Spotkanie w Szkole Podstawowej nr 31 dla…… każdego

 

       „Naprawdę istnieje tylko jedna radość: obcowania z ludźmi.”

                                                             Antoine de Saint-Exupéry

                                                                                                                                                                                                                      

       16 marca 2018 r. w szkole odbyły się DRZWI OTWARTE , czyli coroczna prezentacja oferty dydaktycznej i sportowej, jaką proponuje SP nr 31. Przyszli uczniowie i ich rodzice mieli możliwość usłyszenia i zobaczenia tego, co na co dzień się u nas dzieje.

Kandydaci do klas pierwszych szkoły podstawowej między innymi malowali na mleku, wykonywali żabki i bociany z kolorowego papieru. Poza tym przygotowali ,w związku ze zbliżającymi się świętami, koszyczki i zajączki wielkanocne, które potem dumnie nieśli do domu. Bawili się także tablicą interaktywną, chustą animacyjną oraz mogli spróbować swoich sił w ćwiczeniach ruchowych. Potem , jak zgłodnieli, pod czujnym okiem swoich przyszłych wychowawczyń przygotowali zdrowe i smaczne kanapki.

Na deser , to już szkolna tradycja, zostali zaproszeni przez Teatr Malucha na  przedstawienie. Nieco starsi otrzymali wyczerpujące wiadomości od trenerów i zawodników o wszystkich dyscyplinach sportu, których cykl szkolenia jest realizowany w szkole. Oglądali pokazy umiejętności siatkarek, piłkarzy, judoków i specjalistów od taekwondo . Poza tym mogli odwiedzić salon gier planszowych i porozmawiać o języku polskim, rozwiązać kilka matematycznych łamigłówek, sprawdzić swoją znajomość języka angielskiego, wykonać parę doświadczeń fizycznych i chemicznych ,obejrzeć wystawę pokonkursową wielkanocnych pisanek oraz posłuchać muzyki „na żywo”.

Pedagog, psycholog, psycholog sportu i logopeda również chętnie odpowiadali na pytania rodziców dotyczące między innymi dojrzałości szkolnej u sześciolatków.

Odbyło się również spotkanie z panią dyrektor Aleksandrą Kuś, która poinformowała szczegółowo o zasadach funkcjonowania placówki i atrakcjach, które czekają na naszych nowych uczniów.

Mamy nadzieję, że wszyscy goście miło spędzili z nami czas w piątkowe popołudnie.

Zapraszamy do galerii.

Zespół Promocji SP 31

„Kujawsko –Pomorski Omnibus Wiedzy o Sporcie”– konkurs dla szkół podstawowych

          6 marca 2018 r. odbył się w SP nr 31  drużynowy  turniej sportowo -  wiedzowy  dla  uczniów klas  4- 7  ze szkół podstawowych   naszego województwa. Zaproszenie na konkurs przyjęli :  pani Joanna Jendykiewicz- Owczarek- wizytator  Kujawsko-Pomorskiego Kuratorium Oświaty- fundator nagrody dla zdobywców I miejsca , pan Jan Szopiński  i Lech Zagłoba-Zygler- wiceprzewodniczący Rady Miasta Bydgoszczy ,p. Tomasz Rega – radny Rady Miasta Bydgoszczy, pan Norbert Łysiak  - przedstawiciel  Kujawsko- Pomorskiego Centrum  Edukacji  Nauczycieli ,  pani Ewa Kowalkowska – menager KS Pałac Bydgoszcz  oraz  nasz gość specjalny pan Miłosz Bernatajtys- srebrny medalista  Igrzysk Olimpijskich  w Pekinie .

 „Kujawsko-Pomorski Omnibus Wiedzy o Sporcie „ to przedsięwzięcie, którego celem jest między innymi rozpowszechnienie informacji  dotyczących sportu  i  wszelkich form aktywności ruchowej, zachęcanie do aktywnej obserwacji wydarzeń sportowych w kraju i regionie oraz zainteresowanie  mniej popularnymi dyscyplinami sportu. Turniej składał się z  dwóch etapów. Pierwszy polegał na przygotowaniu  prezentacji multimedialnej lub filmiku o aktywnych sposobach spędzania wolnego czasu . Spośród nadesłanych prac  wyłoniliśmy siedem ,  ich autorów   zaprosiliśmy do  udziału  w naszym wielkim finale, który sprawdzał wiedzę uczniów  o bydgoskich sportowcach takich jak: :   Ewa Kowalkowska, Szymon Czapiewski ( absolwent naszego gimnazjum)Feliks Stamm, Robert Sycz, Piotr Makowski, Magdalena Fularczyk-Kozłowska.  Poza tym  uczestnicy musieli wykazać się znajomością takich dyscyplin sportu jak:  lekkoatletyka, piłka siatkowa, sztuki walki oraz  piłka nożna. Uwieńczeniem konkursowych zmagań były cztery  konkurencje sprawnościowe, które wzbudziły wiele emocji wśród naszych gości.  Spotkanie przebiegało pod czujnym okiem jury w składzie: pani dyrektor Aleksandra  Kuś, pan wicedyrektor Szymon Lewalski ,  Miłosz Bernatajtys  oraz pani Katarzyna Zielińska .

Zwycięzcami   „Kujawsko-Pomorskiego  Omnibusa wiedzy o sporcie” zostali:

Czytaj więcej: „Kujawsko –Pomorski Omnibus Wiedzy o Sporcie”– konkurs dla szkół podstawowych

DZISIAJ W PRZEDSZKOLU, JUTRO W SZKOLE

W środę, 28 lutego, odbyło się kolejne spotkanie dla 5 i 6 - latków w ramach projektu DZISIAJ W PRZEDSZKOLU, JUTRO W SZKOLE  pod hasłem "Ruch, kredka, geoplan i perkusja... czyli ILUSTRUJEMY MUZYKĘ".

Na początku spotkania dzieci otrzymały karty pracy SZUKAJ MUZYKI. Przedszkolaki łączyły pocztówki dźwiękowe z odpowiednimi obrazkami. Dorysowywały również brakujące elementy, dzięki czemu doskonaliły analizę i syntezę wzrokową oraz funkcję motoryczną ręki.

Następnie dzieci na geoplanach tworzyły ilustrację do muzyki ZIMOWE ZABAWY.

Dużo radości sprawiły dzieciom  zabawy ruchowe z obręczami: POLECZKA DLA BAŁWANKA oraz WIRUJĄCE ŚNIEŻYNKI.

Kulminacją muzycznego spotkania było stworzenie orkiestry na instrumenty perkusyjne 31 BAND. Zabawa rozpoczęła się wystukiwaniem podanych rytmów ... , a zakończyła się ilustracją muzyczną do tematu MY SIĘ ZIMY NIE BOIMY!

Następne zajęcia odbędą się 21 III. Zapraszamy:)))

 

Zapisy i kontakt:

Halina Papke:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
Małgorzata Trojanowska:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

DZISIAJ W PRZEDSZKOLU, JUTRO W SZKOLE

W środę, 31 stycznia, odbyło się kolejne spotkanie dla 5 i 6 - latków w ramach projektu DZISIAJ W PRZEDSZKOLU, JUTRO W SZKOLE  pod hasłem "Maska, taniec, pląsy i konkursy ,,, czyli BAL KARNAWAŁOWY". Zajęcia rozpoczęły się WESOŁĄ GIMNASTYKĄ, która wprowadziła dzieci w karnawałowy nastrój. Następnie przedszkolaki na hasło KARNAWAŁ utworzyły MAPĘ MYŚLI. Pojawiły się na niej pojęcia: bal, przebierańcy, zabawa, muzyka, taniec, uśmiech, kotylion, balony, serpentyna ... . Po BURZY MÓZGÓW rozpoczęły się zajęcia plastyczne. Dzieci wycinały i ozdabiały maski karnawałowe. Odbył się również konkurs - ZBUDUJ  ZAMEK. Kulminacją emocjonującego spotkania była MASKARADA. Dzieci tańczyły i bawiły się z wykorzystaniem elementów METODY RUCHU ROZWIJAJĄCEGO WERONIKI SHERBORNE.

Następne zajęcia odbędą się 28 II. Zapraszamy:)))

 

Zapisy i kontakt: Halina Papke, Małgorzata Trojanowska

Spotkanie klasy 2a z plastykiem.

W czwartek 01.02.br. uczniowie klasy 2a ponownie spotkali się na zajęciach artystycznych z Panią K. Baszak . Tym razem spróbowaliśmy swoich sił zainspirowani twórczością polskiego malarza Tadeusza Makowskiego. Kubistyczne podejście do sztuki bardzo przypadło młodym artystom do serca. Świat zamknięty w bryle i jego uczniowskie interpretacje, można podziwiać w Małej Galerii na korytarzu. Kto wie , może wśród tych prac jest ukryty przyszły wielki potomek Makowskiego?


organizatorka spotkania B. Frankowska

Spotkanie 1b z okazji Święta Babci i Dziadka

We wtorek 30.01. kl. 1bp gościła swoich ukochanych babcie i dziadków z okazji ich święta. Przez wiele dni dzieci przygotowywały się do tej uroczystości, ucząc się wierszy i piosenek oraz wykonując różne prezenciki dla swoich gości. Na spotkaniu pięknie zaprezentowały program literacko- muzyczny, który wprowadził w zachwyt Babcie i Dziadków, wręczyły własnoręcznie przygotowane świeczniki, kwiatki, laurki i serduszka. Był też bardzo oczekiwany przez uczniów słodki poczęstunek, po którym chętne dzieci pochwaliły się głośnym czytaniem różnych tekstów. Po nim odbyły się zabawy dla wnuków i dziadków, np. sprawdziliśmy umiejętności krawieckie babć, szybkie przygotowanie kanapek dla wnucząt, wspólne układanie przez dzieci i dziadków puzzli czy test wiedzy nt. Czy znam swoją babcię? Czy znam swojego wnuka/wnuczkę? Wszyscy spisali się na medal! Było wesoło i bardzo przyjemnie, a podziękowania babć i dziadków utwierdziły nas, że warto było takie spotkanie zorganizować!

Zapraszamy na krótki fotoreportaż do galerii.

Marlena Szymańska

Forum Olimpijczyków, czyli jak rozwijać swoje zainteresowania…

zdolni 

„Chcesz wiedzieć kim jesteś? Nie pytaj. Działaj.

Działanie cię określi i ustali. Z działania swojego się dowiesz.” 

                                                                       

                                                                       /W. Gombrowicz/

 

         „Forum Olimpijczyków – Laboratorium Zdolności”  to nazwa cyklu  konferencji  naukowych, których celem jest prezentacja dorobku naukowego uczniów- laureatów i finalistów konkursów oraz olimpiad przedmiotowych ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w Bydgoszczy. W  kolejnej edycji  tego naukowego wydarzenia  uczestniczyli  uczniowie  klas 2cg i 3cg. Tematyka spotkania dotyczyła głównie takich przedmiotów jak : geografia i turystyka.  Mieliśmy  okazję  wysłuchać wielu ciekawych prelekcji  wygłoszonych  przez  pasjonatów  i  badaczy nauk humanistycznych  z Instytutu  Prawa i Administracji oraz  Instytutu  Geografii  Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego  w Bydgoszczy. Mogliśmy się między innymi dowiedzieć ,jakie są walory turystyczne Doliny Dolnej Wisły oraz poznać perspektywy rozwoju regionu bydgoskiego widziane oczyma uczniów szkół ponadgimnazjalnych  naszego miasta. Poza tym  odbyliśmy interesującą, wirtualną  podróż  po Tajlandii, Kambodży i Wietnamie w towarzystwie uczennicy z ZSO nr 1.

Uwieńczeniem tej konferencji były występy artystyczne, uzdolnionych wokalnie , uczniów z bydgoskich placówek.

Spotkanie  i wysłuchanie tak wielu  ciekawych ludzi z pasją, to na pewno  szansa na poszerzenie swojej wiedzy z różnych dziedzin oraz  ciekawe spędzenie czasu.

Jolanta Nadolna  i  Bożena  Dirbach

SPOTKANIE JASEŁKOWE W PRZEDSZKOLU „ JAGÓDKA” i w klasie 2ap

W dniu 24.01.2018 r. klasa 2ap została zaproszone przez grupę 6l z Przedszkola „ Jagódka" na przedstawienie żegnające okres Bożego Narodzenia. Dzieci zaprezentowały scenkę świąteczną  „W Aniołkowie”, czyli historie przygotowań anielskich do świąt. Wspólne kolędowanie oraz słodki poczęstunek zakończyły spotkanie absolwentów  Przedszkola- kl.2ap  z jego przyszłymi uczniami – przedszkolakami. 

W ramach rewanżu, klasa 2ap zaprosiła Panią Wandzię i jej podopiecznych na spotkanie w poniedziałek  29.01.br, na którym to my przestawialiśmy Jasełkę „ Pójdźmy wszyscy do  Betlejem”. Żegnając naszych młodszych kolegów, zaprosiliśmy ich na wiosenną, wspólna lekcję.

Do zobaczenia wiosną!!!!

Bogumiła Frankowska

WARSZTATY Z RODZICAMI „ ZIMO, ZIMO WRÓĆ CZEKAMY !!!!!!”

To już kolejny raz  rodzice i dzieci z klasy 2ap i 2bp spotkali się na warsztatach muzyczno-plastycznych. Tym razem bawiliśmy się w zimowe zabawy czarując śnieg, mróz i zapraszając zimę,aby znów do nas wróciła. Potem podzieliliśmy się na zimowe zespoły- „ Śnieżynki”, „ Mrozy”, „Lody”, „Zawieruchy”, które różnymi technikami wykonały najlepszego przyjaciel a Pani Zimy – BAŁWANKA. Efekty naszych  prac wiszą już na wystawie. Następne spotkanie tuż, tuż przed Wielkanocą.

ZAPRASZAMY  JUŻ DZIŚ TYCH, CO DZIŚ NIE ZDĄŻYLI- NIECH ŻAŁUJĄ.

Organizatorki: ZIMOWE WYCHOWAWCZYNIE 2ap I 2bp B. Frankowska i H. Szarkowska

DZISIAJ W PRZEDSZKOLU, JUTRO W SZKOLE

W środę, 10 stycznia, odbyło się kolejne spotkanie dla 5 i 6 - latków w ramach projektu DZISIAJ W PRZEDSZKOLU, JUTRO W SZKOLE  pod hasłem "Szlaczki i zygzaczki, sznureczki i pętelki ...czyli SPRAWNA RĘKA". Zajęcia rozpoczęły się  gimnastyką ręki przy piosence - pląsie PODAJMY SOBIE RĘCE. Następnie przedszkolaki doskonaliły percepcję wzrokowo - ruchową uzupełniając karty pracy DORYSUJ BRAKUJĄCY ELEMENT oraz SKOPIUJ WZÓR. Kolejnym wyzwaniem dla dzieci były ćwiczenia na wykładzinie. Przedszkolaki w kilkuosobowych grupach trenowały koordynację wzrokowo - ruchową. Realizowały zadania NAWLECZ KORALIKI I GUZIKI oraz SZNUROWANE OBRAZKI. Zajęcia zakończyły się gimnastyką całego ciała do piosenki WESOŁE PODSKOKI. W nagrodę za intensywną pracę każde z dzieci mogło wsiąść do RAKIETY i wyruszyć w KOSMOS;) 

Następne zajęcia odbędą się 31​​​​ I.

Zapraszamy:)))

Zapisy i kontakt: Halina Papke, Małgorzata Trojanowska 

Jesteś tutaj: Start Z życia szkoły Ciekawe wydarzenia