Samorząd Uczniowski

Przewodniczący: Wiktoria Belter Zastępca: Róza Pietrzak Sekretarz: Wiktor RodźkoRzecznik Praw Ucznia: Jagoda Nagórska

Opiekunowie SU

Katarzyna Jarzembowska

Światowy Dzień Muffinka

To nietypowe, choć smakowite święto, w tym roku wypadło w sobotę – 30 marca. Z lekkim opóźnieniem, ale z korzyścią dla fanów słodkich babeczek, Samorząd Uczniowski zaprasza do włączenia się w akcję „Szkoła ze smakiem”.

W piątek, 5 kwietnia, na korytarzu przy stołówce pojawi się stoisko z muffinkami. Będzie je można kupić (za drobną opłatą – 2 lub 3 zł) na przerwach o 10.15 oraz 13.05 i 14.05. Jeśli chcielibyście wesprzeć Samorząd, możecie też przynieść babeczki (w piątek od 8.40 do sali 205). Zebrane w ten sposób pieniądze będą wykorzystane na upominki dla Was w konkursach, które Samorządowcy planują jeszcze do końca roku szkolnego.

Co ciekawe, muffinki pochodzą z Anglii – powstały na przełomie X i XI wieku i początkowo stanowiły przekąski dla najbiedniejszych. Dopiero z czasem zyskały uznanie wśród arystokracji, a dziś kochają je (prawie) wszyscy.

Zapraszamy!

Samorząd Uczniowski

(odpowiedzialni za akcję: Róża i Wiktor)

Góra grosza – podsumowanie

Góra grosza to prawdziwa góra – wyzwanie dla wszystkich. Najpierw – dla uczniów, by systematycznie i bez żalu wrzucali swoje grosze do słoika, potem dla wychowawców – by posegregować i policzyć drobniaki, co wcale nie jest łatwym zadaniem, a na końcu – dla samorządowców, by całość raz jeszcze zliczyć, popakować nominałami i zważyć.

Akcja, która rozpoczęła się w listopadzie, zakończyła się ostatecznie w połowie marca. Dziesięć 10-kilogramowych kartonów – dzięki wsparciu pani Joanny Belter (za co serdecznie dziękujemy!) – zostało wysłanych do miejsca docelowego – Towarzystwa Nasz Dom.

Dzięki Waszemu zaangażowaniu udało się zebrać 2015,64 złote. Wszystkie klasy zasłużyły na podziękowania, a my – jako Samorząd – chcemy szczególnie wyróżnić sześciu rekordzistów, którzy zebrali dwie trzecie całej kwoty. To klasy: 4a, 1c, 2a, 3b, 1a oraz 6c. Dzięki wsparciu Rady Rodziców mamy dla Was słodkie co nieco. Dziękujemy pozostałym klasom, które również włączyły się w akcję: 1e, 2c, 4b, 4c, 4e, 4g, 5a, 5e, 7b oraz 3a gimnazjum.

Samorząd Uczniowski

„Zakociło się” na szkolnych korytarzach

Samorząd Uczniowski dziękuje wszystkim uczniom i wychowawcom, którzy wzięli udział w przygotowaniu klasowych plakatów z kotami w roli głównej!

Wszystkie produkcje były niezwykle wesołe, kolorowe, pomysłowe i przede wszystkim pokazały Wasze przywiązanie do ulubionych zwierząt. Każdy plakat został obejrzany, sfotografowany i oceniony przez jury. Na jego czele stanął (przez chwilę) kot Lucek – puszysta własność pani Agnieszki Łysiak, której serdecznie dziękujemy za udział w zabawie.

Plakaty przygotowały klasy: 1a, 1b, 1c, 3b, 4a, 4b, 4c, 4f, 4g, 5a, 5b, 5c i 6a. Zdjęcia wszystkich znajdą się najbliższym numerze szkolnej gazetki.

Raz jeszcze dziękujemy!

PS Tegoroczny Dzień Psa (bo o to też pytaliście) przypada… 1 lipca. My zorganizujemy go w czerwcu.

Na Dzień Kobiet – konkurs

Samorząd Uczniowski we współpracy z panią Joanną Grabowską zapraszają wszystkich uczniów do wzięcia udziału w konkursie plastycznym „Kobieta na przestrzeni wieków”.

Zadanie konkursowe polega na stworzeniu portretu wybranej kobiety (żyjącej lub nie), która – Waszym zdaniem – miała znaczący wpływ na losy świata lub swojego kraju, przyczyniła się do postępu w nauce lub dokonała innego bohaterskiego czynu, sięgnęła po sławę, zrobiła karierę w jakiejś dziedzinie. Obok Kleopatry może więc pojawić się Maria Curie czy Coco Chanel. Koniecznie podpiszcie swoją bohaterkę.

Prace należy wykonać na kartkach A4 dowolną techniką i przekazać pani Joannie Grabowskiej do poniedziałku – 4 marca. Na odwrocie należy się podpisać (imię, nazwisko, klasa. Najlepsze portrety znajdą się na szkolnej wystawie.

Zachęcamy do udziału!

Joanna Grabowska i samorządowcy

Niepowtarzalny smak pizzy już w poniedziałek w szkolnej stołówce!

9 lutego przypadał Międzynarodowy Dzień Pizzy – jednego z najbardziej ulubionych dań małych i dużych. Codziennie na świecie sprzedawanych jest około 13 milionów pudełek pizzy!

Najpopularniejszym rodzajem tego smakołyku jest niezmiennie Margherita, która swoją nazwę zawdzięcza królowej Włoch – Marghericie Sabaudzkiej – która w 1889 roku podczas wizyty w Neapolu miała zasmakować pierwszej współczesnej pizzy, przygotowanej na jej cześć przez miejscowego piekarza.

Już w poniedziałek – w związku z cyklem „Szkoła ze smakiem” – zaproponowanym przez Samorząd Uczniowski – po pierwszym daniu (pożywnej zupie, że palce lizać!) – na Waszych talerzach pojawi się kawałek pizzy.

Niech moc smaków będzie z Wami!

Jesteś tutaj: Start O szkole Samorząd uczniowski