Samorząd Uczniowski 

Przewodniczący: Wiktoria Belter Zastępca: Róza Pietrzak Sekretarz: Wiktor RodźkoRzecznik Praw Ucznia: Jagoda Nagórska

Opiekunowie SU

 Katarzyna Jarzembowska

Niepowtarzalny smak pizzy już w poniedziałek w szkolnej stołówce!

9 lutego przypadał Międzynarodowy Dzień Pizzy – jednego z najbardziej ulubionych dań małych i dużych. Codziennie na świecie sprzedawanych jest około 13 milionów pudełek pizzy!

Najpopularniejszym rodzajem tego smakołyku jest niezmiennie Margherita, która swoją nazwę zawdzięcza królowej Włoch – Marghericie Sabaudzkiej – która w 1889 roku podczas wizyty w Neapolu miała zasmakować pierwszej współczesnej pizzy, przygotowanej na jej cześć przez miejscowego piekarza.

Już w poniedziałek – w związku z cyklem „Szkoła ze smakiem” – zaproponowanym przez Samorząd Uczniowski – po pierwszym daniu (pożywnej zupie, że palce lizać!) – na Waszych talerzach pojawi się kawałek pizzy.

Niech moc smaków będzie z Wami!

Samorząd Uczniowski

Miłośnicy kotów – rzucamy wam wyzwanie!

17 lutego przypada Światowy Dzień Kota. To oryginalne święto obchodzone jest od 1990 roku we Włoszech, a od 2006 roku – w Polsce. Pewnie nie w smak ono miłośnikom psów, ale jego cel jest szczytny – ma ono bowiem zwrócić uwagę na często trudny los bezdomnych zwierząt i zachęcić do pomocy.

W związku z tym dniem Samorząd Uczniowski prosi uczniów wszystkich klas – od 1 do 8 SP i 3 gimnazjum, by na piątek – 15 lutego przygotowały plakat (może w ramach godziny wychowawczej), na którym znajdą się wszystkie klasowe koty – mogą być z właścicielami lub bez. Podpiszcie imiennie zwierzęta. Możecie poprosić wychowawcę – jeśli ma kociaka – o przyniesienie jego zdjęcia. Niech powstaną wesołe plakaty pokazujące nasze przywiązanie do ulubionych zwierząt.

Plakaty zostaną sfotografowane i znajdą się w szkolnej gazetce.

Do dzieła!

Samorząd Uczniowski

Poczta walentynkowa

Już w poniedziałek, 4 lutego, w sali 205 pojawi się skrzynka na Wasze walentynkowe wyznania.

Będzie można do niej wrzucić specjalnie przygotowaną kartkę z życzeniami i pozdrowieniami dla szczególnie bliskiej osoby lub przyjaciela. Skrzynka będzie do waszej dyspozycji przez cały tydzień, zaś 14 lutego przedstawiciele Samorządu dostarczą do rąk adresatów gorącą korespondencję.

A w czwartek na długiej przerwie o godz. 12.00 na II piętrze będzie można spędzić czas przy miłosnych przebojach… Koniecznie ubierzcie coś czerwonego…

Samorząd Uczniowski

Dzień z Nutellą

Samorząd Uczniowski proponuje w nowym semestrze cykl zatytułowany „Szkoła ze smakiem”. Pierwszym – słodkim akcentem będzie najbliższy wtorek – obchodzony jako… Światowy Dzień Nutelli.

Mało która słodkość doczekała się w kalendarzu swojego dnia – i to obchodzonego na całym świecie. 5 lutego wszystkie łasuchy mogą bezkarnie świętować ze słoikiem tego pysznego kremu w ręku. Nutella powstaje z orzechów laskowych, czekolady, cukru i oleju. Chętnie zjadana jest na śniadanie – do bułki i na obiad – jako dodatek do naleśnika. Na kolację też nie zawadzi…

Samorządowcy z radością informują, że we wtorek Nutella pojawi się w menu szkolnej stołówki. Na deser każdy z uczniów jedzących obiad dostanie słodkie co nieco…

Smacznego!

Samorząd Uczniowski

Białe skarpetki górą!

skarpetkiW piątek spora grupa uczniów odpowiedziała na apel samorządowców i przyszła do szkoły w białych skarpetkach.

Niegdyś stanowiły krzyk mody. Później stały się symbolem modowego zacofania. A dziś? Mogą być okazją do tego, by się wyróżnić na szkolnym korytarzu, bo w piątek od razu było widać, kto mocno przymrużył oko i wziął udział w zabawie. Mogliśmy się zintegrować, a co odważniejsi nawet zatańczyli w rytm przebojów Michaela Jacksona, najsłynniejszego białoskarpetowca. Dziękujemy za odzew!

Samorząd Uczniowski

Jesteś tutaj: Start O szkole Samorząd uczniowski