MIĘDZYŚWIETLICOWE KONKURSY PLASTYCZNE „JESIENNE DRZEWO” „KAPELUSZ PANI JESIENI”

drzewo2018W październiku 2018 r. wychowawczynie świetlicy szkolnej zorganizowały międzyświetlicowe konkursy plastyczne o tematyce jesiennej: - pani Katarzyna Zielińska konkurs pt.„ Kapelusz Pani Jesieni” - pani Angelika Elijasz konkurs pt. „Jesienne Drzewo”

Celem konkursów było przedstawienie różnorodności jesiennych barw, uwrażliwienie na piękno przyrody oraz pobudzanie dzieci do tworzenia samodzielnych i oryginalnych prac. Dzieci wykonywały prace samodzielnie w świetlicy szkolnej. Każde z nich mogło wykonać 1 pracę dowolną techniką w formacie A-4 lub prace przestrzenną. Uczniowie zastosowali różnorodne techniki wykonania: malowanie farbami, pastelami suchymi, kredkami ołówkowymi, wyklejanie kolorowa krepą, wyklejanie materiałem naturalnym (liście, szyszki, jarzębina). Wykonane przez dzieci prace były bardzo ciekawe i oryginalne. Prace oceniono pod względem doboru odpowiednich barw, dokładność i różnorodność wykonania. Jury wyłoniło laureatów z następujących szkół miasta Bydgoszczy: SP 38, SP 41, SP 19 oraz z Zespołu Szkół w Borównie. Z naszej szkoły zwycięzcami konkursów zostali:

 

kapelusz2018Konkurs „Kapelusz Pani Jesieni”: Zosia Wojciechowska, Maja Pleszewska, Matylda Janicka, Dominika Bonkowska, Kasia Gajownik, Michalina Otrębowska, Jaśmina Ścibich

Konkurs „Jesienne drzewo”: Ola Saja, Kasia Gajownik, Kamil Szajna, Kaja Lorenc, Adam Talaśka, Marta Orlińska, Helena Zielińska, Maja Hebda, Nadia Wąs, Irmina Marciniak

Wszystkim dzieciom dziękujemy za udział w konkursach, a nagrodzonym gratulujemy.

 

- Angelika Elijasz

Jesteś tutaj: Start Specjaliści Świetlica MIĘDZYŚWIETLICOWE KONKURSY PLASTYCZNE „JESIENNE DRZEWO” „KAPELUSZ PANI JESIENI”