamienicy różnorodnych gości. Tym razem uczniowie spotkali się z Panem Kompozytorem i Gąsienicą Fletnią. Podczas muzycznej lekcji uczniowie wielozmysłowo zapoznają się muzykę graną w Filharmonii i jej elementami składowymi, poznają różnorodne instrumenty, wykonują praktyczne zadania muzyczne, rozwiązują rebusy, pomagają wykonawcom w ich w występie.
Następne spotkanie dopiero 28.02.2019r. Czekamy z niecierpliwością!!!!!!

Organizatorka spotkań z Filharmonią Pomysłów ; BOGUMIŁA FRANKOWSKA

Jesteś tutaj: Start Z życia szkoły Ciekawe wydarzenia W muzycznej kamienicy