Samorząd Uczniowski

Przewodniczący: Karol Marszałł, Zastępca: Aleksandra Ciarka, Sekretarz: Amelia Kasprzak, Rzecznik Praw Ucznia:Maximilian Rak

Opiekunowie SU

Joanna Wyrobek, Katarzyna Jarzembowska

KONKURS NA NAJŁADNIEJSZĄ EKOTORBĘ!!!

dzien bez torebek foliowychSamorząd Uczniowski z okazji nadchodzącego Dnia Bez Opakowań Foliowych, który obchodzony jest 23 stycznia, ogłasza konkurs dla wszystkich uczniów naszej szkoły na najładniejszą ekotorbę czyli torbę wielokrotnego użytku.

Wykonanie takiej torby jest banalnie proste - sprawdźcie sami!!! W załączniku podpowiadamy jak to zrobić. Zerknijcie koniecznie!!! Pamiętajcie również, że torby możecie przyozdobić różnymi materiałami lub przedmiotami. Liczy się pomysłowość, estetyka wykonania i rzecz najważniejsza - możliwość korzystania z takiej torby na co dzień!!!

Na gotowe torby czekamy do wtorku 23 stycznia do godz.12.00, które to będzie można podziwiać właśnie tego dnia w sali 215 podczas przerw obiadowych.

Na zwycięzców lub zwyciężczynie czekają słodkie nagrody!

Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami

Nauczyciel-anioł? To możliwe!

Uwaga! Samorząd Uczniowski zaprasza do głosowania na 6 kategorii anielskich. Tuż przed świętami Bożego Narodzenia chcemy szczególnie docenić tych Nauczycieli, którzy zasługują na uznanie.

Oto sześć kategorii konkursowych:

1. Anioł Uśmiechu

Ten to właśnie Nauczyciel
swą radością nas obdarza.
Uśmiech Jego tak promienny,
że nim co dnia nas zaraża!

2. Anioł Pomocy
Kiedy przyjdą trudy i wymagania,
gdy młody sportowiec na nogach się słania,
On rękę wyciągnie, radą posłuży.
Lekcja z takim Nauczycielem nigdy się nie dłuży!

3. Anioł Mądrości
Wiedza Jego przerasta góry,
jest jak wszystkie słowniki.
Kiedy czegoś nie rozumiem - On wytłumaczy.
I świetne mam wyniki!

4. Anioł Cierpliwości
Ma wiele taktu i cierpliwości,
nie karci wzrokiem, nie krzyczy.
Ma w sobie wiele świętego spokoju -
takiego Nauczyciela każdy sobie życzy.

5. Anioł Elegancji
Francja-elegancja, do tego szyk i klasa,
Niekoniecznie na obcasach.
Stosownie ubrany anioł zachęca do tego,
By zadbać o swój wygląd dnia (prawie) każdego.

6. Anioł z Głową w Chmurach
Fruwa gdzieś ponad ławkami,
Bo ma głowę wypełnioną pomysłami.
Uczniów nie ogranicza – to dziś jest w cenie.
Promuje tylko kreatywne myślenie.

Zastanówcie się, którzy z Nauczycieli najbardziej odpowiadają poszczególnym kategoriom. Głosowanie już 13 grudnia!

Samorząd Uczniowski SP 31 wraz z opiekunami

Stop uzależnieniom!

W czwartek, 30 listopada, przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego SP 31 - Marta Łuka (6ap), K. Marszałł (6cp) oraz Maximilian Rak (3cg) wzięli udział w spotkaniu organizowanym przez Międzygimnazjalny Sejmik Uczniowski działający przy Szkole Podstawowej nr 64 na Osowej Górze. W programie znalazł się spektakl „My, dzieci z dworca ZOO”, po którym odbyła się prelekcja dotycząca używek w ramach Światowego Dnia Walki z AIDS. Nasi przedstawiciele godnie reprezentowali swoją szkołę, wykazując się wysoką kulturą osobistą i zaangażowaniem.

Dziękujemy!

Opiekunowie SU 31

Pierwszy krok w dorosłość

To, jaką szkołę ponadgimnazjalną wybierzemy, może w dużym stopniu zaważyć na naszej przyszłości. Wielu z Was pewnie jeszcze nie jest zdecydowana, jaki kierunek obrać. Aby Wam to ułatwić, Samorząd Uczniowski organizuje konkurs "ZAWODOWCY". Zadaniem każdej klasy 2 i 3 gimnazjum będzie wykonanie prezentacji multimedialnej, w której zostanie przedstawiony wybrany i ich zdaniem warty uwagi zawód. Prosimy przedstawicieli poszczególnych klas o zgłoszenie tematu swojej pracy (wybranego zawodu) do Aleksandry Ciarki z klasy 3bg. Prace konkursowe należy dostarczyć opiekunom Samorządu do 11 grudnia. Dla klasy, której prezentacja zostanie wybrana jako najlepsza, przewidziana jest nagroda.

Pozdrawiamy!

Samorząd Uczniowski

WYNIKI WYBORÓW!!!

6 października odbyły się w naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego. Na liście wyborczej znalazło się trzydziestu kandydatów, którzy ubiegali się
o stanowisko przedstawiciela uczniowskiej społeczności. Natomiast trzy osoby rywalizowały o tytuł Rzecznika Praw Ucznia.
W głosowaniu wzięło udział 564 uczniów. Oddano 548 ważnych głosów.

Oto ich wyniki:

Karol Marszałł z kl. 6cp - przewodniczący

Aleksandra Ciarka z kl. 3bg - zastępca

Amelia Kasprzak z kl. 6bp - sekretarz

Maximilian Rak z kl. 3cg - rzecznik praw ucznia

Serdecznie gratulujemy!!!

Pozostałym kandydatom bardzo dziękujemy za udział i liczymy na Wasze dalsze zaangażowanie oraz owocną współpracę :-)

Katarzyna Jarzembowska i Joanna Wyrobek
Jesteś tutaj: Start O szkole Samorząd uczniowski