Klasy 3bp i 3cp w Toruniu

 

24.03.2017r. uczniowie klas trzecich wybrali się na wycieczkę autokarową do Torunia. Dzieci poznały jego historię, zwiedziły gotyckie zabytki Starego Miasta, Dom Kopernika oraz Bulwar Filadelfijski. Brały udział w pokazie astronomicznym w Planetarium. Projekcja poświęcona była wielkości i budowie Wszechświata, opisywała najbardziej znane gwiazdozbiory, przybliżała tajemnice planet. Następnie w sali Orbitarium uczniowie mogli sterować modelem sondy Cassini oraz korzystając z interaktywnych stanowisk znaleźć odpowiedzi na wiele pytań dotyczących zjawisk i procesów zachodzących we Wszechświecie. A wszystko to przez zabawę, proste eksperymenty i w atrakcyjnej formie. To był dzień pełen wrażeń.

Autor: Dorota Hernet

Jesteś tutaj: Start Z życia szkoły Ciekawe wydarzenia Klasy 3bp i 3cp w Toruniu