1 września rusza druga edycja Rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski.

Zabawa potrwa przez 30 dni. Rywalizacja jest pozytywną formą rozrywki promującą zdrowy i aktywny tryb życia wśród mieszkańców i wykorzystanie roweru jako alternatywnego środka transportu.

Mieszkańcy, jeżdżąc na rowerze w miesiącu wrześniu nakręcają kilometry dla swojego Miasta. Rywalizujemy o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Udział w akcji jest całkowicie bezpłatny! Kilometry kręcimy przy użyciu darmowej aplikacji „Rowerowa Stolica Polski”.

Kto może uczestniczyć. Wszyscy, którzy jeżdżą na rowerze i są posiadaczami telefonu komórkowego, mogą wziąć udział  w rywalizacji. Trzeba tylko pobrać darmową aplikację i wybrać miasto, dla którego chce się zbierać kilometry. Aplikacja działa na terenie całego świata, dlatego każdy uczestnik, bez względu na miejsce, w którym się znajduje, może kręcić kilometry dla swojej drużyny. Nie bez znaczenia dla indywidualnych uczestników są inne użytkowe funkcje aplikacji, takie jak zniżki u partnerów akcji, specjalne odznaki czy prognoza pogody.

Do tegorocznej edycji przystąpiły 43 miasta prezydenckie. Inicjatorem i organizatorem projektu jest Miasto Bydgoszcz.

Zapraszamy wszystkich do aktywnego udziału we wrześniowej zabawie i kręcenia kilometrów dla Metropolii Bydgoszcz!

Zmiana godzin lekcyjnych

dzwonek

W nowym roku szkolnym, z powodu pandemii zostaną wydłużone niektóre przerwy. W związku z tym zmienią się godziny lekcyjne.

3. 8.45 -9 .30

Listy kandydatów, przyjętych do klasy 4 o profilu sportowym

Listy kandydatów przyjętych w roku szkolnym 2020/2021 do klasy 4 o profilu:

taekwondo

piłka siatkowa

piłka nożna

Informacje dla rodziców klas 1

uczen2W związku z sytuacją, w której się znaleźliśmy i brakiem możliwości zorganizowania zebrania dla rodziców uczniów przyszłych klas pierwszych, chciałybyśmy przekazać kilka najważniejszych informacji na temat organizacji pracy w naszej szkole.

• Dodatkowe zajęcia sportowe: judo, taekwondo, piłka nożna
  • Opieka pedagoga, psychologa i logopedy
  • Dodatkowy język angielski 3x w tygodniu (dla zainteresowanych)
  • Szafki- bezpłatne
  • Świetlica (7.00 – 17.00)
  • Sklepik szkolny
  •  Zielona szkoła, kolonie, obozy zimowe – wyjazdy organizowane przez szkołę
  • Opieka- przerwy regulowane, z wychowawcą, obiad całą klasą, dzieci przekazywane „z rąk do rąk”
  • Opłaty za obiady na konto
  • Opłaty za sport – ustalone na początku roku

$1·        Podręczniki – dzieci otrzymają bezpłatnie we wrześniu

$1·        Przybory, które będą dzieciom potrzebne do pracy w klasie pierwszej:

- zeszyt w podwójne linie 16 kartkowy (oprócz dzieci z klasy 1a)

- zeszyt w kratkę 16 kartk.

- zeszyt do informacji informacji w kratkę (32 lub 60 kart.)

- piórnik z wyposażeniem

- nożyczki

- klej

- blok rysunkowy biały

- blok techniczny biały

- blok techniczny kolorowy

- farby plakatowe, pędzel gruby i cienki, kubek

- plastelina

- wycinanka (papier kolorowy)

- 2 teczki papierowe podpisane ( do gromadzenia prac plastycznych oraz na bloki i wycinankę)

- strój gimnastyczny: koszulka, spodenki, obuwie sportowe

Komunikatu na temat rozpoczęcia roku szkolnego oraz planu lekcji proszę szukać na stronie naszej szkoły, na której będą się ukazywały wszystkie ważne informacje.

Wychowawcy klas pierwszych: K.Lewicka, M.Szymańska, D.Hernet