Wyniki konkursu dla klas 4 i 5 " Tolerancja - Inni, różni, a jednak równi"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
1 miejsce Marcin Dokucki klasa 5d
2 miejsce Aleksander Andryszak klasa 4d
3 miejsce Kinga Szymanowska klasa 5d
 
Gratulacje dla zwycięzców ! Dziękuję wszystkim uczestnikom za udział w konkursie i piękne prace. Kolejne konkursy już wkrótce :)
 
Psycholog Joanna Bonin-Sanigórska

Akademia Bezpieczeństwa

 

24.09.2019r. klasa Id I i I e uczestniczyły w akcji : „ Akademia Bezpieczeństwa ”.Uczniowie mieli okazję zobaczyć jak wygląda praca różnych służb mundurowych , a przede wszystkim wzięli udział w zajęciach profilaktycznych , których głównym tematem było bezpieczeństwo w ruchu drogowym , sieci internetowej oraz w kontakcie ze zwierzętami.

Anna Schulz

Międzynarodowy Dzień Kropki

17 września w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Celem Międzynarodowego Dnia Kropki było wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości i zachęcenie ich do tworzenia, działania. Dzień Kropki to dzień odwagi i zabawy. Tego dnia nasze ubrania wypełnione były kolorowymi kropkami. Na zajęciach dzieci poznawały genezę tego święta. Uważnie wysłuchali opowiadania jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła uczniom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności, TALENT. 

Tego dnia również dostrzegaliśmy kropki tam, gdzie wcześniej nikt na nie nie zwracał uwagi. Okazało się, że kropki towarzyszą nam w naszym codziennym życiu: są w kropkach biedronki, są w koronie króla, a nawet zdobią kapelusz muchomora. Wspólnie z dziećmi ułożyliśmy z kolorowych kredek, farb malowaliśmy fantazyjne obrazy. BYŁO KOLOROWO I RADOŚNIE. Wśród wielu prac wyłoniono trzech laureatów :

I MIEJSCE WIKTOR MROZOWSKI KL 1 a

II MIEJSCE JULIA HYLIŃSKA 2a

III MATYLDA JANICKA 2b

Ponadto w wyniku burzliwych dyskusji wyróżniono dziewięć prac :

OLIWIER LECH 2b

MARTYNA KUKLINSKA 2b

ZOSIA SIEDLECKA 1a

ARTEM VYNOHRODSKYI 1b

MATYLDA JANICKA 2b

ZOSIA BARTECKA 2a

OLA GLOWACKA 3c

MACIEJ RUBA 2a

LENKA KAWALEC 1a

Anna Schulz

Świąteczny koncert

18.12. 2017 r. dzieci z naszej szkoły ze świetlicy socjoterapeutycznej  uczestniczyły  w świątecznym koncercie  "Gwiazdka z sercem"  w Filharmonii Pomorskiej  pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Bydgoszczy.Uczniowie wysłuchali wiadomości z życia św. Mikołaja, poznali mikołajkowe tradycje w różnych krajach, słuchali piosenek świątecznych, brali udział w zabawach integrujących dzieci bydgoskich szkół. Spotkanie umilił tak bardzo wyczekiwany przez dzieci Gwiazdor, który obdarował je hojnie  prezentami. Dzieci licznie  wzięły udział w konkursie plastycznym: " W święta razem z ..." Między innymi  Roksana Bohaterewicz otrzymała karnet do Parku Trampolin.   

Ponadto Tradycją naszej szkoły jest organizowanie paczek dla dzieci z rodzin  znajdujących się w trudnej sytuacji. Przygotowanie ich możliwe jest dzięki pomocy i ofiarności ludzi, którym los dziecka nie jest obojętny. I tym razem udało się przygotować paczki dla 30 dzieci. Uśmiech dzieci, spełnione marzenia, nierzadko łzy radości  są dla nas wszystkich zapłatą i motorem w realizacji owego  przedsięwzięcia.  
 
autor: Anna Schulz

Pedagog

 

Anna Schulz - pedagog

 

Poniedziałek    11.00 - 15.00

Wtorek            8.00 -12.30

Środa               12.00 - 15.00

Czwartek        11.00 -16.30

Piątek               8.00 - 11.00

 

Joanna Bonin- Sanigórska - psycholog

 

Poniedziałek   8.00 - 12.00

Wtorek             12.00 - 16.30

Środa                8.00 - 12.30

Czwartek         8.00- 12.00

Piątek               11.00 - 14.00

 

 

Zapraszamy tych, którzy:

♥    czują, że nikt ich nie rozumie, są samotni,

♥    nie potrafią porozumieć się z nauczycielem,

♥    mają problemy rodzinne, znajdują się w trudnej sytuacji materialnej,

♥    chcą podzielić się swoją radością, sukcesami,

♥    chcą pomóc innym, ale nie wiedzą jak,

♥    mają ciekawe pomysły, którymi chcą się podzielić.

 

 

Przyjdź z każdą sprawą, z którą sam nie potrafisz sobie poradzić !!! 

Jesteś tutaj: Start Specjaliści Pedagog