3cp na warsztatach genetycznych

W piątek 25.05.2017r. kl. 3cp brała udział w warsztatach genetycznych zorganizowanych przez  Zakład Genetyki Klinicznej Collegium Medicum UMK w ramach Bydgoskiego Festiwalu Nauki. Zajęcia prowadziła w niezwykle interesujący sposób  mgr Anna Junkiert-Czarnecką. Miały one na celu pokazanie, iż genetyka nie jest nauką trudną i skomplikowaną, a jest niezwykle ciekawą i dostępną dla każdego. Udział w warsztatach polegał na samodzielnym pozyskaniu DNA z materiału biologicznego (owoce miękkie) za pomocą „odczynników chemicznych” (płyn do mycia naczyń, alkohol) oraz „drobnego sprzętu laboratoryjnego” (kubek, łyżeczka, filtr), które dostępne są w każdej kuchni. W trakcie warsztatów dzieci dowiedziały się co to jest dziedziczenie, co to jest gen, co to jest DNA, gdzie i u kogo można je znaleźć. Może wśród nich są przyszli naukowcy.

Reszta zdjęć w galerii.

Autor: Dorota Hernet

Jesteś tutaj: Start Z życia szkoły Ciekawe wydarzenia 3cp na warsztatach genetycznych