Jak żyć bezpiecznie

    
Niedawno kl. 2ep i 3bp uczestniczyły w naszej szkole w seminarium pt.,, Bezpieczne użytkowanie urządzeń technicznych”, które przeprowadzili pracownicy Urzędu Dozoru Technicznego. Dzieci dowiedziały się wiele ciekawych informacji, m. in. o tym, jak bezpiecznie korzystać z windy, np. kiedy winda stanie między piętrami nie należy wpadać w panikę, tylko wezwać pomoc przyciskiem „Alarm” i na wszelki wypadek zadzwonić pod numer serwisu umieszczony w windzie. Inspektorzy UDT przypomnieli również o zasadach zachowania na ruchomych schodach lub chodnikach ( należy wchodzić na nie sprawnie i schodzić z nich szybko, aby nie tworzyć zatoru, małe dzieci zawsze powinny trzymać za rękę dorosłą osobę, wchodząc na nie, chwytamy się poręczy i uważnie stajemy na stopniu); o właściwym korzystaniu z urządzeń na placu zabaw - na zjeżdżalni należy zjeżdżać zawsze na siedząco i tylko przodem, bardzo uważać i nie podchodzić blisko, kiedy kręci się karuzela lub huśta się huśtawka, o wszelkich uszkodzeniach informować dorosłych, którzy zgłoszą to odpowiednim służbom, by naprawili je. Poruszane były też sprawy bezpieczeństwa w czasie jazdy samochodem, autobusem, we własnym domu, nad wodą itp. Na koniec zajęć uczniowie otrzymali książeczki przedstawiające bezpieczne sytuacje w życiu. Mamy nadzieję, że wiele tych pouczających wiadomości zostanie nam w głowie na zawsze po to, abyśmy  na co dzień w swoim otoczeniu żyli bezpiecznie!

M. Szymańska, A. Rydzyńska
Jesteś tutaj: Start Z życia szkoły Ciekawe wydarzenia Jak żyć bezpiecznie