1c w Majsterkowie

W ubiegłą środę, 30 stycznia, uczniowie kl. 1c wzięli udział w zajęciach warsztatowych  MAJSTERKOWO zorganizowanych na terenie CASTORAMY. Celem spotkania było rozbudzenie w uczniach pasji do majsterkowania, pobudzenie wyobraźni, rozwijanie umiejętności manualnych, komunikacji oraz pracy w grupie. Nie zabrakło również rozwijania umiejętności matematycznych, wiedzy z zakresu ekologii i obróbki drewna.

W trakcie zajęć uczniowie, pod okiem specjalistów, zbudowali z drewnianych elementów karmnik dla ptaków oraz samodzielnie pomalowali go przy użyciu ekologicznych farb. Po skończonej pracy wszystkie dzieci uczestniczyły w zabawie ZGADNIJ, CO JEST W ŚRODKU czyli TAJEMNICZE PUDEŁKO. 

Na koniec spotkania każdy uczestnik warsztatów dostał dyplom oraz drobny upominek.

W imieniu uczestników wycieczki bardzo dziękuję Rodzicowi z kl. 1c za zaproszenie do MAJSTERKOWA.

 

 autor: Halina Papke

W muzycznej kamienicy

We wtorek 31.01.2019r. klasa 3ap i 2cp gościły już po raz trzeci „W muzycznej kamienicy.” Czyli spotkaniu z Filharmonią Pomysłów. Jest to cykl spotkań, wprowadzających dzieci w zaczarowany i tajemniczy świat muzyki. W zabawny i nieco humorystyczny sposób, grono młodych muzyków z Filharmonii Poznańskiej, prezentuje dzieciom świat muzycznych zagadnień oraz samej muzyki poważnej. Gospodynią każdego spotkania jest Pani Paulina zapraszająca do swojej Kamienicy różnorodnych gości. Tym razem uczniowie spotkali się z Panem Kompozytorem i Gąsienicą Fletnią. Podczas muzycznej lekcji uczniowie wielozmysłowo zapoznają się muzykę graną w Filharmonii i jej elementami składowymi, poznają różnorodne instrumenty, wykonują praktyczne zadania muzyczne, rozwiązują rebusy, pomagają wykonawcom w ich w występie.
Następne spotkanie dopiero 28.02.2019r. Czekamy z niecierpliwością!!!!!!

Organizatorka spotkań z Filharmonią Pomysłów ; BOGUMIŁA FRANKOWSKA

DZISIAJ W PRZEDSZKOLU, JUTRO W SZKOLE

W piątek, 1 II, odbyło się kolejne spotkanie dla dzieci 5 i 6-letnich z cyklu DZISIAJ W PRZEDSZKOLU, JUTRO W SZKOLE pod hasłem "Królestwo, królewna, królewicz... czyli W ZAMKU Z KLOCKÓW".
Zajęcia rozpoczęły się zabawą przy muzyce  W ZACZAROWANYM KRÓLESTWIE.
Następnie przedszkolaki podczas ćwiczenia POLICZ KROPKI NA KOSTCE podzieliły się na trzy grupy. Zadaniem każdego zespołu było zbudowanie ZAMKU Z KLOCKÓW i  przygotowanie krótkiej inscenizacji pod tytułem KTO TU MIESZKA?
Pod koniec zajęć dzieci uzupełniając karty pracy DORYSUJ BRAKUJĄCY ELEMENT doskonaliły percepcję wzrokową oraz umiejętności grafomotoryczne.
Za kreatywne pomysły i aktywną pracę przedszkolaki otrzymały naklejki - UŚMIECHNIĘTE BUŹKI.
 
Następne spotkanie odbędzie się 1 III 2019r.
 
Zapraszamy:)  

Szkolne podsumowanie roku za nami…

21 grudnia – w ostatni dzień przed świąteczną przerwą – uczniowie klas 4-8 oraz 3 gimnazjum spotkali się wraz z dyrekcją, wychowawcami i nauczycielami na jasełkach.

Podczas spotkania podsumowaliśmy doroczną akcję „Szlachetnej paczki” oraz przyznaliśmy „anielskie” statuetki nauczycielom wybranym przez społeczność uczniowską w specjalnym plebiscycie. Tym razem nagrody trafiły do pań: Barbary Dix (Anioł Uśmiechu), Kamili Dąbrowskiej (Anioł Pomocy), Jolanty Nadolnej (Anioł Mądrości), Ewy Lewalskiej (Anioła Cierpliwości), Bożeny Dirbach (Anioła Ładu i Porządku) oraz Joanny Grabowskiej (Anioła z Głową w Chmurach). Upominki wręczyli Wiktoria Belter, Róża Pietrzak i Wiktor Rodźko – przedstawiciele SU.

Organizatorzy szczególnie dziękują prowadzącym – Natassze Malickiej i Hubertowi Jagle, Agnieszce Kubalewskiej, która i pięknie zaśpiewała, i zatańczyła, Wiktorii Sas i Martynie Szyperskiej za wyśpiewanie zimowych hitów, aktorom biorącym udział w przedstawieniu „Dzieci pani Ireny”: Mai Bartoszewskiej, Zuzannie Madaj, Marcie Szutko, Szymonowi Klamrowskiemu oraz Maksymilianowi Naporskiemu i recytatorkom: Marcie Malewicz, Ewie Różańskiej i Zuzannie Mróz, a także pani Monice Baraszkiewicz i jej zumbiarkom.

O piękną scenografię zadbała pani Joanna Grabowska, a o oprawę muzyczną pan Przemysław Rajewski.

Magdalena Ciesielska i Katarzyna Jarzembowska

Świąteczne opowieści w Dziecięcej Akademii Czytania Bajek

Zbliżające się święta Bożego Narodzenia były okazją do wizyty klasy 2cp w Wojewódzkiej Bibliotece Pedagogicznej. Zorganizowano tam zajęcia na temat tradycji i zwyczajów bożonarodzeniowych. Rozpoczęły się one pogadanką połączoną z projekcją filmu edukacyjnego „Wigilijny stół”. Potem dzieci wysłuchały fragmentów książki Agnieszki Stelmaszyk „Niezwykłe święta Kornelii”. Po głośnym czytaniu uczniowie obejrzeli wystawkę książek, bajek i opowiadań o tematyce świątecznej. Na koniec własnoręcznie wykonali kartkę świąteczną oraz uczestniczyli w świątecznej wystawie zorganizowanej w Czytelni PBW.

autor: Dorota Hernet

Klasy 2bp i 2cp w Toruniu

torun201812.12.2018r. uczniowie klas drugich wybrali się na wycieczkę autokarową do Torunia. Dzieci poznały jego historię, zwiedziły gotyckie zabytki Starego Miasta. Brały udział w pokazie astronomicznym w Planetarium. Projekcja poświęcona była wielkości i budowie Wszechświata, opisywała najbardziej znane gwiazdozbiory, przybliżała tajemnice planet. 

Potem uczniowie udali się do Piekarni Mistrza Bogumiła. Tam mogli oddać się pieczeniu oraz dekorowaniu korzennych ciasteczek, którestanowią wspaniałą ozdobę świątecznego stołu czy choinki. Mogą być także oryginalnym, własnoręcznie stworzonym prezentem.

Nic tak słodko nie przywodzi na myśl Bożego Narodzenia, jak wspólne pieczenie i dekoracja pierniczków…

To był dzień pełen wrażeń.

Dorota Hernet, Marlena Szymańska

Co wydarzyło się podczas „weekendu cudów”, czyli o wręczeniu paczki pani Marii

Drugi weekend grudnia od kilku lat kojarzony jest z finałem akcji Szlachetna Paczka. Chyba nie bez przyczyny, został on nazwany „weekendem cudów”, ponieważ to czas radosnego obdarowywania potrzebujących specjalnie dla nich przygotowaną paczką, czas czynienia dobra, niesienia  życzliwości drugiej osobie. Mieliśmy także swój udział w „cudzie” minionego weekendu. Przypomnę, że przygotowywaliśmy paczkę dla samotnej pani Marii, kobiety schorowanej, przykutej do łóżka, której po opłatach i wykupieniu leków nie wystarcza na jedzenie.

Odwiedziliśmy panią Marię w sobotnie popołudnie i z trudem udało nam się zmieścić w jej niewielkim pokoju wszystkie zgromadzone paczki, których wraz z opałem było 41. Babcia Marysia, jak nazwały ją wolontariuszki, nie kryła wzruszenia, gdy przy kolejnych rozpakowywanych kartonach okazywało się, że ma zapas maści, kremów i… żywności. Bardzo cieszyła się też z bigosu, który od razu postanowiła zostawić na święta. Potem rozpoczęła się troszkę chaotyczna, jak zwykle podczas podobnie emocjonujących momentów rozmowa, w której pani Maria opowiadała nam historie ze swojego życia, czytała kartki z życzeniami świątecznymi wykonane przez naszych uczniów i tak po ludzku cieszyła się z naszej obecności.

A to już słowa pani Oli, wolontariuszki Szlachetnej Paczki:

Czytaj więcej: Co wydarzyło się podczas „weekendu cudów”, czyli o wręczeniu paczki pani Marii

Klasa 1c w MIEJSKIEJ BIBLIOTECE DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

W poniedziałek, 10 XII, kl. 1c w ramach współpracy biblioteki szkolnej i WiMBP w Bydgoszczy wybrała się do BIBLIOTEKI NA BIELAWACH przy ul Powstańców Wielkopolskich 26. Dzieci wzięły udział w zajęciach pod hasłem "Anielska cierpliwość". 
Podczas spotkania pierwszaki rozmawiały na temat tradycji i zwyczajów Bożego Narodzenia, wysłuchały opowiadań o tematyce świątecznej oraz obejrzały wystawę książek - poradników o ozdobach choinkowych . Nie zabrakło również zadania plastycznego. Dzieci z gotowych elementów wykonały aniołki, którymi ozdobiły swoją salę.
 
autor: Halina Papke

Mikołajkowy koncert w 1d

W czwartek 6 grudnia uczniowie klasy 1d gościli studentów Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego. Małgosia, Basia i Marcin – studenci III roku Edukacji Artystycznej w Zakresie Sztuki Muzycznej dali cudowny koncert. Śpiewali kolędy oraz piosenki o tematyce świątecznej. Mogliśmy podziwiać grę na gitarze klasycznej oraz keyboardzie, a także piękny śpiew. Bawiliśmy się wspaniale!!! Liczymy na taką samą zabawę w przyszłym roku.

autor: Joanna Puziak

DZISIAJ W PRZEDSZKOLU, JUTRO W SZKOLE

W piątek, 7 XII, odbyło się kolejne spotkanie dla dzieci 5 i 6-letnich z cyklu DZISIAJ W PRZEDSZKOLU, JUTRO W SZKOLE pod hasłem "Muzyka, ruch i zręczne ręce... czyli SPOTKANIE ZE ŚW. MIKOŁAJEM". Zajęcia rozpoczęły się przy akompaniamencie instrumentów perkusyjnych i piosence "A MIKOŁAJ PĘDZI". Następnie przedszkolaki miały do pokonania TOR PRZESZKÓD polegający na przejściu przez rzekę, wyspę, morze, tunel, góry... i dotarciu do MIKOŁAJKOWEJ KRAINY ZABAWY. Przechodząc przez WROTA - OBRĘCZ dzieci musiały wypowiedzieć zaklęcie - rytmicznie wygrać na dzwonkach swoje imię. Kulminacyjnym punktem zajęć było wykonanie pracy plastycznej PREZENT OD ŚW. MIKOŁAJA. Na koniec spotkania dzieci otrzymały upominek - ODBLASKOWĄ BUŹKĘ.
 
Następne spotkanie odbędzie się 1 II 2019r.
 
Dołącz do nas!
Zapraszamy:)  
Jesteś tutaj: Start Z życia szkoły Ciekawe wydarzenia