Samorząd Uczniowski 

Przewodniczący: Wiktoria Belter Zastępca: Róza Pietrzak Sekretarz: Wiktor RodźkoRzecznik Praw Ucznia: Jagoda Nagórska

Opiekunowie SU

 Katarzyna Jarzembowska

Niepowtarzalny smak pizzy już w poniedziałek w szkolnej stołówce!

9 lutego przypadał Międzynarodowy Dzień Pizzy – jednego z najbardziej ulubionych dań małych i dużych. Codziennie na świecie sprzedawanych jest około 13 milionów pudełek pizzy!

Najpopularniejszym rodzajem tego smakołyku jest niezmiennie Margherita, która swoją nazwę zawdzięcza królowej Włoch – Marghericie Sabaudzkiej – która w 1889 roku podczas wizyty w Neapolu miała zasmakować pierwszej współczesnej pizzy, przygotowanej na jej cześć przez miejscowego piekarza.

Już w poniedziałek – w związku z cyklem „Szkoła ze smakiem” – zaproponowanym przez Samorząd Uczniowski – po pierwszym daniu (pożywnej zupie, że palce lizać!) – na Waszych talerzach pojawi się kawałek pizzy.

Niech moc smaków będzie z Wami!

Samorząd Uczniowski

Jesteś tutaj: Start O szkole Samorząd uczniowski Niepowtarzalny smak pizzy już w poniedziałek w szkolnej stołówce!