Zaczarowane miejsce - Skłudzewo

Dzisiaj klasa 3ap i 3bp odwiedziły zaczarowane miejsce – Skłudzewo. -dworek szlachecki mieszczącym się w połowie drogi między Bydgoszczą a Toruniem. Skłudzewo to miejsce twórczych inspiracji, plastycznych działań, kreatywnych ludzi, cudownych pejzaży i przepięknej, polskiej jesieni.
W Fundacji Piękniejszego Świata, znajdującej się w tym miejscu, założonej przez małżeństwo Leszka i Danutę Warmbier, spędziliśmy 5 godzin naszych zmagań ze sztuką. Uczniowie obydwu klas najpierw wysłuchali prelekcji kustosza wystawy pana Leszka o znajdujących się tam obrazach, potem dokładnie obejrzeli wszystkie wystawiona tam „małe dzieła”. Po krótkiej lekcji szkicowania , uczestniczyliśmy w warsztatach EBRU-malowania na wodzie. Niestety zimno i dżdżysta pogoda nie pozwoliły nam wyjść w teren, aby obserwować malownicze tereny wokół „Zaczarowanego dworku” w Skłudzewie oraz popracować twórczo w plenerze. Wycieczkę zakończyliśmy ogniskiem z kiełbaskami i chrupiącymi bułeczkami. Pełni wrażeń z wspomnień wróciliśmy do naszej szkoły.

Bogumiła Frankowska

Jesteś tutaj: Start Z życia szkoły Ciekawe wydarzenia Zaczarowane miejsce - Skłudzewo