Judyta Wenda

Absolwentka Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku. Współpracowała m. in. z Teatrem Muzycznym w Łodzi, Teatrem Na Plaży w Sopocie, Narodowym Teatrem Edukacji im. A. Mickiewicza we Wrocławiu, czy Teatrem Impresaryjnym w Toruniu. Laureatka wielu ogólnopolskich festiwali wokalnych. Solistka Polskiej Orkiestry Muzyki Filmowej.

W Bydgoszczy możemy zobaczyć Judytę na Nowej Scenie w Bydgoszczy w spektaklach::  Zaczarowani, Co nam zostało z tamtych lat, Wieczór nad Sekwaną, In love with musical, Szuja!, Wszystko jest dobre w miłosci, Siódma wieczorem, Kobieco.

Judyta Wenda - "Chwytam wiatr" (Merida Waleczna)

Ewa Kowalkowska

Ewa Kowalkowska z d. Nogowska (ur. 23 lutego 1975 w Bydgoszczy) – była polska siatkarka grająca na pozycji atakującej; była reprezentantka Polski – juniorek i seniorek. Obecnie menedżer w zespole Pałac Bydgoszcz.

Wychowanka klubu Pałac Bydgoszcz, przez całą karierę zawodniczą związana z tym klubem (z wyjątkiem jednego sezonu – 1998/99 – kiedy to grała w Augusto Kalisz); przez kilka sezonów kapitan drużyny Pałacu. Występy w drużynie seniorskiej Pałacu rozpoczęła jako bardzo młoda zawodniczka w sezonie 1992/93 – pierwszym w historii klubu sezonie Pałacu w ekstraklasie, od razu zakończonym zdobyciem mistrzostwa Polski. Ten i wszystkie kolejne sukcesy Pałacu na arenie krajowej i międzynarodowej wiążą się nierozerwalnie z osobą Ewy Nogowskiej-Kowalkowskiej.

Jako reprezentantka Polski grała m.in. w turnieju finałowym Mistrzostw Świata 2002 (była kapitanem reprezentacji) oraz 3-krotnie w turniejach finałowych Mistrzostw Europy (ME) (1995, 1997, 1999). Na ME 1999 wybrana została zawodniczką najlepiej zagrywającą (była to pierwsza indywidualna nagroda dla polskiej siatkarki w historii występów Polek na ME).  W latach 1994-2002 wystapiła w 191 spotkaniach reprezentacji.

Agnieszka Malinowska

Agnieszka Obremska po mężu Malinowska (ur. 10 lipca 1973) - polska siatkarka, reprezentantka i mistrzyni Polski.

W reprezentacji Polski debiutowała 24 kwietnia 1993 w towarzyskim spotkaniu z Estonią. Trzykrotnie wystąpiła w mistrzostwach Europy (1995 - 10 m., 1997 - 6 m., 1999 - 8 m.). Ostatni raz zagrała w reprezentacji Polski w meczu mistrzostw Europy z Bułgarią - 29 września 1999. Łącznie wystąpiła w 158 spotkaniach reprezentacji Polski, w tym 140 oficjalnych.

Przez całą karierę sportową związana z Pałacem Bydgoszcz, była w barwach tego klubu mistrzynią Polski (1993), wicemistrzynią (2001) i brązową medalistką (1998, 2002). W latach 1992 i 2000 sięgnęła także po Puchar Polski. Po zakończeniu kariery sportowej pracuje jako trener siatkówki drużyn młodzieżowych w Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy. Dziś trener i nauczyciel w naszej szkole.

pani Agnieszka Malinowska na zdjęciu z numerem 12

Joanna Belter

Joanna Belter z d. Winiarska – dziś nauczyciel w naszej szkole - mistrzyni Polski w sezonie 1992/1993, wicemistrzyni Polski w sezonie2000/2001.

na zdjęciu z rodzicami i sławnym bratem

Marzena Wilczyńska

Marzena Wilczyńska (ur. 15 września 1984 w Bydgoszczy) - polska siatkarka, grająca na pozycji przyjmującej. W karierze grała m.in. w Pałacu Bydgoszcz, 1 ligowym zespole Eliteski Skawa AZS UEK Kraków. W sezonie 2013/2014 jest zawodniczką szwedzkiego klubu Engelholms Volley.

Więcej artykułów…

Jesteś tutaj: Start O szkole Nasi absolwenci