1cp w świecie liczb

20 grudnia 2017r. klasa 1cp została zaproszona przez panią Beatę Pietrewicz do Instytutu Fizyki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy na interaktywną  wystawę edukacyjną „Wszystko jest... liczbą”. Specjalne modele pozwoliły dzieciom przekonać się, że matematyka to nie tylko oderwane od rzeczywistości wzory, liczby i rysunki. Łatwo znaleźć ją wokół nas i znajduje ona praktyczne zastosowanie w wielu dziedzinach działalności człowieka. Wystawa podzielona była na dwie ekspozycje: „Język natury” i „Liczby wokół nas”. Z wszystkimi tematami zwiedzający mogli się zapoznać poprzez zabawę i samodzielnie wykonując doświadczenia. Dzieci odkryły tajniki matematyki i samodzielnie sprawdziły, że rzeczywiście wszystko wokół nas... jest liczbą!!!

Polecamy taką interaktywną lekcję innym. Wystawa będzie jeszcze tylko czynna w styczniu.

Reszta zdjęć w galerii

Dorota Hernet

Jesteś tutaj: Start Z życia szkoły Ciekawe wydarzenia 1cp w świecie liczb