TEATR MALUCHA I MUZYCZNE PODSUMOWANIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

22 VI 2018r. TEATR MALUCHA w trakcie uroczystego zakończenia roku szkolnego 2017/2018 dla kl. 1 - 3 zaprezentował MUZYCZNY PRZEGLĄD ŻYCIA SZKOŁY. Odbiegając od standardów akademii uczniowie z kl. 3bp i 3cp tanecznym krokiem i ujmującą muzyką opowiedzieli o najciekawszych wydarzeniach minionego roku szkolnego. Miło było wrócić pamięcią do zawodów sportowych, imprez klasowych, dyskotek, a nawet sprawdzianów i kart pracy.
 
Życzymy wszystkim udanych i bezpiecznych wakacji!
 
Halina Papke

TEATR MALUCHA I RODZINA NA SCENIE

20 VI 2018r. TEATR MALUCHA zorganizował kolejne warsztaty plastyczno - teatralne dla uczniów kl. 1 - 3 z bydgoskich szkół pod hasłem RODZINA NA SCENIE. Na zajęciach gościliśmy również dzieci z zaprzyjaźnionych przedszkoli. Tematem przewodnim spotkania był ŚWIAT OCEANU. Uczestnicy po obejrzeniu bajki "ZWIERZĘTA PODWODNEGO ŚWIATA" przystąpili w RODZINNYCH GRUPACH do tworzenia własnych PUDEŁKOWYCH TEATRZYKÓW. Przy relaksacyjnym szumie morza artyści tworzyli scenariusze, rekwizyty i sylwety bohaterów do własnej morskiej opowieści. Przerywnikiem w intensywnej pracy była nauka piosenki i pląsu WESOŁA RYBKA. W trakcie zabaw nie zabrakło słodkiego poczęstunku. 
Już teraz zapraszamy na kolejne spotkania warsztatowe w przyszłym roku szkolnym.
 
Halina Papke

Występy Koła Teatralnego "Komedyjka"

20 czerwca uczniowie kl. 5bp uczęszczający na zajęcia koła teatralnego z ostatnio przygotowanym spektaklem odwiedzili 3 bydgoskie przedszkola ( Przedszkolna Chatka, Przedszkole nr 49 oraz Przedszkole Integracyjne przy ZS nr 19). Aby uczcić zmarłą w ubiegłym roku autorkę utworów dla dzieci – Wandę Chotomską, młodzi adepci sztuki aktorskiej sięgnęli po „Bajki z kabaretu Horrorek” zwanego także „Kabaretem na jednej nodze”. Ten zbiór krótkich, dowcipnych utworów scenicznych zawiera żartobliwe wersje znanych baśni. I tak piątoklasiści przedstawili , bawiąc się przy tym doskonale, nowe wersje: „ Czerwonego Kapturka”, ” Królewny Śmieszki”, „ Śpiącej królewny”, „Kopciuszka” oraz „Jasia i Małgosi”.

Widownia z ożywieniem, ale i wielkim zainteresowaniem obejrzała przedstawienia, nagradzając aktorów brawami oraz słodkimi upominkami.

Artystom z koła teatralnego „ Komedyjka” bardzo dziękuję za całoroczny udział w zajęciach oraz za wykrzesanie z siebie ogromnej ilości pozytywnej energii w tym ostatnim tygodniu szkoły. 

Reszta zdjęć w galerii

autor: Magdalena Ciesielska

Przedszkolaki z wizytą w naszej szkole

W piątek 15.06.2018r.naszą szkołę odwiedziły sześciolatki z zaprzyjaźnionego przedszkola Radość. Goście obejrzeli wraz z klasą 1ap, przygotowaną przez uczniów klasy 3ep bajkę ,,Brzydkie kaczątko". Było to przedstawienie w języku angielskim. Następnie z klasą 2bp odbyły krótki trening judo. Na koniec uczestniczyły w lekcji wspólnie z klasą 2bp. Maluchy podczas tych odwiedzin udowodniły, że mogą już pójść do szkoły, bo świetnie sobie radzą. Czekamy na nie we wrześniu!

Halina Szarkowska, Dorota Hernet

„FESTYN RODZINNY” na zakończenie roku klasy 2ap

W piątek 15.06.2018r. klasa 2ap, Festynem Rodzinnym w Brzózkach , zakończyła swój rok szkolny. Pożegnaliśmy klasę 2 , a zaprosiliśmy WAKACJE. W „ Zaczarowanej Zagrodzie” Pani Kasi malowaliśmy na koszulkach to, co nam w „duszy gra”, zwiedzaliśmy ścieżkę ekologiczną, poznaliśmy historię sójki – bohaterskiej mamy, słuchaliśmy o czym szumi las i ptasich treli. Nie zabrakło lepienia w glinie i różnorodnych smakołyków przygotowanych dla nas przez naszych kochanych rodziców. Oczywiście przeżyliśmy także mnóstwo zabaw i gier na świeżym powietrzu. Zwieńczeniem spotkania było ognisko z kiełbaskami i nieśmiertelne pieczone ziemniaki. Żal było odjeżdżać, ale cóż wszystko co dobre szybko się kończy! Wrócimy tu z pewnością znów za rok.

Wychowawczyni kl.2ap Bogumiła Frankowska

SPOTKANIE z „Kabaretem na Jednej Nodze” W. Chotomskiej

W piątek, na zaproszenie pani Magdy Ciesielskiej, klasa 2ap po raz kolejny miała przyjemność obejrzeć spektakl przygotowany przez uczniów szkolnego Koła Teatralnego. Przedstawienie wpisało się tematycznie w rok poświęcony twórczości Wandy Chotomskiej. Uczniowie zaprezentowali humorystyczne scenki z „ Kabaretu na Jednej Nodze”. Utwory te oparte są na tradycyjnych bajkach, znanych nam od dzieciństwa, ale trochę z przewrotnym morałem.

Serdecznie dziękujemy artystom oraz pani Magdzie i czekamy na następne spotkanie.

Bogumiła Frankowska

Zakończyliśmy podróże literackie z Josephem Conradem...

 

            „Sztuka to wielkie ucho i wielkie oko świata: słyszy i widzi

                                     - i ma zawstydzać, drażnić, budzić sumienie”. 

                                                                                         Joseph Conrad

 

 

29 maja 2018 roku w naszej szkole odbyło się uroczyste podsumowanie programu humanistyczno-geograficznego „Słowcki wysp tropikalnych”- podróże literackie z Josephem Conradem realizowanego w ramach obchodów roku pisarza. Celem przedsięwzięcia było nie tylko zapoznanie z biografią i elementami twórczości naszego sławnego rodaka, ale przede wszystkim zainspirowanie młodzieży gimnazjalnej do twórczego działania.

Nasi uczniowie wzięli udział w wielu interdyscyplinarnych konkursach, mieli możliwość rozwijania swoich uzdolnień w aktywnym i twórczym zdobywaniu wiedzy, podążając śladami wybitnego autora. Dzięki problematyce utworów, w których Joseph Conrad podejmuje ważne dla ludzkości tematy, gimnazjaliści mogli brać udział w dialogu dotyczącym uniwersalnych i ponadczasowych wartości.

Podczas imprezy mieliśmy okazję obejrzeć ciekawą prezentację przygotowaną przez Wiktorię Winiarską i Martynę Bardygę z klasy 3ag oraz wysłuchać nagrodzonych wierszy zaprezentowanych przez Wiktorię Szopińską i Mateusza Michalskiego z klasy 3bg.

Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody ufundowane przez Radę Osiedla Bielawy. Ten miły moment uświetniła swoją obecnością pani wicedyrektor Marlena Mioduszewska, która serdecznie pogratulowała wszystkim nagrodzonym.

Dziękujemy za Wasz udział! Do zobaczenia w kolejnych twórczych działaniach !

 A. Pol, B. Dirbach  

Święto Dnia Mamy w klasie 3ep

Majowe święto Dnia Mamy obchodziliśmy  w klase 3ep uroczyście. Zaproszeni rodzice tego dnia mieli okazję podziwiać swoje pociechy w przedstawieniu "Brzydkie Kaczątko" w wersji angielskiej. Mimo, że trema trzymała w napięciu młodych artystów, po chwili aplauz super widowni uspokoił wszystkich. Na spotkaniu nie zabrakło występów wokalnych i recytatorskich specjalnie przygotowanych na święto Mamy. Życzenia i przygotowane laurki dostarczyły wzruszeń. Uczniowie swoje przedstawienie "An ugli duckling" pokazali koleżankom i kolegom z innych klas. 

Uwiecznione chwile na zdjęciach widnieją w galerii. Zapraszamy.

autor: Anna Rydzyńska

Spotkanie autorskie z Agnieszką Stelmaszyk

6.06. 2018r. w Dziecięcej Akademii Czytania Bajek przy Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej odbyły się wyjątkowe zajęcia dla dzieci. Brały w nich udział klasy 1cp i 1bp. Było to spotkanie z bydgoszczanką, panią Agnieszką Stelmaszyk, pisarką, autorką wielu niezwykle popularnych i poczytnych książek dla dzieci i młodzieży. Napisała już ona prawie 80 książek, które rozeszły się w ponad 250 000 egzemplarzy. Autorka opowiedziała, skąd czerpie inspiracje do swoich powieści, o początkach drogi literackiej, o bohaterach swoich książek, a także o planach na przyszłość. Nie zabrakło najważniejszego punktu zajęć, czyli głośnego czytania. Autorka wybrała fragmenty ze swojej najnowszej powieści „Buntalki” wydanej w 2018 roku. Pani Agnieszka Stelmaszyk okazała się niezwykle miłą i ciepłą osobą. Wykazała się ogromną cierpliwością i poczuciem humoru odpowiadając na liczne pytania oraz wypisując dziesiątki autografów i pozując do wspólnych zdjęć. Zajęciom towarzyszyła wystawa książek pani Agnieszki, którą dzieci oglądały z ogromnym zainteresowaniem.

Dorota Hernet, Marlena Szymańska

1cp i 3dp na wycieczce w Ciechocinku

7.06 2018r. klasy 1cp 3dp pojechały na wycieczkę autokarową do Ciechocinka. Dzieci poznały walory uzdrowiskowe tej miejscowości, zwiedziły tężnie solankowe, Park Zdrojowy oraz fontanny świetlne. Zachwycały się pięknymi dywanami kwiatowymi i dowiedziały się, jak działa kwiatowy zegar. Uczniowie odbyli też przejażdżkę tramwajem konnym. Na Rancho pod Olszyną zapoznały się z jego mieszkańcami (konie, kozy, osiołek, baran, ptaki gospodarskie, ozdobne i inne). Dużą atrakcją było oprowadzanie na koniach i wejście do ogromnego Konia Trojańskiego. Obył się również konkurs strzelania z wiatrówki oraz ognisko z pieczeniem kiełbasek. Było to połączenie nauki i doskonałej zabawy na świeżym powietrzu.

Reszta zdjęć w galerii.

Autor: Dorota Hernet

Jesteś tutaj: Start Z życia szkoły Ciekawe wydarzenia