Radiowa lekcja

Aby zobaczyć jak wygląda radio „od kuchni” i dowiedzieć się jak powstaje program radiowy oraz kto go tworzy klasa 3ap wybrała się do rozgłośni radia Pik. Po obiekcie oprowadził nas pan Adam Hibner. Na początku opowiedział nam o historii radia i pokazał sprzęt radiowca używany dawniej. Następnie zaprezentował na mapie Polski, gdzie znajdują się nadajniki emitujące program radia oraz w jakich miastach można słyszeć audycję tej rozgłośni. Najbardziej ekscytujące , bo na co dzień niedostępne było pomieszczenie, w którym odbywało się nagranie audycji radiowej na żywo. Dzieci z zainteresowaniem słuchały objaśnień, jak powstają programy radiowe, oglądały sprzęt i nowoczesne urządzenia. Na koniec udaliśmy się do studia koncertowo-nagraniowego. Wizyta w radiu dostarczyła trzecioklasistom wielu wrażeń i na pewno na długo zostanie w ich pamięci.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

autor : Maria Żukierska

Święto Niepodległości w naszej szkole

W piątek 10 listopada w Naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Przedstawienie przygotowane przez uczniów klas 7bp, 7ep i 2bg, przypomniało uczniom najważniejsze daty związane z poświęceniem wielu pokoleń Polaków walczących o odzyskanie niepodległości. 

autor: Krzysztof Kłosowski

Święto ulicy 11 Listopada w Bydgoszczy

 

                     „Nie ma sprawy ważniejszej niż Polska.” 

                                                          Wincenty Witos

10  listopada 2017 roku  uczniowie naszej szkoły , ubrani w stroje sportowe, wzięli kolejny raz udział w Święcie ulicy 11 listopada zorganizowanym przez VII LO. Honorowy patronat nad  tą  uroczystością objął Prezydent Miasta Bydgoszczy. W spotkaniu uczestniczyli także przedstawiciele Rady Miasta.

Piłkarze   z  klasy 3cg , zawodnicy taekwondo z  7bp  i  judo z klasy 2dg  oraz  uczniowie liceum  wzięli udział w przemarszu ulicą 11 Listopada. W tym roku  dzielnie maszerowali  z nami   najmłodsi mieszkańcy Osiedla Leśnego, czyli dzieci z okolicznych przedszkoli. Słuchając  pieśni „My pierwsza brygada”, wszyscy nieśli wielką biało-czerwoną flagę.  Następnie uczestnicy  tej uroczystości odśpiewali „Rotę” Marii Konopnickiej.  Zostaliśmy również , jak co roku,  zaproszeni przez gospodarzy  z  VII LO na słodki  poczęstunek.

Z całą pewnością warto było wziąć udział w takim patriotyczno- historycznym przedsięwzięciu i poczuć klimat tamtych czasów.

Zapraszamy do galerii.

Zespół do Spraw Promocji SP 31

WARSZTATY PATRIOTYCZNE „ KTO TY JESTEŚ ? POLAK MAŁY"

07.11.2017r. o godz. 17.00 odbyły się warsztaty patriotyczne „ Kto ty jesteś? Polak mały.” W zabawach związanych tematycznie z 99 rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości, brali udział uczniowie i rodzice klasy 2a i 2b. Każdy uczestnik warsztatów wychodził z zajęć nie tylko z wiedzą, ze świadomością, czym jest patriotyzm, ale też z uśmiechem i zadowoleniem. Bo ucząc się, bawiliśmy się wyjątkowo dobrze o czym świadczą zdjęcia oraz wystawa prac wykonanych wspólnie na warsztatach.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęc w galerii


Organizatorki spotkania: Bogumiła Frankowska , Halina Szarkowska

3cp w MUZEUM MYDŁA I HISTORII BRUDU

W poniedziałek, 6 XI, kl. 3cp wybrała się na wycieczkę do Muzeum Mydła i Historii Brudu.Jest to niezwykłe miejsce. Podczas zwiedzania uczniowie  przenieśli się do średniowiecznej łaźni, przeszli szkolenie w praniu na tarze u Babci Józefiny, oraz ważyli mydło w Kolonialce u Dziadziusia Ażurowego. Dzieci uczestniczyły również  w warsztatach mydlanych, na których zaprojektowały i wykonały własne mydło -  pamiątkę po wizycie w muzeum. 

autor: Halina Papke

DZISIAJ W PRZEDSZKOLU, JUTRO W SZKOLE

W środę, 8 listopada, odbyły się kolejne zajęcia dla 5 i 6- latków DZISIAJ W PRZEDSZKOLU, JUTRO W SZKOLE pod hasłem "Ja gram, Ty śpiewasz,,, czyli W ŚWIECIE MUZYKI."

Gospodarz zajęć - KLUCZ WIOLINOWY -  zaprosił dzieci do Krainy Dźwięków i poprowadził je w tajemniczy świat rytmu i melodii. Przy akompaniamencie instrumentów perkusyjnych przedszkolaki wyśpiewały rymowankę ALFABET. W wesołej atmosferze muzyczny pociąg przejechał na salę fitness, gdzie roztańczyły się PLĄSY Z DŁUGĄ BRODĄ. Po zabawach muzyczno - ruchowych dzieci w grupach wykonały zadanie- MIESZKANKA DLA NUTEK. Z układu na pięciolinii powstała NASZA MELODIA.

 

Następne zajęcia odbędą się 22 XI. Zapraszamy:)))

 

Halina Papke. Małgorzata Trojanowska

Przedszkolaki poznają naszą szkołę

W poniedziałek 6 listopada naszą szkołę i klasę 3f odwiedziła kolejna grupa roześmianych przedszkolaków – tym razem z Przedszkola nr 26 „POD TĘCZOWYM PARASOLEM”. Na początku trochę nieśmiało, ale z dużym zaciekawieniem przyglądały się zarówno pracownikom szkoły, jak i poszczególnym salom. Odwiedziły bibliotekę, świetlicę i salę gimnastyczną. Niesamowitą radość sprawiła im wizyta w sali judo i spotkanie z trenerem Mateuszem, który przeprowadził z nimi zajęcia. Przedszkolaki miały również możliwość zasiąść pierwszy raz w ławce szkolnej i uczestniczyć w lekcji. Naszą szkołę opuszczały pełne wrażeń i obiecały, że szybko do nas wrócą.

autor: Marta Żukierska

W pracowni ceramicznej

W poniedziałek 6 listopada klasa 3ap rozpoczęła kolejny – trzeci rok przygody z ceramiką. Warsztaty garncarskie są niepowtarzalną okazją do rozwijania zdolności manualnych, sprzyjają rozwijaniu kreatywności,  wyobraźni ,wyciszenia i skupieniu na wykonywanej pracy. Pod czujnym okiem „glinianej” profesjonalistki pani Ady dzieci poznały już historię garncarstwa, techniki oraz tradycje, bajki, anegdoty związane z tym zawodem. Podczas dzisiejszych zajęć lepiliśmy ( z prawdziwej glin garncarskiej ) wazony – powstały wyjątkowe, jedyne w swoim rodzaju prace, a poza tym spędziliśmy czas na świetnej zabawie.

Zapraszamy do galerii

autor : Maria Żukierska

 

1bp w Bibliotece Pedagogicznej

We wtorek 7.11. kl. 1bp rozpoczęła współpracę z Wojewódzką i Miejską Biblioteką Publiczną dla Dzieci, mieszczącą się na ul. Powstańców Wlkp. Pierwsza wizyta poświęcona była zapoznaniu się z biblioteką i zasadami korzystania z niej. Bibliotekarka p. Ewa w bardzo przyjemny sposób oprowadziła po bibliotece, przekazywała dzieciom różne ciekawostki, czytała fragmenty wybranych książek i zachęciła do samodzielnego wykonania rysunkowej wizytówki przez uczniów. Pobyt w tej placówce zaliczamy do udanych i na pewno niedługo tutaj wrócimy na kolejne zajęcia.

Marlena Szymańska

1bp w Muzeum Oświaty

W czwartek 2.11. kl.1bp wybrała się do Muzeum Oświaty na zaj. eduk. ,,W szkole naszych pradziadków”. Dzieci z uwagą słuchały opowieści o szkole swoich pradziadków i dziadków, zobaczyły, jak wyglądała dawniej sala lekcyjna, na jakich tabliczkach pisały dzieci, jaka była duża tablica, po której pisało się kredą. Mogły porównać dawniejsze tornistry, piórniki czy książki ze swoimi obecnymi, poznały ważne zasady obowiązujące uczniów w dawnej szkole, sposoby karania uczniów - na własnych kolanach poczuły jeden z nich, czyli klęczenie na grochu. Uczniowie uczyli się też pisać piórem maczanym w kałamarzu- jak okazało się, wcale nie była to łatwa sprawa. Wszyscy na koniec stwierdzili, że szkoła pradziadków była znacznie gorsza niż obecna! Jak dobrze, że chodzimy do współczesnej szkoły!

Zapraszam do obejrzenia zdjęć w ,,galerii”.

Marlena Szymańska

Jesteś tutaj: Start Z życia szkoły Ciekawe wydarzenia