Muzyka etniczna

 4.04 1017r. w naszej szkole rozbrzmiewała muzyka etniczna. Dzieci z klas 1-3 SP uczestniczyły w zajęciach, na których poznały muzykę sięgającą korzeniami zamierzchłej przeszłości, ściśle związaną z obrzędami, rytuałami, zwyczajami i tradycją grup etnicznych. Nasz gość zaprezentował nam charakterystyczne dla tego gatunku instrumenty o niezwykłych brzmieniach i nazwach. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z ich budową, a także dźwiękami, jakie wydają.

Takie zajęcia są wspaniałą okazją, by uświadomić dzieciom, jaką rolę pełni muzyka w życiu ludzi, bez względu na to, jakie części kuli ziemskiej zamieszkują, Pokazują, że otacza nas w każdym momencie życia i zachęcają do własnego komponowania na własnoręcznie wykonanych instrumentach. Wystarczy tylko odrobina wyobraźni!

reszta zdjęć w galerii

Dorota Hernet